УХВАЛА
м. Вінниця
17 березня 2020 р. Справа № 120/1143/20-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дончик Віталій Володимирович, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Теплицької районної державної адміністрації Яковенко Людмили Петрівни про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії
в с т а н о в и в :
12.03.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду із заявою, в якій просив:
- прийняти позовну заяву до розгляду, та враховуючи, що судове рішення у справі №120/2911/19-а звернуто до негайного виконання, розглянути її по суті в терміни визначені приписами ч.5 ст.383 КАС України;
- визнати протиправною бездіяльність Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Теплицької районної державної адміністрації Яковенко Л.П.;
- зобов`язати Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Теплицької районної державної адміністрації здійснити реєстраційні дії шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, зміни, якими зазначити ОСОБА_1 керівником (підписантом) Теплицької районної ради Вінницької області 7 скликання та особою якій надано право представляти раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадян, а також зовнішніх відносинах відповідно до законодавства, на підставі рішення суду яке набрало законної сили у справі №120/2911/19-а.
Автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до статті 31 КАС України, визначено головуючого суддю по справі - Дончика Віталія Володимировича.
За приписами частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Частина перша ст.12 КАС України визначає, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Отже, до адміністративного суду як суду першої інстанції подаються позовні заяви.
Згідно з пунктом третім частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись із формою звернення ОСОБА_1 до суду, встановлено, що воно не відповідає таким вимогам, з огляду на наступне.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Відповідно до визначення, наведеного в п.9 ч.1 ст.4 КАС України, відповідач це суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п.7 ч.1 ст. 4 КАС України).
Визначивши державного реєстратора відповідачем у своєму зверненні до суду, ОСОБА_1 , в порушення вищенаведеної норми п.2 ч.5 ст. 160 КАС України, не вказав ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача (в даному випадку Теплицької РДА, як органу державної влади, посадова особа, якої визначена відповідачем у зверненні).
Крім того, суд вважає за необхідне наголосити позивачу на наступному.
Згідно прохальної частини свого звернення, ОСОБА_1 просить його (звернення) розглянути по суті, та в терміни визначені ч.5 ст.383 КАС України, визнавши протиправною бездіяльність державного реєстратора Теплицької РДА та зобов`язати його вчинити певні дії на підставі рішення суду, яке набрало законної сили у справі 120/2911/19-а.
Розділом IV КАС України визначено процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах.
Так, частина 1 та 2 ст.383 КАС України визначає, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
У такій заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява; 2) ім`я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 3) ім`я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 4) ім`я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 5) номер адміністративної справи; 6) відомості про набрання рішенням законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження; 7) інформація про день пред`явлення виконавчого листа до виконання; 8) інформація про хід виконавчого провадження; 9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви; 10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються (ч.2 ст.383 КАС України).
Частиною 5 вищезазначеної статті передбачено, що у разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.
Таким чином, аналіз норм КАС України дають підстави для обґрунтованого висновку, що процесуальні норми цього Кодексу визначають суттєво різні форми звернення до суду, а саме в порядку позовного провадження та в порядку виконання судових рішень, що за своєю суттю відрізняються, як за формою звернення, так і порядком та строком вирішення судом таких звернень.
Враховуючи те, що у своєму зверненні до суду ОСОБА_1 посилається на його (звернення) відповідність вимогам ст.160 КАС України, визначивши відповідача у своєму зверненні державного реєстратора, тобто відмінного відповідача ніж у справі №120/2911/19-а, суд вважає, що дане звернення слід розглядати, як звернення в порядку позовного провадження.
При цьому, суд вважає за необхідне роз`яснити право заявника на звернення до суду в порядку та строки визначенні ст. 383 КАС України, з дотриманням правил цієї статті.
За правилами, визначеними частиною 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 169 КАС України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Теплицької районної державної адміністрації Яковенко Людмили Петрівни про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк, з дня вручення копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, шляхом:
1.Надання суду відомостей про ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Дончик Віталій Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2020 |
Оприлюднено | 17.03.2020 |
Номер документу | 88233531 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні