Ухвала
від 11.03.2020 по справі 442/1646/20
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 442/1646/20

Провадження № 1-кс/442/285/2020

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 березня 2020 року слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого 2відділення СВДрогобицького ВПГУ НПу Львівськійобласті капітанаполіції ОСОБА_3 ,погоджене першим заступником керівника Дрогобицької місцевої прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий2відділення СВДрогобицького ВПГУ НПу Львівськійобласті капітанполіції ОСОБА_3 за погодженнямз першимзаступником керівникаДрогобицької місцевоїпрокуратури ОСОБА_4 звернулася до суду в межах кримінального провадження №42020141190000012 від 25.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.338 КК України, з клопотанням, в якому просить накласти арешт на: Державні Прапори України, в кількості 125 штук

В обґрунтуванняклопотання покликаєтьсяна те,що під час моніторингу мережі Інтернет на сайті «ВАРТО - Галицькі новини» за інтернет - адресою : https//vartonews.com.ua/2020/02/19/карга/, виявлено публікацію про те, що у м. Стебнику, на вулиці Дрогобицькій, поблизу газової заправки, виявлено звалище будівельного сміття серед якого Державні Прапори України. Під час огляду місця події 06.03.2020, в приміщенні кабінету №2 виконавчого комітету Стебницької міської ради на вул. Мазепи 8 в м. Стебник Львівської області, було вилучено Державні Прапори України в кількості 125 штук, які 19.02.2020 були передані на зберігання спеціалісту І категорії з питань благоустрою виконавчого комітету Стебницької міської ради ОСОБА_5 після того, як 19.02.2020 були вилучені під час огляду місця події, зі стихійного сміттєзвалища на вул. Дрогобицькій в м. Стебник Львівської області. Постановою слідчого від 06.03.2020 Державні Прапори України в кількості 125 штук. вилучені під час огляду місця події, визнано речовими доказами.

Слідча в судове засідання не з`явилася, подала суду заяви про розгляд клопотання у її відсутності, клопотання підтримує повністю.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України регламентовано, що фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до такого висновку:

Встановлено, що в провадженні слідчого відділу Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного 25.02.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42020141190000012 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.338 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що під час моніторингу мережі Інтернет на сайті «ВАРТО - Галицькі новини» за інтернет - адресою : ІНФОРМАЦІЯ_1 , виявлено публікацію про те, що у м. Стебнику, на вулиці Дрогобицькій, поблизу газової заправки, виявлено звалище будівельного сміття серед якого Державні Прапори України.

Згідно протоколу огляду місця події від 06.03.2020 було вилучено речі, на які просить накласти арешт слідчий. Постановою слідчого від 06.03.2020 вилучені Державні прапори України в кількості 125 штук визнано речовими доказами.

Враховуючи те, що вище вказані речі є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, що були об`єктами кримінально протиправних дій, тобто підпадають під визначення ст.98 КПК України.

Відповідно до ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ст.170 КПК України вбачається, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу. У випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України. У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Згідно ч.2 ст.167 КПК України вказує на те, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані, як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Враховуючи вищенаведене, вважаю, що слідчим повністю доведено те, що накладення арешту на вищевказане майно буде мати вагоме значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування вищевказаного кримінального правопорушення, оскільки такі відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, а тому, вважаю, що клопотання слід задоволити.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задоволити.

Накласти арештна майно,яке єречовим доказом,а саме: Державні Прапори України, в кількості 125 штук.

Місцем зберігання вище вказаного майна визначити Дрогобицький відділ поліції ГУ НП України у Львівській області, що за адресою: вул. Стрийська, 22, м.Дрогобич Львівської області.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.03.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88152409
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —442/1646/20

Ухвала від 25.02.2021

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Нагірна О. Б.

Ухвала від 11.03.2020

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Нагірна О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні