Ухвала
від 23.03.2020 по справі 1/150-09-5361
ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


У Х В А Л А

23 березня 2020 року м. ОдесаСправа № 1/150-09-5361 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: суддівБогатиря К.В. Мишкіної М.А., Бєляновський В.В. розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра на ухвалу господарського суду Одеської області від 16.12.2019 року про відмову в задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра у справі за заявою до боржника про№ 1/150-09-5361 Товариства з обмеженою відповідальністю Укрбізнесактив Селянського (фермерського) господарства Росинка банкрутство

В С Т А Н О В И В:

В проваджені Південно-західного апеляційного господарського суду знаходиться справа № 1/150-09-5361 за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра на ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.12.2019.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 11.03.2020 прийнято справу № 1/150-09-5361 до розгляду колегією суддів у складі: головуючого судді - Богатиря К.В., суддів - Мишкіної М.А., Бєляновського В.В.; призначено розгляд апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра на ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.12.2019 у справі № 1/150-09-5361 на 31 березня 2020 року о 16:00 год.

Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 (в редакції від 16.03.2020) Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з 12 березня до 3 квітня 2020 на усій території України установлено карантин.

В свою чергу, рішенням Ради суддів України від 17.03.2019 №19 затверджено Рекомендації Ради суддів України щодо встановлення особливого режиму роботи судів України задля убезпечення населення України від поширення гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб, відповідно до яких Рада суддів України рекомендує: на період з 16 березня до 03 квітня 2020 року, встановити особливий режим роботи судів України, а саме:

- роз`яснити громадянам можливість відкладення розгляду справ у зв`язку із карантинними заходами та можливість розгляду справ в режимі відеоконференції;

- припинити всі заходи, не пов`язані з процесуальною діяльністю суду та забезпеченням діяльності органів судової влади (круглі столи, семінари, дні відкритих дверей тощо);

- припинити проведення особистого прийому громадян керівництвом суду;

- обмежити допуск в судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань;

- обмежити допуск у судові засідання та приміщення суду осіб з ознаками респіраторних захворювань: блідість обличчя, почервоніння очей, кашель;

- ознайомлення учасників судового процесу з матеріалами судової справи, за наявності такої технічної можливості, здійснювати в дистанційному режимі, шляхом надсилання сканкопій матеріалів судової справи на електронну адресу, зазначену у відповідній заяві, заяви про ознайомлення приймати через дистанційні засоби зв`язку;

- зменшити кількість судових засідань, що призначаються для розгляду протягом робочого дня;

- по можливості здійснювати судовий розгляд справ без участі сторін, в порядку письмового провадження;

- суддям та працівникам апарату суду при найменших ознаках захворювання вжити заходів щодо самоізоляції, повідомити про свій стан здоров`я відповідну установу охорони здоров`я та керівництво суду телефоном, e-mail.

Крім того, Рада суддів України рекомендує громадянам та іншим особам:

- всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, скарги, відзиви, пояснення, клопотання тощо) надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд , поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку;

- рекомендувати учасникам судових засідань подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами;

- утриматися від відвідування приміщення суду, особливо за наявності захворювання (слабість, кашель, задуха, утруднення дихання, тощо).

При визначенні особливостей роботи суду на період карантинних заходів слід враховувати спеціалізацію суду, інстанційність та відповідні категорії справ.

При вирішенні питання про можливість розгляду справ в режимі відеоконференції слід враховувати, що такий режим роботи суду не у повній мірі убезпечує від поширення захворювання, оскільки все ж передбачає необхідність явки громадян у декілька судів, які забезпечують проведення судового засідання у такому режимі.

Подальші рішення щодо особливого режиму роботи приймати в залежності від розвитку ситуації.

Підпунктами 1, 2 пункту 2 Перехідних положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) установлено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою відпустку; власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом може змінюватися режим роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Інформація про такі зміни повинна доводитися до відома населення з використанням веб-сайтів та інших комунікаційних засобів.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

Враховуючи установлення в Україні з 12.03.2020 по 03.04.2020 карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та з метою забезпечення безпеки учасників судового процесу, що у даному випадку має пріоритет у порівнянні із дотриманням строку розгляду апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне повідомити учасників справи, що розгляд апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра на ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.12.2019, призначений на 31.03.2020 о 16:00 год. не відбудеться.

При цьому дата судового засідання наразі колегією суддів не визначається та буде повідомлена учасникам справи додатково після відміни обмежувальних протиепідемічних заходів.

Колегія суддів також зазначає, що викладені обставини виключають можливість розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у строки, визначені ч. 1 ст. 273 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з приписами ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

Європейський суд щодо тлумачення положення розумний строк в рішенні у справі Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.

З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає за можливе, розглянути апеляційну скаргу у розумний, згідно ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, строк, необхідний для належного повідомлення учасників справи про час та місце наступного судового засідання, після усунення обставин, які спричинили установлення в Україні карантину.

Згідно із ч. 2 ст. 281 Господарського процесуального кодексу України процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 232-235, 270, 281 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

1.Повідомити учасників справи №1/150-09-5361, що розгляд апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра на ухвалу Господарського суду Одеської області від 16.12.2019, призначений на 31.03.2020 о 16:00 год. не відбудеться.

2.Про дату, час та місце судового засідання учасники справи будуть повідомлені додатково.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя К.В. Богатир

судді В.В. Бєляновський

М.А Мишкіна

СудПівденно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення23.03.2020
Оприлюднено24.03.2020
Номер документу88354982
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1/150-09-5361

Ухвала від 27.10.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 05.10.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 09.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 11.08.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 24.06.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Постанова від 09.06.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Ухвала від 29.04.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Ухвала від 23.03.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Ухвала від 11.03.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні