Справа № 948/223/20
Номер провадження 2/948/130/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17.03.2020 суддя Машівського районного суду Полтавської області Кравець С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням
в с т а н о в и л а :
у березні 2020 року до Машівського районного суду надійшов зазначений позов.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам пп.8,9,10 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу (далі ЦПК) України, відповідно до яких позовна заява повинна містити: зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тис самим предметом та з тих самих підстав.
Так, в порушення вищевказаних вимог позовна заява не містить відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи та не надано підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, згідно з вимогами ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, а саме:
-визнати відповідачку ОСОБА_2 такою що втратила право користування житловим приміщенням;
-зобов`язати відповідачку знятися з реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 .
Натомість, позивачем при поданні позову вказані вимоги викладені одним реченням, а судовий збір сплачено лише в розмірі 840,80 грн, тобто лише за одну із заявлених вимог, інша вимога залишилась не оплачена.
Так, відповідно до вимог абзацу 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» , у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За змістом п.п. 2.2 ст. 4 цього Закону, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється фізичною особою в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 статті 4 зазначеного Закону установлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 1 січня 2019 року складає 2102 грн.
Виходячи зі вказаних норм закону, розмір судового збору за вимогу немайнового характеру станом на 01.01.2020 року становить 840 грн. 80 коп.
Згідно з вимогами ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків, зокрема:
-доплатити судовий збір за другу вимогу немайнового характеру у розмірі 840,80 грн. (у разі підтримання даної вимоги) та надати оригінал документа на підтвердження його сплати або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
-зазначити в позові (або додати на окремому аркуші) інформацію щодо наявності у позивача або в іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-навести у позові (або додати на окремому аркуші) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи;
-надати підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України
у х в а л и л а :
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - залишити без руху.
Позивачу надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, зазначених в її змісті.
У випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя С.В.Кравець
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2020 |
Оприлюднено | 18.03.2020 |
Номер документу | 88248851 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні