Справа №766/18285/19
н/п 1-кс/766/2628/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.03.2020 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Херсонської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання вмотивовано тим, що в провадженні СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12019230040001010 від 27.03.2019 року, за ознаками правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що до Херсонського ВП із Херсонського міського суду надійшла ухвала за зверненням голови фермерського господарства " ОСОБА_4 " ОСОБА_5 щодо шахрайських дій з боку директора ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ОСОБА_6 , який порушив умови договору та не сплатив грошові кошти за придбаний товар, чим завдав ФГ " ОСОБА_4 " матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.
В ході проведення досудового розслідування було допитано потерпілого гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який пояснив що 15 грудня 2018 року йому зателефонував менеджер ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та запитав чи має він сою для продажу. Та зазначив, що ОСОБА_8 директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », виявив бажання придбати сою. Після чого 18.12.2018 року він разом з ОСОБА_6 уклав договір поставки сої, та відвантажили товар. 17.01.2019 року ОСОБА_6 перерахували лише частину грошових коштів у сумі 101000,00 гривень, а іншу частину до теперішнього часу не сплатив.
В ході досудового розслідування було встановлено, що гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , користується мобільним номером: НОМЕР_1 .
З метою встановлення осіб, які можливо причетні до скоєння даного злочину, що можливо шляхом встановлення номерів оператора мобільного рухомого стільникового зв`язку, які використовували зазначені мобільні термінали для здійснення сеансів зв`язку, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, а саме отримання інформації, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів пересування.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що є можливість використання як доказів відомостей, що містяться у операторів мобільного рухомого стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », та не можливо іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою встановлення місцезнаходження з прив`язкою до базових станцій абонентських номерів оператора мобільного рухомого стільникового зв`язку, в період часу з 01.11.2018 року по теперішній час.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій просив провести розгляд справи за його відсутності. Клопотання підтримує у повному обсязі, просить задовольнити його з підстав викладених у ньому.
Відповідно до ст. 107 ч.4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно приписівч.1ст.160КПК Українисторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисядо слідчогосудді підчас досудовогорозслідування ізклопотанням протимчасовий доступдо речейі документів,за виняткомречей ідокументів доступдо якихзаборонено (ст.161КПК України).Слідчий маєправо звернутисяіз зазначенимклопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що інформація, яка знаходиться у операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту маршрутів передавання тощо є документом, який містить охоронювану законом інформацію.
Відповідно до пунктів 2, 3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів та наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; нададуть можливість використати як докази відомості, що містяться в цих речах і документах.
Слідчим суддею встановлено, що зазначені в клопотанні обставини та надані до нього докази дають достатньо підстав вважати, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів та нададуть можливість використати як докази відомості, що містяться в цих речах і документах, тому необхідно надати до них доступ.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159, ч.1 ст. 160, п.7 ч.1 ст. 162, п.2 та п.3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_10 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_11 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_12 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_13 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_14 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_15 , старшому слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_16 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_17 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_18 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_19 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_20 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_21 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_22 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_23 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_24 , слідчому СВ Херсонського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_25 та/або працівнику СКР за дорученням слідчого на проведення слідчої дії - тимчасовий доступ до речей і документів, а саме отримання інформації, яка знаходиться в операторів рухомого мобільного стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою АДРЕСА_1 ; про факт використання мобільного терміналу: НОМЕР_1 для здійснення сеансів зв`язку, що мали місце в період часу з 01.11.2018 року по теперішній час, із виказанням номері абонентів, з якими здійснювались сеанси зв`язку, вид зв`язку з виказанням тривалості та прив`язкою до базових станцій.
2. Надати інформацію на паперовому та/або електронному носії, за вказаними вище абонентськими номерами та періодом часу з наступними відомостями:
2.1.Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами (абонентА).
2.2.Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонентаА: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо.
2.3.Типи з`єднання абонентаА: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
2.4.Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентаА.
2.5.Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонентаА (абонентБ).
2.6.За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації)з абонентомА надати відомості про його особу.
Встановити строк дії ухвали до 16.04.2020 року.
Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2020 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 88261710 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Мусулевський Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні