Справа № 496/5028/19
Провадження № 2/496/97/20
У Х В А Л А
12 березня 2020 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Пендюри Л.О.
за участю секретаря - Богдан Ю.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Біляївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності за набувальною давністю,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності за набувальною давністю на 1/3 частину житлового будинку АДРЕСА_1 .
Позивачка у підготовче судове засідання не з`явилася, але від її представника ОСОБА_3 надійшло до суду клопотання про направлення судового доручення до іноземного суду. В клопотанні представник просить звернутися із судовим дорученням про надання правової допомоги до компетентного суду Російської Федерації та вручити відповідачу по справі ОСОБА_2 копію позовної заяви про визнання права власності за набувальною давністю та додані до неї документи, а також допитати ОСОБА_2 з приводу позовних вимог, посилаючись на те, що відповідач по справі ОСОБА_2 зареєстрований та проживає на території Російської Федерації.
Крім цього, у вказаному клопотанні просить провадження у справі зупинити до надходження відповіді від суду іноземної держави та розглянути вказане клопотання без його участі та без участі позивачки.
З довідки Управління з питань міграції ГУ МВС Росії по Іркутській області від 08.06.2017 року № 30/8-883 вбачається, що зареєстрованим місцем проживання відповідача ОСОБА_2 є: АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 189 ЦПК України, завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно пункту 11 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про направлення судових доручень.
Згідно до ч. 1 ст. 87 ЦПК України, суд який розглядає справу у разі виникнення потреби в збиранні доказів за межами його територіальної юрисдикції доручає відповідному суду вчинити певні процесуальні дії.
Відповідно до ст. 498 ЦПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Доручення суду України надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Законом України Про ратифікацію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 10 листопада 1994 року № 240/94-ВР було ратифіковано Конвенцію про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (далі - Конвенція 1993 року). У відносинах з Російською Федерацією статті Конвенції 1993 року, змінені Протоколом до неї 1997 року, застосовуються у редакції цього Протоколу.
Відповідно до ст. 5 Конвенції (в редакції Протоколу від 28 березня 1997 року, який ратифікований Законом України від 03.03.98 року N 140/98-ВР "Про ратифікацію Протоколу до Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року" ) при виконанні цієї Конвенції компетентні установи юстиції Договірних Сторін зносяться одна з одною через свої центральні, територіальні та інші органи, якщо тільки цією Конвенцією не встановлено інший порядок зносин.
Відповідно до ст. 6 Конвенції Договірні Сторони надають один одному правову допомогу шляхом виконання процесуальних і інших дій, передбачених законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема складання і пересилання документів, проведення обшуків, вилучення, пересилання і видачі речових доказів, проведення експертизи, допиту сторін, обвинувачених, свідків, експертів, порушення карного переслідування, розшуку і видачі осіб, що вчинили злочини, визнання і виконання судових рішень по цивільним справам, вироків у частині цивільного позову, виконавчих написів, а також шляхом вручення документів.
Згідно ст. 1 Конвенції громадяни кожної з Договірних Сторін, а також особи, що проживають на її території, користуються на територіях всіх інших Договірних Сторін у відношенні своїх особистих і майнових прав таким же правовим захистом, як і власні громадяни цієї Договірної Сторони.
Право суду на звернення з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави закріплене також і в частині 1 статті 80 Закону України "Про міжнародне приватне право".
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивачки є обґрунтованим та підлягає задоволенню, а тому, з метою дотримання прав відповідача ОСОБА_2 , вважає за необхідне звернутися до компетентного суду Російської Федерації з судовим дорученням про надання правової допомоги, зокрема, про вручення останньому копії позовної заяви та здійснення його допиту відносно позовних вимог.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 252 ЦПК України , суд може за заявою учасника справи, а також за власною ініціативою зупинити провадження в справі у разі звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Відповідно до вимог п. 12 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому пунктом 8 частини першої статті 252 цього Кодексу , до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Оскільки для виконання судового доручення потрібен значний проміжок часу, суд вважає, що провадження у справі слід зупинити до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави, щодо виконання судового доручення.
Керуючись ст. ст. 252, 253, 496, 498 ЦПК України, ч. 1 ст. 80 Закону України Про міжнародне приватне право , -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_3 про направлення судового доручення до іноземного суду - задовольнити.
Звернутися з судовим дорученням про надання правової допомоги до компетентного суду Російської Федерації, згідно якого доручити компетентному суду Російської Федерації:
1) вручити відповідачу ОСОБА_2 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , копію позовної заяви ОСОБА_1 до нього про визнання права власності за набувальною давністю та додані до позовної заяви документи;
2) допитати ОСОБА_2 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , як відповідача по цивільній справі № 496/5028/19, щодо позовної заяви ОСОБА_1 до нього про визнання права власності за набувальною давністю з наступних питань:
- чи визнає ОСОБА_2 позовну заяву ОСОБА_1 про визнання права власності за набувальною давністю;
- чи згоден ОСОБА_2 на розгляд справи за його відсутності;
- що ОСОБА_2 може пояснити по суті позовних вимог.
Підтвердження про вручення позовної заяви та доданих до неї документів, з поміткою про дату вручення, а також пояснення відповідача повернути на адресу Біляївського районного суду Одеської області за адресою: 67602, Україна, Одеська область, м. Біляївка, вул. Кіпенко, буд. 1.
Зупинити провадження у цивільній справі № 496/5028/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності за набувальною давністю до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги.
На ухвалу суду в частині зупинення провадження може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області.
В іншій частині ухвала суду оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Л.О. Пендюра
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2020 |
Оприлюднено | 24.03.2020 |
Номер документу | 88362034 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Пендюра Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні