Вирок
від 18.03.2020 по справі 712/4765/18
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Вирок

Іменем України

Справа № 712 /4765/19

Провадження № 1-кп/712/127/20

СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ЧЕРКАСИ

17 березня 2020 м. Черкаси

Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:

головуючого ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участю:

прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4

захисників ОСОБА_5 , ОСОБА_6

обвинувачених ОСОБА_7 , ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси кримінальне провадження по обвинувченню ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Анадир, Магаданської області, РФ, громадянин України, раніше не судимий, працюючий на посаді директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, проживаючий в АДРЕСА_1 ;

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України,

по обвинуваченню ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Олександрія, Кіровоградської області, громадянин України, раніше не судимий, працюючий на посаді начальника управління планування та архітектури, головного архітектора міста департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, проживаючий в АДРЕСА_2 .

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Органами досудового слідства ОСОБА_7 обвинувачується в тому,що згідно розпорядження міського голови м. Черкаси № 250-р (к) від 06.06.2013 працюючи на посаді директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, будучи посадовою особою місцевого самоврядування ІV категорії, відповідно до Положення про Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради, затвердженого рішенням Черкаської міської ради №2-2001 від 12.05.2017, керує роботою і діяльністю департаменту та його структурних підрозділів; видає накази, які є обов`язковими для виконання, організовує та контролює їх виконання; несе персональну відповідальність за відповідність прийнятих ним рішень вимогам чинного законодавства України та інше, тобто будучи службовою особою, яка здійснює функції представника влади та наділеною організаційно-розпорядчими функціями, в період з 02.03.2017 по 30.05.2017, у невстановлений слідством час, перебуваючи в приміщенні Черкаської міської ради за адресою: м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, діючи умисно, всупереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, видав накази, якими затверджені містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок в м. Черкаси надані суб`єктам господарювання з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, за наступних обставин. 02.03.2017 ОСОБА_7 підписав наказ №122 про надання ПП «Шора» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (далі - МУО) по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -в пакеті документів для отримання МУО №122 надано правовстановлюючі документи на земельну ділянку не засвідчені в установленому порядку, чим порушено п. 2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109 (Далі - Порядок); -в МУО №122 цільове призначення землі не відповідає намірам забудови, а саме зазначеним наказом надані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки з розміщенням на ній багатоквартирного односекційного 12-ти поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями, які на момент видачі не відповідали цільовому призначенню земельної ділянки (за цільовим призначенням - землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення),чим порушено ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.2.4 Порядку; -МУО №122 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не належать до переважних, супутніх та допустимих видів використання земельної ділянки (є недозволеними), згідно плану зонування території, затвердженому рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 №2-513, відповідно до якого земельна ділянка являється рекреаційною зоною озеленених територій загального користування (Р-3п), призначена для організації повсякденного відпочинку населення та не передбачає житлову забудову, що є порушенням п. 2.4 Порядку, пп.4 п.2.1, пп.7 п.2.2, пп.3 п.4.2, пп.1 п.5.1 Пояснювальної записки плану зонування території, затвердженого рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 № 2-513, ч.7 ст.18ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»; -пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 02.03.2017 №122 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 02.03.2017 №122) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови - будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки Черкаською міською радою не приймалось рішення про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації) та зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 4 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Він же, 20.04.2017 підписав наказ №136 про надання ПП «Шора» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по АДРЕСА_3 для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -в пакеті документів для отримання МУО №136 надано правовстановлюючі документи на земельну ділянку не засвідчені в установленому порядку, чим порушено п. 2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109 (Далі - Порядок); - в МУО №136 цільове призначення землі не відповідає намірам забудови, а саме зазначеним наказом надані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки з розміщенням на ній багатоквартирного односекційного 12-ти поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями, які на момент видачі не відповідали цільовому призначенню земельної ділянки (за цільовим призначенням - землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення), чим порушено ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 2.4 Порядку; -МУО №136 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не належать до переважних, супутніх та допустимих видів використання земельної ділянки (є недозволеними), згідно плану зонування території, затвердженому рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 №2-513, відповідно до якого земельна ділянка являється рекреаційною зоною озеленених територій загального користування (Р-3п), призначена для організації повсякденного відпочинку населення та не передбачає житлову забудову, що є порушенням п. 2.4 Порядку, пп.4 п.2.1, пп.7 п.2.2, пп.3 п.4.2, пп.1 п.5.1 Пояснювальної записки плану зонування території, затвердженого рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 №2-513, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; - пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 20.04.2017 №136 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 20.04.2017 №136) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови - будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки Черкаською міською радою не приймалось рішення про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації) та зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 4 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Він же, 25.05.2017 підписав наказ №145 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №145 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109 (Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №199 від 20.05.2013) (далі - Порядок), а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви містить розрахунок щодо 7-ми та 8-ми поверхових будівель, в той час як МУО №145 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №145 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №145 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №145 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №145 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз. 2 ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови, в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №145 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №3, №4 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням плану зонування території, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 04.12.2014 №2-513 (далі План Зонування), та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 №3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 25.05.2017 підписав наказ №146 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №146 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 6-ти поверхових будівель, в той час як МУО №146 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №146 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув`язки архітектурно-планувального та об`ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №146 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №146 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №146 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз. 2 ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №146 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №1, №2 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням Плану зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 підписав наказ №149 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №149 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 6-ти поверхових будівель, в той час як МУО №149 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №149 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув`язки архітектурно-планувального та об`ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №149 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №149 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №149 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367 чим порушено абз. 2 ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №149 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №7, №8 на генплані) з паркінгом , при тому що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням Плану зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 підписав наказ №150 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №150 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об`єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 4-х та 5-ти поверхових будівель, в той час як МУО №150 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №150 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув`язки архітектурно-планувального та об`ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №150 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №150 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №150 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз. 2 ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №150 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №9, №10 на генплані) з паркінгом, при тому що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням Плану зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.2 ст.5, ч.2, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 підписав наказ №151 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №151 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об`єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 7-ми поверхових будівель, в той час як МУО №151 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №151 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув`язки архітектурно-планувального та об`ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №151 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №151 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п. 8 ч. 1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №151 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367 чим порушено абз.2 ч. 2 ст. 24, ч.4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №151 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №5, №6 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням Плану зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 №3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 30.05.2017 підписав наказ №153 про надання ПП «Шора» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №153 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109 (Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №199 від 20.05.2013), а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), фото фіксація земельної ділянки (з оточенням), чим порушено п. 2.2 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №153 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -МУО №153 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не належать до переважних, супутніх та допустимих видів використання земельної ділянки (є недозволеними), згідно плану зонування території, затвердженому рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 №2-513, відповідно до якого частина земельної ділянки являється рекреаційною зоною озеленених територій загального користування (Р-3п), призначена для організації повсякденного відпочинку населення та не передбачає житлову забудову і згідно Генерального плану міста, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 №3-505, земельна ділянка передбачає розміщення молодіжного розважального закладу, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18, ч. 4 ст. 29 (станом на 30.05.2017 ч. 5 ст. 29 ) Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011; -пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 30.05.2017 №153 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 30.05.2017 №153) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови - будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки Черкаською міською радою не приймалось рішення про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації) та зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 4 ст. 29 (станом на 30.05.2017 ч. 5 ст. 29) Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Таким чином, ОСОБА_7 , будучи директором департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, а саме: ПП «ІБК «Будгарант» та ПП «Шора», що виразилось в наданні вказаним суб`єктам господарювання права на будівництво об`єктів житлової забудови в м. Черкаси в порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, надав містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси ПП «ІБК «Будгарант» та по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси ПП «Шора», перевіривши відповідність поданих вказаними суб`єктами господарювання документів на отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок вимогам чинного законодавства та підписавши накази департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №122 від 02.03.2017, №136 від 20.04.2017, № 145 від 25.05.2017, №146 від 25.05.2017, №149 від 26.05.2017, №150 від 26.05.2017, №151 від 26.05.2017, №153 від 30.05.2017, чим затвердив надання вказаних містобудівних умов та обмежень, внаслідок чого замовниками будівництва, а саме: ПП «ІБК «Будгарант» розпочато будівництво житлової забудови з паркінгом на земельній ділянці на розі вул. Козацької та Героїв Дніпра в м. Черкаси (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023), нормативно грошова оцінка якої становить 7 998 351, 90 грн. (сім мільйонів дев`ятсот дев`яносто вісім тисяч триста п`ятдесят одна грн. 90 коп.) та ПП «Шора» розпочато будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на земельній ділянці по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси (кадастровий номер 7110136400:01:013:0002), нормативно грошова оцінка якої становить 2 406 880 грн. (два мільйони чотириста шість тисяч вісімсот вісімдесят грн.), внаслідок чого вказані земельні ділянки після введення в експлуатацію об`єктів будівництва вибудуть із комунальної власності Черкаської міської ради на користь замовників будівництва, чим спричинив шкоду громадським інтересам в особі територіальної громади м. Черкаси, яка піддається грошовій оцінці (реальній шкоді) та відповідно до такої оцінки досягла встановленого розміру на загальну суму 10 405231 грн. 90 коп. (десять мільйонів чотириста п`ять тисяч двісті тридцять одна грн. 90 коп.), що в 250 (двісті п`ятдесят) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Органами досудового слідства ОСОБА_8 обвинувачується в тому, що згідно розпорядження міського голови м. Черкаси № 396-р(к) від 05.08.2013 працюючи на посаді начальника управління планування та архітектури, головного архітектора міста департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, будучи посадовою особою місцевого самоврядування V категорії, відповідно до Посадової інструкції, затвердженої директором Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, несе повну персональну відповідальність за відповідність законодавству України та містобудівній документації містобудівних умов та обмежень, наданих на звернення юридичних та фізичних осіб в установленому порядку, забезпечує реалізацію плану зонування територій міста Черкаси, генерального плану міста та інше, тобто будучи службовою особою, яка здійснює функції представника влади та наділеною організаційно-розпорядчими функціями, в супереч інтересам служби, в період з 02.03.2017 по 30.05.2017, у невстановлений слідством час, перебуваючи в приміщенні Черкаської міської ради за адресою: м. Черкаси вул. Б. Вишневецького, 36, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, надав суб`єктам господарювання містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок в м. Черкаси з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, за наступних обставин. 02.03.2017 ОСОБА_8 надав ПП «Шора» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (далі - МУО) по вул. Г. Дніпра, 4 в м. Черкаси для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, які затверджені наказом директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №122, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -в пакеті документів для отримання МУО № 122 надано правовстановлюючі документи на земельну ділянку не засвідчені в установленому порядку, чим порушено п. 2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 року № 109 (Далі - Порядок); -в МУО № 122 цільове призначення землі не відповідає намірам забудови, чим порушено ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.2.4 Порядку; -МУО №122 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не належать до переважних, супутніх та допустимих видів використання земельної ділянки (є недозволеними), згідно плану зонування території, затвердженому рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 № 2-513, що є порушенням п.2.4 Порядку, пп.4 п.2.1, пп.7 п.2.2, пп.3 п.4.2, пп.1 п.5.1 Пояснювальної записки плану зонування території, затвердженого рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 № 2-513, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»; -пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 02.03.2017 №122 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 02.03.2017 №122) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.4 ст.29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Він же, 20.04.2017 надав ПП «Шора» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по вул. Г. Дніпра, 4 в м. Черкаси для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, які затверджені наказом директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №136, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -в пакеті документів для отримання МУО № 136 надано правовстановлюючі документи на земельну ділянку не засвідчені в установленому порядку, чим порушено п. 2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 року № 109 (Далі - Порядок); -в МУО № 136 цільове призначення землі не відповідає намірам забудови, чим порушено ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.2.4 Порядку; -МУО №136 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не належать до переважних, супутніх та допустимих видів використання земельної ділянки (є недозволеними), згідно плану зонування території, затвердженому рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 № 2-513, що є порушенням п.2.4 Порядку, пп.4 п.2.1, пп.7 п.2.2, пп.3 п.4.2, пп.1 п.5.1 Пояснювальної записки плану зонування території, затвердженого рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 № 2-513, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»; -пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 20.04.2017 №136 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 20.04.2017 №136) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.4 ст.29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Він же, 25.05.2017 надав ПП «ІБК «Будгарант» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, які затверджені наказом директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №145, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №145 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 року № 109 (Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 199 від 20.05.2013) (далі - Порядок), а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви містить розрахунок щодо 7-ми та 8-ми поверхових будівель, в той час як МУО №145 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №145 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №145 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №145 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №145 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає_договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами_від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз.2 ч. 2 ст. 24, ч.4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №145 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №3, №4 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням плану зонування території, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 04.12.2014 № 2-513 (далі План Зонування), та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.2 ст.5, ч.2, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, надав ПП «ІБК «Будгарант» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, які затверджені наказом директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №146, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №146 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 6-ти поверхових будівель, в той час як МУО №146 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №146 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №146 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №146 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №146 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз.2 ч. 2 ст. 24, ч.4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №146 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №1, №2 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням Плану зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.2 ст.5, ч.2, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 надав ПП «ІБК «Будгарант» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, які затверджені наказом директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №149, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №149 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 6-ти поверхових будівель, в той час як МУО №149 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №149 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №149 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №149 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №149 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367 чим порушено абз.2 ч. 2 ст. 24, ч.4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №149 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №7, №8 на генплані) з паркінгом , при тому що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням Плану зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.2 ст.5, ч.2, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 надав ПП «ІБК «Будгарант» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, які затверджені наказом директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №150, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №150 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 4-х та 5-ти поверхових будівель, в той час як МУО №150 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №150 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №150 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №150 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №150 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз.2 ч. 2 ст. 24, ч.4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №150 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №9, №10 на генплані) з паркінгом, при тому що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням Плану зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.2 ст.5, ч.2, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 надав ПП «ІБК «Будгарант» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, які затверджені наказом директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №151, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №151 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 7-ми поверхових будівель, в той час як МУО №151 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №151 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; -графічна частина МУО №151 не містить ситуаційного плану місця розташування об`єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №151 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -використання земельної ділянки та видача МУО №151 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367 чим порушено абз.2 ч. 2 ст. 24, ч.4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; -МУО №151 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №5, №6 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням Плану зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Ж-2 зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов`язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об`єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об`єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв`язку, поштові відділення), згідно генерального плану територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.2 ст.5, ч.2, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 30.05.2017 надав ПП «Шора» містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по вул. Г. Дніпра, 4 в м. Черкаси для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, які затверджені наказом директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №153, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: -на отримання МУО №153 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 року № 109 (Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 199 від 20.05.2013), а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), фотофіксація земельної ділянки (з оточенням), чим порушено п. 2.2 Порядку; -в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №153 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; -МУО №153 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням плану зонування території, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 04.12.2014 № 2-513, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об`єкт розміщений) до зони Г-1п перспективна ділова зона (переважні види використання: адміністративні споруди, офіси, організації управління, будівлі змішаного використання з житловими приміщеннями у верхніх поверхах та розміщенням у нижніх поверхах об`єктів ділового, культурного, комерційного використання, окремі багатоквартирні житлові будинки, що існували на території зони на момент розроблення зонінгу, центри обслуговування, проектні організації та наукові заклади, банки, відділення банків, юридичні установи, відділення зв`язку, поштові відділення, відділки, дільничні пункти управління внутрішніх справ; супутні види використання: споруди для тимчасового зберігання транспортних засобів, для обслуговування існуючих в зоні об`єктів, малі архітектурні форми декоративно-технологічного призначення, установи освіти, спортивні та фізкультурно-оздоровчі заклади, заклади культури та мистецтва, музеї, виставкові зали, художні галереї, підприємства громадського харчування, магазини, торговельні комплекси, парки, сквери, бульвари, підприємства побутового обслуговування населення; допустимі види використання, потребують спеціального дозволу або погодження: гаражі та стоянки для постійного зберігання транспортних засобів, для обслуговування існуючих в зоні об`єктів, розважальні комплекси, громадські вбиральні) та зони Р-3п рекреаційна зона озеленених територій загального користування (переважні види використання: зелені насадження загального користування: міські парки, у т.ч. спеціалізовані спортивні, дитячі, меморіальні, зоологічні, ботанічні, виставкові, лісопарки, гідропарки, сквери, доріжки, майданчики для відпочинку, набережні; супутні види використання: водні поверхні, допоміжні споруди та інфраструктура для відпочинку, ігрові майданчики, спортивні майданчики, пункти прокату ігрового та спортивного інвентарю, комплекси атракціонів, танцювальні майданчики, дискотеки, літні театри, естради, некапітальні відкриті заклади громадського харчування, малі архітектурні форми декоративно-технологічного призначення, скульптурні композиції, об`єкти декоративно-монументального мистецтва; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): пункти надання першої медичної допомоги, підприємства громадського харчування (ресторани, кафе, бари), громадські вбиральні, згідно генерального плану молодіжний розважальний заклад, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.2 ст.5, ч.2, ч.7 ст.18, ч.4 ст.29 (станом на 30.05.2017 ч.5 ст.29 ) ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. - пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 30.05.2017 №153 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 30.05.2017 №153) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.4 ст.29 (станом на 30.05.2017 ч. 5 ст. 29) ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Таким чином, ОСОБА_8 , будучи начальником управління планування та архітектури, головним архітектором міста департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, а саме ПП «ІБК «Будгарант» та ПП «Шора», що полягає в наданні вказаним суб`єктам господарювання права на будівництво об`єктів житлової забудови в м. Черкаси в порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, надав містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси ПП «ІБК «Будгарант» та по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси ПП «Шора», перевіривши відповідність поданих вказаними суб`єктами господарювання документів на отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок вимогам чинного законодавства та підписавши містобудівні умови та обмеження № 122 від 02.03.2017, №136 від 20.04.2017, № 145 від 25.05.2017, № 146 від 25.05.2017, № 149 від 26.05.2017, №150 від 26.05.2017, № 151 від 26.05.2017, № 153 від 30.05.2017, внаслідок чого замовниками будівництва, а саме: ПП «ІБК «Будгарант» розпочато будівництво житлової забудови з паркінгом земельної ділянки на розі вул. Козацької та Героїв Дніпра в м. Черкаси (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023), нормативно грошова оцінка якої становить 7 998 351, 90 грн. (сім мільйонів дев`ятсот дев`яносто вісім тисяч триста п`ятдесят одна грн. 90 коп.) та ПП «Шора» розпочато будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення земельної ділянки по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси (кадастровий номер 7110136400:01:013:0002), нормативно грошова оцінка якої становить 2 406 880 грн. (два мільйони чотириста шість тисяч вісімсот вісімдесят грн.), внаслідок чого вказані земельні ділянки після введення в експлуатацію об`єктів будівництва вибудуть із комунальної власності Черкаської міської ради на користь замовників будівництва, чим спричинив шкоду громадським інтересам в особі територіальної громади м. Черкаси, яка піддається грошовій оцінці (реальній шкоді) та відповідно до такої оцінки досягла встановленого розміру на загальну суму 10 405231 грн. 90 коп. (десять мільйонів чотириста п`ять тисяч двісті тридцять одна грн. 90 коп.), що в 250 (двісті п`ятдесят) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадя. У судовомузасіданні обвинувачений ОСОБА_7 винув інкримінованомуйому кримінальномуправопорушенні зач.2ст.364ККУкраїни невизнав повністю,суду показав,що в межах своїх повноважень департамент надає та затверджує містобудівні умови в порядку визначеному законом. Управління розглядало заяву про видачу містобудівних умов на підставі земельної документації. Умови були видані розроблені і затверджені. Дані умови були вивчені працівниками, на предмет дотримання норм закону. Забудовником були надані всі пакети документів. Йому було відомо, що проводилася позапланова перевірка щодо видачі документів, були зауваження і прийнято рішення про скасування містобудівних умов, департамент оскаржував і Верховним судом дії департаменту визнані правомірними щодо видачі містобудівних умов. У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_8 вину вінкримінованому йомукримінальному правопорушенніза ч.2ст.364ККУкраїни невизнав повністю,суду показав,що ПП «ІБК «Будгарант» та ПП «Шора» надали повний пакет документів на отримання містобудівниих умов та обмежень. Він може не надати умови тільки в трьох випадках: не вистачає документів, вони не відповідають земельній документації та надана неправдива інформація. Документи були підготовлені, затверджені і передані замовнику. Коли надходить пакет документів він попадає на управління, начальник розписує на виконавця, перевіряється та передається на затвердження. В обґрунтування винуватості ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364КК України, згідно обвинувального акту, судом були допитані свідки обвинувачення, а саме: - допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_9 суду показав, що управлінням були проведені позапланові перевірки, складений акт, були встановлені обставини які давали підстави для скасування дій містобудівних умов, невідповідність містобудівній документації, потрапляння будинку в рекраційнку зону. Йому відомо, що по ПП « Шора» їхнє рішення скасоване з підстав невинесення припису, по ПП «ІБК «Будгарант» також рішення скасоване; - допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_10 суду показала, що вона працює начальником відділу документообігу департаменту архітектури містобудування ЧМР. В її обов`язки входить перевірка орфографічних, синтаксичних помилок, рух від виконавця до головного архітектора, юрвідділу, реєстрації в базі. Вона реєструвала вхідну адміністративну послугу. У неї немає повноважень перевіряти відповідність містобудівної документації; - допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_11 суду показала, що вона працює головним спеціалістом відділу забудови управління архітектури та забудови. Містобудівні умови забудови це дозвільна справа і вона заходить через дозвільний центр. Замовник через дозвільний центр подає пакет документів, заповнює заяву, щодо надання містобудівних умов. Вона приходить до них в управління вони їїх розглядають і опрацьовують. Перевіряють щоб був повний пакет на землю, ескізний план. Готують фрагменти генплану і зонінгу. Готують, як виконавці, текст містобудівних умов і обмежень. Якби не було повного пакету документів вони б не готували містобудівні умови і обмеження. Вона після підготовки документів віддає їх керівнику ОСОБА_12 , узгоджують, відпрацьовують якісь моменти, потім вона роздруковує, реєструють і потім передають ОСОБА_8 . На містобудівних умовах її керівник ОСОБА_12 візу не ставить. Про всі містобудівні умови начальнику департаменту відомо. Містобудівні умови це вихідні дані, самий початок. Вони можуть писати при умові зміни цільового призначення земельної ділянки. По ПП «Шора» не було ніяких питань стосовно земельної ділянки; - допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_12 суду показала, що вона працює начальником відділу забудови управління забудови з того часу як створився департамент. Забудовник або заявник звертається до адмінценту, начальник відділу розписує на виконавця і віддає їх на погодження. Забудовник звернувся справа прийшла і вони її розглядали чи вона відповідає містобудівним умовам. Вона розробляла по ПП «ІБК «Будгарант» чи відповідає зонінгу; - допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_13 суду показала, що вона працює заступником начальника юридичного забезпечення департаменту архітектури з 2016року. До її посадових обов`язків відносяться надання юридичних консультацій всім працівникам, щодо містобудівних умов та обмежень візування підготовленого проекту визначеного інформаційною карткою адміністративної послуги. Віза ставиться на наказі, юрисконсульт має встановити чи відповідає закону, чи всі документи подані, належним чином засвідчені. Від юридичних осіб ПП« ІБК «Будгарант» і ПП «Шора» були подані заяви, розглянуті, прийняті відповідні рішення. ПП «ІБК «Будгарант» подали документи визначені законом, прийнято рішення. Дане питання досліджувалося судом і встановлено факт, що надання містобудівних умов здійснювалося у відповідності до закону; -допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_14 суду показав, що є депутатом Черкаської міської ради з 2010року. В 2011 був затверджений генплан міста Черкаси. ПП« ІБК « Будгарант» і ПП « Шора» були видані і затверджені ОСОБА_7 містобудівні умови, які на його погляд не відповідають призначенню генплана, детального плана. В містобудівних умовах, затверджені ОСОБА_7 до 12 поверхів. Заступник ОСОБА_7 - ОСОБА_15 була засновником Будгаранта. Тому важає, що ОСОБА_7 зацікавлений в наданні таких містобудівних умов. Змін в генплані міста Черкаси не відбувалося. ОСОБА_7 звертався до Харківського проектного інституту про зміну генплану для відкорегування у відповідності до затверджених містобудівних умов ПП «ІБК «Будгарант» і ПП «Шора» збільшення етажність будинків до 30м. Зміни і досі не проголосовані депутатами. Земельна ділянка, згідно генплану надавалася на вище 5 поверхів. ОСОБА_7 свого часу, як депутат, голосував за генплан; -допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_16 суду показав, що був приватним підприємцем та був радником департаменту архітектури з червня 2016 по квітень 2017 з питань архітектури містобудування. Генеральний план міста був затверджений в 2012, на даний час знаходиться в стані авторизації і лежить на затвердженні. Обставин надання містобудівних умов ПП «ІБК «Будгарант» і ПП «Шора» йому не відомо; - допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_17 суду показала, що завідувач сектору правової роботи управління державбуд інспекції у Черкаській області входить в обов`язки представництво інтересів в суді. В разі виявлення факту про самочинне будівництво видавався припис про усунення виявленого порушення, якщо припис не виконувався в добровільному порядку то подавався позов про знесення об`єкту самочинного будівництва. Їй нічого не відомо по факту видачі містобудівних умов ПП «ІБК «Будгарант» і ПП «Шора». Вона була представником відповідачі у справі за позовом ПП« ІБК «Будгарант» і ПП «Шора». Судове рішення щодо неправомірності скасування містобудівних умов набрало законної сили. На сьогоднішній день, згідно рішення суду містобудівні умови видані правомірно. Також на підтвердженні позиції обвинувачення були оголошені та досліджені в судовому засіданні письмові матеріали справи, а саме: - наказ Департаменту архітектури та містобудування від 30.05.2017 №153, пунктом 5 якого визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспектміської ради № 145 від 25.05.2017, №146 від 25.05.2017, №149 від 26.05.2017, №150 від 26.05.2017, №151 від 26.05.2017, та містобудівними умовами та обмеженнями № 145 від 25.05.2017, № 146 від 25.05.2017, № 149 від 26.05.2017, №150 від 26.05.2017, № 151 від 26.05.2017, внаслідок чого замовниками будівництва, а саме: ПП «ІБК «Будгарант» розпочато будівництво житлової забудови з паркінгом на земельній ділянці на розі вул. Козацької та Героїв Дніпра в м. Черкаси та ПП «Шора» розпочато будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на земельній ділянці по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси (т.1 а.м.к.п. 158-202); - рішення №1210 від 13.09.2017 Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, яким скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Героїв Дніпра 4 в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 30.05.2017 № 153) (т.1 а.м.к.п.33); - №1211 від 13.09.2017 Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, яким скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 25.05.2017 № 145) (т.1 а.м.к.п.34); - рішення №1212 від 13.09.2017 Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, яким скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 25.05.2017 № 146) (т.1 а.м.к.п.35); - рішення №1213 від 13.09.2017 Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, яким скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 26.05.2017 № 149) (т.1 а.м.к.п.36); - рішення №1214 від 13.09.2017 Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, яким скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 26.05.2017 № 150) (т.1 а.м.к.п.37); - рішення №1215 від 13.09.2017 Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, яким скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 26.05.2017 № 151) (т.1 а.м.к.п.38); - протокол обшуку від 06.10.2017, згідно якого в службових кабінетах департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради та Управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради, розташованих в приміщенні Черкаської міської ради за адресою м.Черкаси, вул. Б.ю Вишневецького 36 були виявлені та вилучені документи, що стосуються надання містобудівних умов та обмежень ПП «Шора» та ПП « Будгарант» (т.1 а.м.к.п.99-104); - рішення № 2-2314 від 10.08.2017 « Про розгляд елнктронної петиції від 12.07.2017 № Че/150-еп в протии забудови берегової смуги/набережної річки Дніпро в м.Черкаси», яким підтримано зазначену петицію в інтересах громадськості ( т.1 а.м.к.п. 204); -рішення №2-2315від 10.08.2017,яким скасованонаказ директора департаментуархітектури тамістобудування ОСОБА_7 № 145,№146 від 25.05.2017 , №149, 150,151 від 26.05.2017 про надання ПП «Інвестиційно будівельна компанія «Будгарант» МУО забудови земельноїділянки на розіпо вул. Козацьката вул.Героїв Дніпра вм.Черкаси (т.1 а.м.к.п. 203); - акт перевірки дотримання вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 13.09.2017, яким зафіксовано та описано порушення вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності допущені під час видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на розі по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси, виданих ОСОБА_8 які є додатками до наказів департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №145,146 від 25.05.2017 та №149,150,151 від 26.052017 (т.2 а.м.к.п.№ 46-50); - акт перевірки дотримання вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 13.09.2017, яким зафіксовано та описано порушення вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності допущені під час видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки по вул. Героїв Дніпра 4 в м.Черкаси, які є додатками до наказів департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №153 від 30.05.2017 (т.2 а.м.к.п. 51-52); - акт перевірки дотриманнявимог чинногозаконодавства усфері містобудівноїдіяльності,будівельних норм,стандартів іправил від22.11.2017, якимзафіксовано таописано порушеннявимог чинногозаконодавства усфері містобудівної діяльностідопущені підчас видачімістобудівних умов№ 122від 02.03.2017,№136від 20.04.2017 (т.2 а.м.к.п.111-121); - витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в м.Черкаси вул. Героїв Дніпра 4, відповідно до якого нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 2406880грн. (т.2 а.м.к.п. 136); - витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в м.Черкаси перехрестя вул. Козацької та вул. Героїв Дніпра, відповідно до якого нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 7998351,9грн. (т.2 а.м.к.п. 137). Під час судового слідства були досліджені перелічені вище документи, допитані свідки. Суд, вислухавши показання обвинувачених, свідків, дослідивши матеріали справи, з огляду встановлення їх очевидної допустимості, належності, достовірності та можливості використання, дійшов висновку, що обґрунтованість обвинувачення, пред`явленого ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 364КК України, підтвердження в ході судового розгляду не знайшла. Так, відповідно до вимогст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Згідно зіст. 368 КПК України, суд, ухвалюючи вирок, повинен вирішити, зокрема, питання чи містить діяння, у якому обвинувачується особа, склад кримінального правопорушення та чи винен обвинувачений у вчиненні цього кримінального правопорушення. Згідност. 17 КПК України, особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим кодексом. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Згідност. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом, та сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду доказів. Пунктом 23постанови Пленуму Верховного Суду України від 29 червня 1990 року № 5 «Про виконання судами України законодавства і постанов Пленуму Верховного Суду України з питань судового розгляду кримінальних справ і постановлення вироку »вказано на недопустимість обвинувального ухилу при вирішенні питання про винність чи невинність підсудного. Всі сумніви щодо доведеності обвинувачення, якщо їх неможливо усунути, повинні тлумачитись на користь підсудного. Судом встановлено, що ОСОБА_7 ,будучи директором департаментуархітектури тамістобудування Черкаськоїміської ради підписав накази департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №122 від 02.03.2017, №136 від 20.04.2017, № 145 від 25.05.2017, №146 від 25.05.2017, №149 від 26.05.2017, №150 від 26.05.2017, №151 від 26.05.2017, №153 від 30.05.2017, чим затвердив надання містобудівних умов та обмежень, внаслідок чого замовниками будівництва, а саме: ПП «ІБК «Будгарант» розпочато будівництво житлової забудови з паркінгом на земельній ділянці на розі вул. Козацької та Героїв Дніпра в м. Черкаси та ПП «Шора» розпочато будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на земельній ділянці по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси. Так, ОСОБА_8 , будучи начальником управління планування та архітектури, головним архітектором міста департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, підписав містобудівні умови та обмеження № 122 від 02.03.2017, №136 від 20.04.2017, № 145 від 25.05.2017, № 146 від 25.05.2017, № 149 від 26.05.2017, №150 від 26.05.2017, № 151 від 26.05.2017, № 153 від 30.05.2017, внаслідок чого замовниками будівництва, а саме: ПП «ІБК «Будгарант» розпочато будівництво житлової забудови з паркінгом земельної ділянки на розі вул. Козацької та Героїв Дніпра в м. Черкаси та ПП «Шора» розпочато будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення земельної ділянки по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси. Рішенням управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради м.Черкаси №1210, від 13.09.2017 скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки у м.Черкаси вул. Героїв Дніпра 4 (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 30.05.2017 №153) на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення. Рішенням управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради м.Черкаси №1211 від 13.09.2017 скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки у м.Черкаси вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 25.05.2017 №145) на будівництво житлової забудови з паркінгом. Рішенням управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради м.Черкаси №1212 від 13.09.2017 скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки у м.Черкаси вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 25.05.2017 №145) на будівництво житлової забудови з паркінгом. Рішенням управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради м.Черкаси №1213 від 13.09.2017 скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 26.05.2017 № 149). Рішенням управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради м.Черкаси №1214 від 13.09.2017 скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 26.05.2017 № 150). Рішенням №1215 від 13.09.2017 управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради скасовані МУО забудови земельної ділянки по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 26.05.2017 № 151). Згідно постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 03.11.2017, залишеною без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.04.2018 за позовом ПП «Інвестиційно будівельна компанія «Будгарант» визнано протиправним та скасовано рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області ОСОБА_9 від 13.09.2017 №№ 1210,1211, 1212, 1213, 1214, 1215 «Про скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на розі вул. Козацької та Г. Дніпра в м. Черкаси (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 25.05.2017 №№145, 146 та від 26.09.2017 №№149, 150, 151 відповідно). Рішенням Черкаської міської ради № 2-2314 від 10.08.2017 «Про розгляд електронної петиції від 12.07.2017 № Че/150-еп в проти забудови берегової смуги/набережної річки Дніпро в м.Черкаси», підтримано зазначену петицію в інтересах громадськості. Рішенням Черкаськоїміської ради №2-2315від 10.08.2017скасовано наказдиректора департаменту архітектурита містобудування ОСОБА_7 № 145,№146 від 25.05.2017 , №149, 150,151 від 26.05.2017 про надання ПП «Інвестиційно будівельна компанія « Будгарант» МУО забудови земельної ділянки на розі по вул. Козацька та вул. Героїв Дніпра в м.Черкаси. Згідно постанови Соснівського районного суду м.Черкаси від 27.10.2017, залишеною без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2018, за позовом ПП «Інвестиційно будівельна компанія«Будгарант» визнанопротиправним таскасовано рішенняЧеркаської міськоїради №2-2315від 10серпня 2017року «Проскасування наказівпро наданнямістобудівних умовта обмежень145,146від 25травня 2017року та149,150,151від 26травня 2017року». Визнано протиправним та скасовано рішення Черкаської міської ради №2-2314 від 10.08.2017 року «Про розгляд електронної петиції від 12.07.2017 року №Че/150-еп проти забудови берегової смуги/набережної річки Дніпро в м.Черкаси». Визнано протиправним та скасовано рішення Черкаської міської ради №2-2313 від 10.08.2017 «Про направлення депутатського запиту депутата ОСОБА_14 » в частині, що стосується звернення до суду з позовом про розірвання договорів оренди землі з Приватним підприємством «Інвестиційно-будівельна компанія «Будгарант». Згідно рішення Черкаськогоокружного адміністративногосуду від 22.12.2017,залишеного беззмін постановою Київськогоапеляційного адміністративногосуду від06.03.2018,за позовомприватного підприємстваШоравизнано протиправнимта скасовано рішенняголовного інспекторабудівельного наглядувідділу наглядуза діяльністюуповноважених органівз питаньархітектури тамістобудування Управліннядержавної архітектурно-будівельноїінспекції уЧеркаській області ОСОБА_9 від13.09.2017№1210Про скасуваннядії містобудівнихумов таобмежень забудовиземельної ділянкипо вул.Героїв Дніпра4в м.Черкаси (додатокдо наказуДепартаменту архітектурита містобудуванняЧеркаської міськоїради від30.05.2017№153). Таким чином, забудова земельної ділянки на розі вул. Козацької та Г. Дніпра в м. Черкаси вул. Г.Дніпра 4 здійснюється без порушення чинного законодавства та без порушень, оскільки рішення містобудування управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області про скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на Розі вул. Козацької та Г. Дніпра в м. Черкаси та земельної ділянки вул. Героїв Дніпра 4 в м. Черкаси та про скасування наказів про надання містобудівних умов та обмежень, які лягли в основу обвинувачення - скасовані рішенням суду, що набрали законнї сили. Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Також, як зазначено вище, дії ОСОБА_7 та ОСОБА_8 кваліфіковані як злочин, передбачений ч.2 ст. 364 КК України - зловживання службовою особою владою, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе, чи інших фізичних осіб, використані службовою особою влади та службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки громадським інтересам. При цьому згідно з приміткою 4 до вказаної статті тяжким наслідками вважається така шкода, яка в двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Таким чином, на час судового провадження передбачений ст. 364 КК України злочин належить до злочинів із матеріальним складом і вважається закінченим з моменту заподіяння тяжких наслідків, яка виражається у завданні матеріальних збитків у певних розмірах. Також, відповідно до ч. 2 ст. 120 Земельногто кодексу України якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває в користуванні, то в разі набуття права власності на ці об`єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій воні розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були попереднього користувача. Відповідно до ст. 377 ЦК цкраїни до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування земельну ділянку, на якій вони прозміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника. Виходячи з формулювання обвинувачення, обвинувачені ОСОБА_7 та ОСОБА_8 своїми діями заподіяли тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам останніх, що передбачені та гарантовані ст.ст. 3, 19, 29, 59, 63 Конституції України. Оскільки тяжкі наслідки у вигляді настання матеріальних збитків, які в двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, від дій (бездіяльності) ОСОБА_7 та ОСОБА_8 не наступило, то у їх діях відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України. Як встановлено ч.2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження. Так, відповідно до ч.1 ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд встановлює наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінальноо провадження та підлягають доказуванню. З матеріалів кримінального провадження встановлено, що до суду надійшов обвинувальний акт стосовно ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України по кримінальному провадженню № 12018250000000075 (т.1, а.м.с. 4-55). Обвинувальний акт складений старшим слідчим в особливо важливих справах СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_18 , затверджений заступником начальника відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Черкаської області ОСОБА_19 24 квітня 2018 року-у кримінальному провадженні № 12018250000000075. До обвинувального акту додано реєстр матеріалів досудового розслідування кримінального провадження № 12018250000000075, в якому відсутні данні про внесення в ЄРДР данних по кримінальному провадженню № 12018250000000075. З досліджених в судовому засдіанні письмових матеріалів наданих органами державного обвинувачння (в трьох томах), встановлено, що витяг про внесення в ЄРДР данних по кримінальному провадженню № 12018250000000075 стосовно ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, датований 12.04.2018 (т.3. а.м.к.п.75), а підозра ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України датовано 09 січня 2018 (т.2, а.м.к.п.186-198), і 29.01.2018 відповідно (т.3, а.м.к.п.3-15) по кримінальнму провадженню 420017251010000197, тобто органами досудого слідства не надано доказів суду про пред`явлення обвинувачення ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК по кримінальному провадженню № 12018250000000075. Розгляд провадження провадився відносно обвинуваченого ОСОБА_7 в межах пред`явленого йому обвинувачення. Розгляд провадження провадився відносно обвинуваченого ОСОБА_8 в межах пред`явленого йому обвинувачення. Таким чином, перевіривши докази у цій справі, надані стороною обвинувачення та стороною захисту, оцінивши їх відповідно до положеньстатті 94 КПК України,суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_7 , ОСОБА_8 відсутній склад злочину, передбачений ч.2ст.364 КК України об`єктивна,суб`єктивна сторона злочину. Суд, провівши судовий розгляд даного кримінального провадження у відповідності до положень ч. 1ст. 337 КПК України, згідно з якими, судовий розгляд проводиться лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта, дотримуючись принципів змагальності сторін та свободи в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, дотримуючись принципу диспозитивності, а саме, діючи в межах своїх повноважень та компетенції, вирішуючи лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створив необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків, у зв`язку з чим не наділений повноваженнями за власною ініціативою ініціювати проведення певних слідчих (розшукових) дій, оскільки функції державного обвинувачення, захисту та судового розгляду не можуть покладатися на один і той самий орган, приходить до висновку про необхідність виправдання ОСОБА_7 , ОСОБА_8 . Стаття 8 Коституції України декларує, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Згідност.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є обов"язковою до застосування на території України, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення; кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку. Згідно з положеннями ч. 1ст. 373 КПК Українивиправдувальний вирок ухвалюється у разі, якщо не доведено, що: 1) вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується особа; 2) кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим; 3) в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення. За правилами статті 2 КПК України, завданнями кримінальногопровадження є захист особи, суспільства та державивідкримінальнихправопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження,а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура. Отже зурахуванням викладеноговище,суд вважаєза необхідневиправдати ОСОБА_7 , ОСОБА_8 на підставі п. 3 ч. 1ст. 373 КПК України, за відсутністю складу злочину, оскільки стороною обвинувачення не доведено, що в діянні останніх є склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст.364 КК України.

Питання про долю речових доказів вирішити у відповідності до ст.100 КПК України.

Керуючись ст.ст.370,374,377 КПК України, суд,-

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_7 визнатиневинним увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.364ККУкраїни за відсутністюв його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст.364 КК України.

ОСОБА_8 визнати невинниму вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.364ККУкраїни за відсутністюв його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст.364 КК України.

Вирок може бути оскаржений до Черкаського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Соснівський районний суд м. Черкаси, а обвинуваченому, який перебуває під вартою, з моменту вручення копії вироку.

Обвинуваченому та прокурору копію вироку на підставі п. 6 ст.376КПК України вручити негайно після його проголошення.

Головуючий:

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення18.03.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу88287697
СудочинствоКримінальне