Ухвала
від 25.02.2021 по справі 442/1646/20
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 442/1646/20

Провадження № 1-кс/442/257/2021

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2021 року слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дрогобицької місцевої прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування,-

встановив:

Слідчий СВ Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Дрогобицької місцевої прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020141190000012, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.02.2020.

В обґрунтування клопотання покликається на те, що у провадженні СВ Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області перебувають матеріали досудового розслідування №42020141190000012 від 25.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 338 КК України.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, під час моніторингу мережі Інтернет на сайті «ВАРТО - галицькі новини» за інтернет - адресою : ІНФОРМАЦІЯ_1 , виявлено публікацію про те, що у м. Стебнику, на вулиці Дрогобицькій, поблизу газової заправки, виявлено звалище будівельного сміття серед якого Державні Прапори України.

Так, у межах кримінального провадження за №42020141190000012 від 25.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 338 КК України проведено наступні слідчі (розшукові) дії:

- проведено огляд місця події від 06.03.2020, в приміщенні кабінету №2 виконавчого комітету Стебницької міської ради на вул. Мазепи 8 в м. Стебник, Львівської області, було вилучено Державні Прапори України в кількості 125 штук, які 19.02.2020, були передані на зберігання спеціалісту І категорії з питань благоустрою виконавчого комітету Стебницької міської ради, ОСОБА_5 , після того, як 19.02.2020, були вилучені під час огляду місця події, зі стихійного сміттєзвалища на вул. Дрогобицька в м. Стебник, Львівської області.

- проведено огляд місця події від 19.02.2020, під час якого стихійному сміттєзвалищі, яке розміщене навпроти будинку АДРЕСА_1 було вилучено стяги жовто-блакитного кольору, в кількості 125 штук.

-03.03.2020 року допитано як свідка ОСОБА_6 , яка виявила вказані стяги на стихійному сміттєзвалищі , за вище вказаною адресою та звернулася до поліції.

-надіслано запити до Трускавецької міської ради з метою отримання відеозаписів від 13.02.2020 з камер відео спостереження «Безпечне місто».

- допитано як свідка ОСОБА_5 , який перебуває на посаді спеціаліста з питань благоустрою виконавчого комітету Стебницької міської ради.

-06.03.2020 винесено постанову про визнання речовим доказом, вилучених під час огляду місця події від 06.03.2020 Державних Прапорів України в кількості 125 штук.

-11.03.2020 отримано ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду щодо накладення арешту на Державні Прапори України в кількості 125 штук.

-надіслано запит до Трускавецької міської ради щодо надання адреси Спілки художників м. Трускавця, ймовірно з якої могли бути вивезені дані прапори на сміттєзвалище.

-отримано відеозаписи від 13.02.2020 з камер відео спостереження «Безпечне місто» Трускавецької міської ради.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у даному кримінальному провадженні становить дванадцять місяців та закінчується 25.02.2021.

У ході проведення досудового розслідування виникла необхідність дати доручення в порядку ст. 40 КПК України працівникам Дрогобицького РВП ГУНП щодо встановлення свідків та очевидців наруги на державними символами, щодо встановлення особи чи осіб, які вчинили вказаний злочин та вирішити питання про призначення експертизи, щодо встановлення відповідності вказаних Державних прапорів України до встановлених законом стандартів.

У зв`язку із вищенаведеним, на даний час в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки повідомити особу про підозру, а також в разі повідомлення про підозру проведення допиту підозрюваного та виконання слідчих процесуальних дій, у яких виникне необхідність, не представляється можливим.

Строк, необхідний для проведення всіх слідчих та процесуальних дій становить три місяці, а тому строк досудового розслідування необхідно продовжити на вказаний термін, тобто до 25.05.2021, забезпечивши таким чином завдання кримінального провадження, передбачені ст.2 КПК України.

Враховуючи викладене слідчий просить суд продовжити строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав суду заяву про проведення розгляду клопотання без його участі, клопотання підтримав, просить таке задоволити.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України регламентовано, що фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слід задоволити, виходячи з наступних підстав.

Як вбачається з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань здійснюється розслідування кримінального провадження №42020141190000012 від 25.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 338 КК України.

Згідно матеріалів клопотання, станом на даний час жодній особі не повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 338 КК України.

Відповідно до ч.1 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Досудове розслідування повинно бути закінчено: 1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Згідно ч.ч.2, 4 ст.219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину. Загальний строк досудового розслідування при об`єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому статтею 217 цього Кодексу, визначається: у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим; у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу, - шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах строків досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження, передбаченої частиною другою цієї статті.

Як зазначено у ч. 1ст. 294 КПК Україниякщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу, тобто для злочинів невеликої або середньої тяжкостіна шість місяців.

Правова кваліфікація кримінального правопорушення у провадженні №42020141190000012 ч. 1 ст. 338 КК України, цей злочин відповідно дост. 12 КК Українивідноситься до нетяжких злочинів.

Cтрок досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні закінчується 25.02.2021.

З матеріалів кримінального провадження встановлено, що повідомлення про підозру не пред`явлено.

Частиною 1 статті 295-1 КПК України визначено, що у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Відповідно до вимог ч.1ст.294КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу, тобто до шести місяціву злочинах невеликої або середньої тяжкості та дванадцяти місяців - у злочинах тяжкого та особливо тяжкого ступеня тяжкості.

Статтею 28 КПК Українивизначено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.

Крім цього,статтею 2КПК України визначено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Враховуючи вищенаведене, вважаю, що слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування, а тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст.219,294,295-1 КПК України, слідчий суддя -

постановив:

Клопотання слідчого СВ Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування задоволити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 25.02.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020141190000012 на 3 місяці, тобто до 25.05.2021.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення25.02.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу95154176
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —442/1646/20

Ухвала від 25.02.2021

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Нагірна О. Б.

Ухвала від 11.03.2020

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Нагірна О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні