Справа № 509/4335/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2020 року смт Овідіополь
Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Бочарова А.І.,
при секретарі Дорошко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Овідіополь заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову подану по цивільній справі за позовом
ОСОБА_1
до
Обслуговуючого кооперативу Житловий кооператив Совіньйон ,
треті особи які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:
Товариства з обмеженою відповідальністю Комунсервіс ,
Громадська організація ГРОМАДА СОВІНЬЙОНУ ЗА ПРАВА ,
про захист прав споживачів,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Овідіопольського районного суду Одеської області перебуває зазначена цивільна справа.
11.03.2020 року на адресу суду надійшла заява позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову, відповідно до якої вона просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони OK ЖК Совіньйон (код ЄДРПОУ 40833220), та його працівникам і будь-яким залученим ним особам вчиняти певні дії, а саме вживати дії щодо відключення належного ОСОБА_1 будинку від комунальних послуг, до набрання рішенням суду законної сили.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст.150 ЦПК України заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч.1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується серед іншого забороною вчиняти певні дії, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб та зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Відповідно до ч.2 ст.150 ЦПК України суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Відповідно до наданих з приводу такого процесуального питання роз`яснень, що викладені у Постанові Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року (п.4), розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить вчинити особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Згідно до ч.1 ст.150 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Таким чином розглядаючи питання про застосування заходів забезпечення позову суд його вирішує на підставі доказів, які долучені до матеріалів справи, та які оцінюються виключно у контексті необхідних для вирішення питання обставин.
У провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа.
Відключення ОСОБА_1 від комунальних послуг, від мережі електричної енергії, від централізованого водопостачання та водовідведення, від газопостачання та інших, з боку відповідача може привести до небажаних наслідків для позивача та її родини.
Реальність такого ризику підтверджується прямою погрозою, безпосередньо у листі, що став приводом для звернення позивача до суду.
У випадку відключення будинку позивача від комунальних послуг, електроживлення, централізованого водопостачання та водовідведення, газопостачання позивач не бути мати можливість жити в нормальних умовах, вона буде обмежена у задоволенні своїх першочергових потреб, вона не зможе нормально харчуватися, вона не зможе жити в нормальних санітарних умовах.
Така ситуація без сумніву призведе до погрози здоров`ю позивача та її родини.
З огляду на викладене суд доходить висновку про наявність передбачених законом підстав для повного задоволення вимог про забезпечення позову, викладених у заяві про забезпечення позову.
Разом з тим суд роз`яснює відповідачу, що за його заявою суд, у наступному, може змінити або скасувати захід забезпечення позову, у випадку, коли дійде до висновку про обґрунтованість відповідного клопотання.
Керуючись ст. ст.149-153, 157 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони OK ЖК Совіньйон (код ЄДРПОУ 40833220), та його працівникам і будь-яким залученим ним особам вчиняти певні дії, а саме вживати дії щодо відключення будинку ОСОБА_1 від комунальних послуг, до набрання рішенням суду законної сили.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду шляхом подачі у 15-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Відповідно до ч.1 ст.157 ЦПК України ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Суддя А.І.Бочаров
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2020 |
Оприлюднено | 15.03.2020 |
Номер документу | 88179144 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Бочаров А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні