Ухвала
від 19.03.2020 по справі 527/2034/19
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 527/2034/19 Номер провадження 22-ц/814/947/20Головуючий у 1-й інстанції Павлійчук А. В. Доповідач ап. інст. Чумак О. В.

У Х В А Л А

19 березня 2020 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд у складі судді-доповідача Чумак О.В. вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Глобинського районного суду Полтавської області від 23 вересня 2019 року, постановлену суддею Павлійчук А.В., у цивільній справі за позовом представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , законним представником яких є ОСОБА_1 , за участю заінтеерсованих осіб - Іваноселищенської сільської ради Глобинського району Полтавської області, Служби у справах дітей Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області про визнання особи такими. що втратили право користування житловим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою Глобинського районного суду Полтавської області від 23 вересня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за позовною заявою представника позивача ОСОБА_2 (Херсонська область Горностаївський район, с. Костянтинівка) - ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_2 ), законним представником яких є ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ), за участю заінтересованих осіб: Івановоселищенської сільської ради Глобинського району Полтавської області (Полтавська область Глобинський район, с. Іванове Селище, вул. Центральна, 15), служби у справах дітей Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області (Полтавська область, м. Глобине, вул. Центральна, 281) про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням.

Постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 09 год. 30 хв. 13 листопада 2019 року.

Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам судового розгляду.

Роз`яснити відповідачу його право у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали подати:

- відзив на позовну заяву до якого додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;

- зустрічний позов.

Роз`яснити позивачу його право в п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати відповідь на відзив,копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснити відповідачу його право в п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив подати на неї свої заперечення, а також документи, що підтверджують надіслання заперечення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз`яснити третій особі її право у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подати пояснення щодо позову або відзиву.

Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://gl.pl.court.gov.ua/sud1604/.

З вказаною ухвалою місцевого суду не погодилась законний представник відповідачів ОСОБА_1 , оскарживши її в апеляційному порядку.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 прохає поновити строк на апеляційне оскарження, задовольнити апеляційну скаргу та скасувати ухвалуГлобинського районного суду Полтавської області від 23 вересня 2019 року, прийняти нову постанову якою направити справу до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю, а саме до Саратського районного суду Одеської області. Також прохає звільнити її від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір .

В обґрунтування доводів апеляційної скарги посилається на те, що вона разом з малолітніми дітьми проживають та зареєстровані у м. Сарата Одеської області, про що вказано у позовній заяві, на що не звернув увагу суд першої інстанції. Крім цього, зазначає, що малолітні особи не можуть бути відповідачами у справі.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України в редакції, чинній з 01.01.2020 р., було передбачено право оскарження окремо від рішення суду в апеляційному порядку ухвал суду першої інстанції щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ № 460-IX від 15.01.2020 року, який набрав чинності з 08.02.2020 року, Верховною Радою України внесено зміни до ЦПК України та у частині першій статті 353 виключено пункт 8.

Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Отже, ухвала місцевого суду про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності не може бути предметом апеляційного оскарження окремо від рішення суду, у зв`язку з чим апеляційна скаргаОСОБА_1 на ухвалу Глобинського районного суду Полтавської області від 23 вересня 2019 року не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню особі, що її подала.

Крім того, апеляційний суд роз`яснює, що статтею 378 ЦПК України передбачено підстави для скасування судового рішення і направлення справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю.

Так, згідно з ч. 1 ст. 378 ЦПК України, судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Справа не підлягає направленню на новий розгляд у зв`язку з порушеннями правил територіальної юрисдикції (підсудності), якщо учасник справи, який подав апеляційну скаргу, при розгляді справи судом першої інстанції без поважних причин не заявив про непідсудність справи.

Керуючись п. 4 ч. 5 ст. 357 ЦПК України, апеляційний суд -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Глобинського районного суду Полтавської області від 23 вересня 2019 року, повернути ОСОБА_1 .

Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Суддя Полтавського

апеляційного суду О.В.Чумак

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення19.03.2020
Оприлюднено20.03.2020
Номер документу88319725
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —527/2034/19

Рішення від 23.12.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Рішення від 23.12.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 25.11.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 14.09.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 19.08.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 06.08.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 19.05.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 19.03.2020

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 13.11.2019

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

Ухвала від 23.09.2019

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Павлійчук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні