Справа № 686/4013/20
УХВАЛА
18 березня 2020 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Польовий О.Л., розглянувши позовну заяву громадської організації "Батьківська ініціатива міста Хмельницького" до Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради про визнання дій і бездіяльності протиправними, зобов`язання призначити конкурс,
ВСТАНОВИВ:
ГО "Батьківська ініціатива міста Хмельницького" звернулась до суду з позовом до Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради, в якому просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо пролонгації контрактів керівникам закладів загальної середньої освіти міста Хмельницького, термін дії яких закінчився 28.09.2017;
- визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у непроведенні конкурсу на призначення керівник закладів загальної середньої освіти міста Хмельницького на вакантні посади керівників закладів загальної середньої освіти м. Хмельницького, які утворились з 29.09.2017;
- зобов`язати відповідача призначити конкурс на посади керівників закладів загальної середньої освіти м. Хмельницького на вакантні посади керівників закладів загальної середньої освіти м. Хмельницького, які утворились у 2017 році.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вимоги до позовної заяви визначені статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 1 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Пунктами 5, 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
У позовній заяві ГО "Батьківська ініціатива міста Хмельницького" не зазначила яким чином дії відповідача щодо пролонгації контрактів керівникам закладів загальної середньої освіти міста Хмельницького та бездіяльність відповідача, що полягає у непроведенні конкурсу на призначення керівник закладів загальної середньої освіти міста Хмельницького, порушує її права, свободи чи законні інтереси.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установлений з 01.01.2020 прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2102,00 грн.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Предметом цього позову є дві вимоги немайнового характеру (визнання протиправними дій і бездіяльності Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради). Тому позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 4204,00 грн.
Під час звернення до суду позивач сплатив судовий збір у розмірі 362,00 грн. Документ про сплату судового збору в розмірі 3842,00 грн позивач до суду не надав.
За змістом частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно з частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частинами 4, 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивач, всупереч вимогам статей 94, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, додав до позову не засвідчені належним чином копії письмових доказів для відповідача і третіх осіб.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодекс адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, позовну заяву необхідно залишити без руху.
Недоліки позову можуть бути усунуті шляхом:
- обґрунтування порушення суб`єктом владних повноважень його прав, свобод або законних інтересів;
- подання доказів сплати судового збору в розмірі 3842,00 грн;
- подання належним чином засвідчених копій доданих до позову документів для відповідача, з урахуванням вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
позовну заяву громадської організації "Батьківська ініціатива міста Хмельницького", залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяО.Л. Польовий
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2020 |
Оприлюднено | 19.03.2020 |
Номер документу | 88268774 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Польовий О.Л.
Адміністративне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Демінська А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні