Справа № 155/1180/19 Провадження № 2/931/34/20
УХВАЛА
про накладення грошового стягнення
13.03.2020 року смт. Локачі
Локачинський районний суд Волинської області
у складі: головуючого - судді Кідиби Т.О.,
за участю: секретаря - Гупалик А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Локачах цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Губинської Першої сільської ради Горохівського району, приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка про визнання права власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства,
в с т а н о в и в :
В провадженні Локачинського районного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Губинської Першої сільської ради Горохівського району, приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка про визнання права власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства.
14.02.2020 року судом було задоволено клопотання позивача про витребування доказів та витребувано з приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка і Губинської Першої сільської ради Горохівського району докази реорганізації спілки власників селянських господарств ім. Івана Франка в приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Івана Франка.
Дана ухвала направлялась на юридичні адреси вказаних осіб, яку вони отримали 25.02.2020 року, про що свідчать відмітки у рекомендованих повідомленнях про вручення поштових відправлень (а.с. 65, 66).
Вказані в ухвалі докази необхідно було направити на адресу суду до 12.03.2020 року.
Станом на 13.03.2020 року від Губинської Першої сільської ради Горохівського району надійшла інформація про те, що сільська рада не володіє даною інформацією.
Однак, приватно-орендним сільськогосподарським підприємством ім. Івана Франка вимоги ухвали суду не виконані, а також від них не надходило будь-яке повідомлення про неможливість виконання вказаної ухвали, що унеможливлює вирішення справи у передбачений законом спосіб та строки.
Позивач 13.03.2020 року через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги підтримує повністю, просить їх задовольнити.
Представник відповідача Губинської Першої сільської ради Горохівського району у своїй заяві від 05.12.2019 року просив розгляд справи проводити без його участі.
Представник відповідача приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка у судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце судового засідання. Будь-яких клопотань, заяв, відзиву на позов від нього не надійшло.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
За положеннями частин сьомої та восьмої статті 84 цього Кодексу особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Заходами процесуального примусу є: 1) попередження; 2) видалення із зали судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф.
Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка (45726, Волинська обл., Горохівський район, село Губин Перший) є ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_1 .
На підставі викладеного, враховуючи, що приватно-орендним сільськогосподарським підприємством ім. Івана Франка не виконана ухвала Локачинського районного суду від 14.02.2020 року про витребування доказів у встановлений судом строк, а також не повідомлено про неможливість надання витребуваних доказів, що перешкоджає встановленню всіх обставин справи та розгляду справи по суті у встановлені цивільним процесуальним законодавством строки, суд вважає за необхідне накласти на керівника приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка штраф у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01 січня 2020 року становить 2102 грн.
Відповідно до ч. 9 ст. 84 ЦПК України притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Разом із тим суд роз`яснює, що відповідно до ч. 6 ст. 148 ЦПК України суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
Керуючись ст. ст. 3, 84, 143, 148 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Застосувати до керівника приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка, ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1 ) захід процесуального примусу у вигляді штрафу у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 2102 грн.
Грошове стягнення (як засіб процесуального примусу) має бути сплачене на рахунок за такими реквізитами: отримувач - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100, код ЄДРПОУ - 38004897, банк - Казначейство України (ЕАП), рахунок - UА118999980313090106000026007.
Роз`яснити, що особа, на яку накладено штраф, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї заходів процесуального примусу. Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвала суду не була вручена у день її проголошення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Локачинського районного суду Т.О. Кідиба
Суд | Локачинський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2020 |
Оприлюднено | 14.03.2020 |
Номер документу | 88175174 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Локачинський районний суд Волинської області
Кідиба Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні