ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"13" березня 2020 р.м. ХарківСправа № 922/481/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Сальнікової Г.І.
розглянув матеріали
позовної заяви Засновника Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтеплоенерго" (61052, м. Харків, вул. Полтавський Шлях, буд. 31, оф. 17) Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківспецінвест" в особі директора Мукомели Володимира Васильовича (61052, м. Харків, вул. Полтавський Шлях, буд. 31) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення 22129,97 грн.
На розгляд Господарського суду Харківської області подано позов засновника Товариства з обмеженою відповідальністю "Комтеплоенерго" - Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківспецінвест" в особі директора Мукомели Володимира Васильовича до ОСОБА_1 про стягнення 22129,97 грн.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 06.03.2020 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк у п`ять календарних днів з дня вручення такої ухвали для усунення недоліків.
12.03.2020 через загальний відділ діловодства господарського суду Харківської області від позивача надійшла уточнена позовна заява про відшкодування збитків, завданих підприємству (вх. №6456).
Проаналізувавши зміст уточненої позовної заяви (вх. №6456 від 12.03.2020), суд дійшов висновку, що така заява за своєю суттю є заявою про усунення недоліків позовної заяви, поданою на виконання ухвали господарського суду Харківської області від 12.03.2020. При цьому, судом встановлено, що така заява надійшла до господарського суду в межах строку, встановленого судом для усунення недоліків позовної заяви та долучена до матеріалів справи.
У відповідності до вимог частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день її первинного подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з приписами частини першої, п`ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Враховуючи наявність спору між сторонами в даному випадку, що виключає можливість розгляду даної справи в порядку наказного провадження, і суд відповідно має визначити в порядку спрощеного чи загального позовного провадження підлягає розгляду ця справа.
Відповідно пункту 12 ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних юридичній особі діями (бездіяльністю) такої посадової особи, за позовом власника (учасника, акціонера) такої юридичної особи, поданим в її інтересах.
Відповідно до пункту 6 ч. 4 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю).
Розглянувши матеріали справи, беручи до уваги, що спір у справі виник між юридичною особою та її посадовою особою про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями, зважаючи на наведені імперативні приписи пункту 6 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про те, що справа №922/481/20 підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Окрім того, дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає про таке.
Відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Зі змісту наведених норм випливає, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, мають перебувати з однією із сторін у правовідносинах, які в результаті прийняття судового рішення у справі зазнають певних змін.
Із матеріалів позовної заяви вбачається, що ТОВ "Харківспецінвест" просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Комптеплоенерго" (61052, Харківська обл., місто Харків, вул. Полтавський Шлях, будинок 31, офіс 17, код ЄДРПОУ 40451530) збитки нанесені підприємству у сумі 15027,97 грн., а також судові витрати зі сплати судового збору та витрати на правничу допомогу.
Таким чином, позивач просить стягнути з відповідача збитки на користь ТОВ "Комптеплоенерго", який не є учасником справи, а тому приймаючи до уваги, що предметом спору є стягнення з відповідача на користь ТОВ "Комптеплоенерго" збитків, суд дійшов висновку про те, що рішення по справі безпосередньо вплине на права та обов`язки останнього, оскільки саме на його користь позивач просить стягнути розмір збитків, що в розумінні ст. 50 ГПК України є безумовною підставою для залучення ТОВ "Комптеплоенерго", в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Враховуючи наведене, суд вважає за доцільне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Комптеплоенерго" (61052, м. Харків, вул. Полтавський Шлях, буд. 31, оф. 17, код ЄДРПОУ 40451530)
Керуючись статтями 12, 20, 27, 50, 162, 164, 172, 176, 181, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на "07" квітня 2020 р. об 11:40 .
4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Комптеплоенерго" (61052, м. Харків, вул. Полтавський Шлях, буд. 31, оф. 17, код ЄДРПОУ 40451530)
5. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 113.
6. Встановити відповідачу строк у п`ятнадцять календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов у порядку, передбаченому статтею 165 ГПК України; докази направлення відзиву учасникам справи надати суду.
6.1 Відповідачу надати для огляду у судовому засіданні оригінали документів, копії яких подано разом із відзивом на позов.
7. Встановити позивачу строк у п`ять календарних днів з моменту отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив у порядку, передбаченому статтею 166 ГПК України; докази направлення відповіді на відзив учасникам справи надати суду.
7.1. Позивачу надати для огляду у судовому засіданні оригінали документів, копії яких подано разом з позовною заявою.
8. Встановити відповідачу строк у п`ять календарних днів з моменту отримання відповіді на відзив для подання заперечення у порядку, передбаченому статтею 167 ГПК України; докази направлення заперечення учасникам справи надати суду.
9. Третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмета спору на стороні позивача подати пояснення по суті спору з документами в обґрунтування вказаних у поясненнях обставин у порядку, передбаченому статтею 168 ГПК України; докази направлення пояснень учасникам справи надати суду.
10. Участь учасників справи у підготовчому засіданні визнати обов`язковою.
11. Повноваження учасників справи оформити у відповідності з вимогами статті 60 Господарського процесуального кодексу України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
11.1 Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у ст. 80 ГПК України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також на загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені ст.170 ГПК України.
У разі неявки в судове засідання, сторони зобов`язані повідомити суд про причини неявки. Наслідки неявки в судове засідання передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Г.І. Сальнікова
Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми Електронний суд з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в Електронному суді за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2020 |
Оприлюднено | 13.03.2020 |
Номер документу | 88171712 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Сальнікова Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні