УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "13" березня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/198/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши без виклику учасників провадження заяву арбітражного керуючого Потупало Н.І. від 03.03.2020 про участь у справі № 906/198/20 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Остов-Бардс" (Львівська область, Жидачівський район, с. Млиниська) до Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод" (м. Житомир) про відкриття провадження у справі про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
20.02.2020 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Остов-Бардс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод", в порядку передбаченому положеннями Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 24.02.2020 було прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Остов-Бардс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод"; підготовче засідання суду призначено на 10.03.2020 об 11:30 год.
06.03.2020, тобто до початку підготовчого засідання, від Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Остов-Бардс" надійшла заява від 04.03.2020 про відкликання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод" на підставі статті 38 Кодексу України з процедур банкрутства. У своїй заяві ініціюючий кредитор також просив постановити ухвалу про залишення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод" від 15.02.2020 без розгляду.
Ухвалою господарського суду від 10.03.2020 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Остов-Бардс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод" залишено без розгляду.
10.03.2020, після судового засідання, до господарського суду надійшла заява арбітражного керуючого Потупало Н.І. від 03.03.2020 про участь у справі.
Дослідивши подану заяву та матеріали справи в цілому, суд дійшов висновку про відмову у прийнятті вказаної заяви до розгляду з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Порядок визначення та призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство встановлено приписами Кодексу України з процедур банкрутства.
Так, відповідно до приписів частини першої статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору. Арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
Частиною другою статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що в ухвалі про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд пропонує трьом визначеним шляхом автоматизованого відбору арбітражним керуючим подати заяву про участь у цій справі. У разі якщо заява про участь у справі надійшла лише від одного арбітражного керуючого, господарський суд призначає таку особу розпорядником майна/керуючим реструктуризацією. У разі якщо заява про участь у справі надійшла від двох або трьох арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючим реструктуризацією особу, яка була першою визначена шляхом автоматизованого відбору. У разі якщо жоден із арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, не подав до господарського суду заяву про участь у справі, господарський суд призначає розпорядником майна/керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого за власною ініціативою.
Відповідно до приписів частини третьої статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства до призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
З аналізу вищенаведеного вбачається, що арбітражний керуючий, кандидатуру якого не було визначено шляхом автоматизованого відбору, проте яким подано заяву про участь у справі може бути призначений на відповідну посаду у справі про банкрутство, у разі якщо жоден із арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору, не подав до господарського суду заяву про участь у відповідній справі. Разом з тим, визначення та призначення арбітражного керуючого відбувається за наявності підстав для прийняття заяви про відкриття провадження у справі та, відповідно, враховуючи також приписи статті 39 Кодексу, на стадії розгляду питання щодо відкриття провадження у відповідній справі.
Поряд з зазначеним, в даному випадку, ухвалою господарського суду від 10.03.2020 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Остов-Бардс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод" залишено без розгляду, а тому відсутня необхідність у визначенні та призначенні арбітражного керуючого на відповідну посаду в такій справі.
З огляду на викладене, враховуючи, що приписами Кодексу України з процедур банкрутства встановлено порядок визначення та призначення арбітражного керуючого розпорядником майна у справі про банкрутство, зокрема, розгляд даного питання здійснюється виключно на стадії підготовчого засідання при вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у відповідній справі, та те, що у разі залишення заяви ініціюючого кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство без розгляду, ані положеннями Кодексу, ані положеннями Господарського процесуального кодексу України, не передбачено розгляд заяви арбітражного керуючого про участь у справі, суд дійшов висновку, що у прийнятті до розгляду заяви арбітражного керуючого Потупало Н.І. від 03.03.2020 про участь у справі слід відмовити.
Керуючись статтями 28, 38, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті до розгляду заяви арбітражного керуючого Потупало Н.І. від 03.03.2020 про участь у справі.
Додаток: заява арбітражного керуючого Потупало Н.І. від 03.03.2020 про участь у справі на 11 аркушах.
Ухвала господарського суду набирає законної сили 13.03.2020.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Дата підписання 13.03.2020.
Суддя Костриця О.О.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2020 |
Оприлюднено | 16.03.2020 |
Номер документу | 88170571 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Костриця О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні