пр. № 1-кс/759/1472/20
ун. № 759/4210/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2020 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання Старшого слідчого слідчого відділу Святошинського УП ГУ НП у м. Києві, капітана поліції ОСОБА_3 про накладення арешту у досудовому розслідуванні, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020101080000017 від 29.01.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України,-
ВСТАНОВИВ :
Старший слідчий слідчого відділу Святошинського УП ГУ НП у м. Києві, капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту з метою збереження речового доказу у кримінальному провадженні №42020101080000017 від 29.01.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:75:225:0101, площею 0,2562 га, яка розташована за адресою м. Київ, вул. Відпочинку, 25, та яка на праві власності належить Обслуговуючому Житлово-Будівельному Кооперативу «Світ житла» (код ЄДРПОУ 35488201) із забороною будь-яким чином її використовувати.
Слідчим відділом Святошинського УП ГУ НП у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42020101080000017 від 29.01.2020, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.01.2020, на адресу Київської місцевої прокуратури № 8 надійшло колективне звернення мешканців будинків АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 , а саме гр. ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про те, що невідомі особи у невстановлений час здійснюють забруднення земель речовинами, шкідливими для довкілля, що створює небезпеку для довкілля.
В ході досудового розслідування в якості свідків допитано гр. ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , які повідомили, що на початку літа 2019 року, їм стало відомо про те, що біля будинків в яких вони проживають, невідомою особою знищуються дерева, а саме дуби, в кількості 5-ти штук. Дане знищення проходить під виглядом розливання нафтопродукту під коренями даних дерев, що призводить знищення трав`янистих рослин та всихання стовбурів дерев.
В подальшому, мешканцями будинків АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 по вказаному факту було проведено дослідження даної землі. Згідно протоколу про дослідження медико-біологічних показників у ґрунті, проведеного Дніпропетровською філією Державної установи «Держгрунтохорона» Міністерства Аграрної Політики та Продовольства від 02.07.2019 встановлено, що вміст нафтопродуктів більше 5000 мг/кг та підпадає під категорію дуже забруднених. Крім того, мешканцям зазначених будинків стало відомо про те, що на земельну ділянку з кадастровим номером: 8000000000:75:225:0101, площею 0,2562 га, яка перебувала в комунальній власності, на якій розташовані дані дуби, та яка являється прилеглою територією до зазначених вище житлових будинків, з невідомих підстав право власності набув Обслуговуючий Житлово-Будівельний кооператив «Світ житла», який планує проведення на вказаній ділянці будівельні роботи, а саме будування житлового будинку в понад 20 поверхів. Однак, мешканці даних будинків вважають, що Обслуговуючий Житлово-Будівельний кооператив «Світ житла» немає жодних законних документів, які б дозволяли проведення будівництва, а також на вказаній земельній ділянці проходять підземні води, що є загрозою для проведення будівництва. Також вказані особи запевняють, що саме представники даної установи вчиняють активні дії, спрямовані на знищення вказаних вище дубів, чим забруднюють та псують землі речовинами, шкідливими для життя, здоров`я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що спричиняє небезпеку для життя та здоров`я людей чи довкілля.
11.02.2020, старшим слідчим Святошинського УП ГУ НП у м. Києві проведено огляд земельної ділянки з кадастровим номером: 8000000000:75:225:0101, яка розташована між будинками АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 , в ході якого було встановлено відсутність трав`яного покриву та ділянки ґрунту на яких ростуть зазначені у звернені дерева мають чорний, плямистий покрив.
12.02.2020, старшим слідчим винесено постанову про визнання речовим доказом земельної ділянки з кадастровим номером: 8000000000:75:225:0101, площею 0,2562 га.
Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку від 02.03.2020, земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:75:225:0101, площею 0,2562 га, яка розташована за адресою м. Київ, вул. Відпочинку, 25, на праві власності належить Обслуговуючому Житлово-Будівельному Кооперативу «Світ житла» (код ЄДРПОУ 35488201). Крім того, на праві оренди, користувачем вказаної земельної ділянки являється ТОВ «Вуд Гейтс» (код ЄДРПОУ 43263717).
Слідчий в судовому засіданні вимоги викладені в матеріалах справи підтвердив, посилаючись на обставини викладені в матеріалах справи.
Вивчивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання виходячи з наступного.
У відповідності до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно ч. 1 ст.170 КПК України, арештом є тимчасове позбавлення права підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.
Так, згідно з ч. 1ст. 131 КПК України- заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 170 КПК Українипередбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.
Згідно ч. 10ст. 170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої було вилучено. Оскілки вилученні речі та предмети мають істотне значення у кримінальному провадження, значення речових доказів, виникла необхідність у накладенні на них арешту.
Згідно ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої було вилучено. Оскілки вилученні речі та предмети мають істотне значення у кримінальному провадження, значення речових доказів, виникла необхідність у накладенні на них арешту.
Так, у зв`язку з вищевикладеним слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту даного майна, оскільки слідчим доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики приховування, відчуження цього майна.
Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.170-173,175,309,372,392,532 КПК України,
УХВАЛИВ :
Клопотання Старшого слідчого слідчого відділу Святошинського УП ГУ НП у м. Києві, капітана поліції ОСОБА_3 про накладення арешту у досудовому розслідуванні, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020101080000017 від 29.01.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України задовольнити.
Накласти арешт з метою збереження речового доказу у кримінальному провадженні №42020101080000017 від 29.01.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:75:225:0101, площею 0,2562 га, яка розташована за адресою м. Київ, вул. Відпочинку, 25, та яка на праві власності належить Обслуговуючому Житлово-Будівельному Кооперативу «Світ житла» (код ЄДРПОУ 35488201) із забороною будь-яким чином її використовувати.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88195297 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
П`ятничук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні