У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
18 березня 2020 року м. Чернігів справа № 927/215/20
Господарський суд Чернігівської області у складі головуючого судді Фесюри М.В., розглянувши матеріали позовної заяви №169 від 10.03.20
за позовом: Плисківської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області,
вул. Незалежності, 33, с. Плиски, Борзнянського району, Чернігівської області, 16453, код ЄДРПОУ 04414885
до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю "Плиски-Агро",
вул. Незалежності, 6-А, с. Плиски, Борзнянського району, Чернігівської області,
16453, код ЄДРПОУ 34275671
про стягнення 263 326,14 грн
ВСТАНОВИВ:
Плисківською сільською радою Борзнянського району Чернігівської області подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю "Плиски-Агро" про стягнення 263 326,14 грн заборгованості зі сплати орендної плати за користування земельними ділянками відповідно до договору оренди землі від 10.02.15, відповідно до договору оренди землі від 19.02.15, відповідно до договору оренди землі від 04.05.16.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.03.20 справа №927/215/20 передана на розгляд судді Фесюрі М.В.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
За приписами частини 1 ст. 176 вказаного Кодексу, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що малозначними справами є:
- справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Таким чином, приймаючи до уваги наведені вище приписи Господарського процесуального кодексу України, враховуючи обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність даної справи, обсяг та характер доказів у справі та те, що справа не є складною з огляду на наявні в ній матеріали, при цьому ціна спору не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд приходить до висновку про розгляд справи №927/215/20 за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У відповідності до ч. 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч.3 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене та в силу приписів ч.1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне справу № 927/215/20 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (без проведення судового засідання).
Відповідно до ч.2 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; з`являтись в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
За приписами ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Суд встановив необхідність витребування у позивача копії договору оренди землі (зі змінами до договору від 01.06.13) від 04.05.16, належної якості, оскільки з даної ксерокопії неможливо достеменно визначити дату укладення договору. Крім того, позивач, посилаючись на те, що Плисківська сільська рада є правонаступником прав та обов`язків Великозагорівської сільської ради, не надав рішення про добровільне об`єднання територіальних громад, до складу якої ввійшла Великозагорівська сільська рада. Отже, позивач недобросовісно здійснює свої процесуальні обов`язки щодо доказів. У зв`язку з чим, суд вважає необхідним також витребувати належним чином засвідчену копію відповідного рішення.
Керуючись ст. 12, 42, 74, 165, 176, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (без проведення судового засідання).
3.Позивачу-Плисківській сільській раді Борзнянського району Чернігівської області не пізніше чотирнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду: копію договору оренди землі (зі змінами до договору від 01.06.13) від 04.05.16 належної якості та належним чином засвідчену копію рішення про добровільне об`єднання територіальних громад, до складу якої ввійшла Великозагорівська сільська рада.
4.Встановити відповідачу строк не пізніше 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву. У разі подання відзиву на позов, його зміст та порядок подання повинні відповідати ст. 165, 251 Господарського процесуального кодексу України.
5.Запропонувати позивачу відповідно до ст. 166, 251 Господарського процесуального кодексу України, протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надати суду відповідь на відзив відповідача.
6.Запропонувати відповідачу відповідно до ст. 167, 251 Господарського процесуального кодексу України протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив надати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування, аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя М.В. Фесюра
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2020 |
Оприлюднено | 20.03.2020 |
Номер документу | 88277200 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фесюра М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні