Справа № 155/1180/19 Провадження № 22-ц/802/920/20 Головуючий у 1 інстанції: Кідиба Т. О. Категорія: 84 Доповідач: Осіпук В. В.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
21 серпня 2020 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Осіпука В. В., вивчивши апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 на рішення Локачинського районного суду Волинської області від 04 червня 2020 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Губинської Першої сільської ради Горохівського району Волинської області, приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка про визнання права власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства,
В С Т А Н О В И В :
У жовтні 2020 року ОСОБА_1 звернувсь до суду із зазначеним позовом.
Рішенням Локачинського районного суду Волинської області від 04 червня 2020 року у задоволенні позову відмовлено
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, позивач ОСОБА_1 , не сплативши судовий збір, оскаржив його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі позивач заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, посилаючись на важке матеріальне становище.
У задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 136 ЦПК України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій статті 136 ЦПК України, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Таким чином, закон визначає вичерпні підстави відстрочення сплати судового збору.
З аналізу вказаних норм закону вбачається, що доводи про скрутне матеріальне становище та відсутність можливості сплати коштів самі по собі не можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору, оскільки заявник має не лише навести обставини, які свідчать про його скрутне матеріальне становище, але й подати до суду відповідні докази.
Зі змісту апеляційної скарги з клопотанням про відстрочення сплати судового збору вбачається, що на підтвердження свого майнового стану позивач ОСОБА_1 не надав жодних, належних та допустимих доказів, які б безспірно свідчили про його скрутне матеріальне становище та були переконливою підставою для відстрочення сплати судового збору, а зіслався лише на неповернення йому на даний час сплаченого ним судового збору за подання заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами в сумі 1281 грн 20 коп.
Крім того, апеляційний суд враховує те, що передбачена статтею 8 Закону України Про судовий збір можливість звільнення від сплати судового збору є правом суду, а не його обов`язком, і застосовується як правило у виключних випадках.
Враховуючи наведені обставини, у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Згідно з ч. 2 ст. 4 цього Закону за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, за подану апеляційну скаргу особа, яка її подала повинна сплатити 1152 грн 60 коп. судового збору за наступними реквізитами: отримувач - УК у м. Луцьку /Луцьк ОТГ/ 22030101; код отримувача: 38009628; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО) 899998; рахунок отримувача: UA938999980313121206080003550; призначення платежу:*; 101;
На підтвердження оплати судового збору до Волинського апеляційного суду необхідно надати оригінал квитанції про сплату.
Враховуючи зазначені обставини та керуючись ст. 357 ЦПК України, апеляційну скаргу позивач ОСОБА_1 слід залишити без руху, надати йому строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись ч. 4 ст. 356, ч. 2 ст. 357, ч. 2 ст. 381 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити у задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 на рішення Локачинського районного суду Волинської області від 04 червня 2020 року залишити без руху та надати йому строк для усунення вказаного недоліку, сплати судового збору - десять днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог суду апеляційна скарга буде визнана неподаною й повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2020 |
Оприлюднено | 25.08.2020 |
Номер документу | 91113034 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Осіпук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні