Справа №295/1694/20
1-кс/295/615/20
УХВАЛА
Іменем України
10.02.2020 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув винесене в кримінальному провадженні №42019060000000025 старшим слідчим з ОВС 1-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області капітаном податкової міліції ОСОБА_3 , клопотання про арешт майна та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувсядо судуз клопотанням,в якомупросить накластиарешт на вилучені під час проведення обшуку автомобіля ОPEL VIVARO д.н.з. НОМЕР_1 : пластикові пляшки об`ємом 1,5 літри з прозорою рідиною з характерним запахом спирту у кількості 11 штук; пластикові пляшки об`ємом 2 літри з прозорою рідиною з характерним запахом спирту у кількості 1 штук; горілчані вироби з маркуванням «Житня Сльоза» об`ємом 0,7 літра у кількості 16 штук; автомобіль ОPEL VIVARO д.н.з. НОМЕР_1 .
В судове засідання слідчий та власник майна не з`явилися, що не перешкоджає, відповідно до ч.1 ст.172 КПК України, розгляду клопотання про арешт майна.
У клопотанні слідчий вказав, що слідчим управлінням фінансових розслідувань СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженню № 42019060000000025, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Інтер Блек» (код ЄДРПОУ 40996208), ТОВ «Хімцентр 99» (код ЄДРПОУ 40407351), у зоні діяльності митного поста «Коростень» Житомирської митниці ДФС, з приховуванням від митного контролю, ввезено на територію України товар метиловий спирт, який в подальшому використовувався для незаконного виготовлення та збуту фальсифікованих підакцизних товарів.
Також, на виконання доручення прокурора, в порядку ст.36, 41 КПК України співробітниками УСР в Житомирській області ДСР НП України проведено комплекс оперативних заходів спрямованих на встановлення осіб, які на території Житомирської області здійснюють зберігання, транспортування з метою збуту та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів, алкогольних напоїв, що становлять небезпеку для здоров`я людей.
Відповідно до інформації, що надійшла з УСР в Житомирській області ДСР НП України встановлено причетність до вказаного правопорушення гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Мотивуючи заявлене клопотання слідчий вказав, що 31.01.2020 року, в рамках кримінального провадження, слідчими слідчої групи СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області, на підставі ухвали слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 27.01.2020 № 295/992/20 проведено обшук автомобіля ОPELVIVAROд.н.з. НОМЕР_1 про що складено відповідний протокол. Зокрема, в автомобілі, виявлено та вилучено: пластикові пляшки об`ємом 1,5 літри з прозорою рідиною з характерним запахом спирту у кількості 11 штук; пластикові пляшки об`ємом 2 літри з прозорою рідиною з характерним запахом спирту у кількості 1 штук; горілчані вироби з маркуванням «Житня Сльоза» об`ємом 0,7 літра у кількості 16 штук.; автомобіль ОPEL VIVARO д.н.з. НОМЕР_1 .
Власником автомобіля ОPEL VIVARO д.н.з. НОМЕР_1 є гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 який користується мобільним номером телефону НОМЕР_2 проживає за адресою АДРЕСА_1 .
Так 10.02.2020 року отримано ухвалу Богунського районного суду м. Житомира справа №295/1484/20, 1-кс/295/525/20 від 04.02.2020 про усунення недоліків протягом 72 годин з моменту отримання копії.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий вказав, що відповідно до результативної частини ухвали слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира, про надання дозволу на проведення обшуку за зазначеною адресою, надано дозвіл на виявлення та вилучення незаконно виготовлених, придбаних підакцизних товарів (алкогольні напої, спирт, спиртовмісні рідини, спиртовмісна продукція, тютюнові вироби), обладнання, сировини, тари, вимірювальних пристроїв, інших засобів, що використовується для незаконного виготовлення підакцизних товарів, транспортних засобів, які завантажені необлікованою сировиною, незаконно виготовленими, придбаними підакцизними товарами Тобто, зазначені речі є майном, на яке надано прямий дозвіл на їх відшукання та вилучення, тому таке майно не є тимчасово вилученим в силу ч. 7 ст.236 КПК України. Крім того, зазначив, що у слідства, на підставі зібраних доказів, є достатні підстави вважати, що речовини, вилучені при проведенні обшуку є незаконно виготовленим підакцизним товаром. Вилучені під час обшуку предмети та речовини є предметом кримінального правопорушення та є доказом вчинення кримінального правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, слідчим суддею встановлена безумовна переконливість щодо застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт вищезазначеного майна, яке є речовим доказом у кримінальному провадженні, враховуючи правову підставу для арешту майна та достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання обґрунтоване й підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру, щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Оскільки, у відповідності до ст. 170 КПК України, не накладення арешту призведе до знищення та втрати слідів злочину, псуванні та знищенні або передачі, відчуженні третім особам, на підставі викладеного та керуючись ст.ст.170-173, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на вилучені під час проведення обшуку автомобіля ОPEL VIVARO д.н.з. НОМЕР_1 :
-Пластикові пляшки об`ємом 1,5 літри з прозорою рідиною з характерним запахом спирту у кількості 11 штук.
-Пластикові пляшки об`ємом 2 літри з прозорою рідиною з характерним запахом спирту у кількості 1 штук.
-Горілчані вироби з маркуванням «Житня Сльоза» об`ємом 0,7 літра у кількості 16 штук.
-Автомобіль ОPEL VIVARO д.н.з. НОМЕР_1 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 88145393 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Лєдньов Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні