Справа № 461/934/20
Провадження № 1-кс/461/1912/20
УХВАЛА
Іменем України
23.03.2020 року слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові клопотання слідчого СВ Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 про накладення арешту на тимчасово вилучене майно
в с т а н о в и в:
Слідчий СВ Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням із заступником начальника відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та державної прикордонної служби Прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням, в якому просить накласти арешт напредмети та документи, виявлені та вилучені в ході проведення огляду місцевості та наявних приміщень за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, поблизу будинку №25, за координатами глобального позиціонування GPS широта: 49.813416, довгота: 24.052883, на земельній ділянці з кадастровим номером 4610136800:02:003:0071, а саме на: паливно роздавальну колонку червоно білого кольору «Petroline Prime», два шланги разом із заправочними пістолетами, дизельне поливо, об`ємом 9458 л, які на праві оренди належать ТзОВ «Успіх БМ», директором якого є ОСОБА_5 .
Своє клопотання обґрунтовує тим, що за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, поблизу будинку №25, за координатами глобального позиціонування GPS широта: 49.813416, довгота: 24.052883, на земельній ділянці з кадастровим номером 4610136800:02:003:0071, здійснює свою діяльність АЗС. Зазначена АЗС функціонує з порушенням правил безпеки на вибухотехнічних підприємствах, створюючи при цьому загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, заподіюючи шкоду здоров`ю потерпілим, шляхом здійснення зберігання, продажу нафтопродуктів (ДП, бензин) без відповідних дозвільних документів, що підтверджується відповіддю на доручення слідчого з ГВ КЗЕ УСБУ у Львівській області. 19-20.03.2020 року на підставі ухвали Галицького районного суду м.Львова від 10.03.2020 року було проведено огляд місцевості та наявних приміщень, що знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, поблизу будинку №25, за координатами глобального позиціонування GPS широта: 49.813416, довгота: 24.052883, на земельній ділянці з кадастровим номером 4610136800:02:003:0071 та було виявлено автозаправну станцію для заправки автомобілів дизпаливом, яка на праві оренди належать ТзОВ «Успіх БМ», директором якого є ОСОБА_5 .
Протоколом огляду було вилучено вищезазначені предмети та документи, які були визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, тому з метою їх збереження просить клопотання задоволити.
Слідчий, прокурор та власник майна у судове засідання не з`явилися, однак про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи телефонограмами.
Слідчий на електронну адресу Галицького районного суду м.Львова подав клопотання про розгляд справи без його участі, просить таке задоволити.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Так, частиною першою ст.170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Частиною третьою ст.170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СВ Управління СБ України у Львівській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019140090004000 від 28.11.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України.
Відповідно до вимог, передбачених Правилами роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затвердженихпостановою КМУ № 1442 від 20.12.1997усі працівники АЗС та спеціалізованих магазинів повинні виконувати умови утримання території АЗС і приміщень магазинів у належному санітарному стані, дотримуватися правил пожежної та екологічної безпеки, правил користування засобами вимірювальної техніки, вимог нормативно-правових актів до охорони праці, продажу нафтопродуктів, супутніх товарів, а також торговельного обслуговування споживачів.
Отже, всі АЗС повинні відповідати вимогам екологічної безпеки, а проектна документація їх будівництва та реконструкції мати розділ оцінки їх впливу на навколишнє природне середовище.
Виконання робіт з надзвичайно займистими, легкозаймистими, займистими та вибухонебезпечними речовинами відносяться до робіт з підвищеною небезпекою (Перелік робіт з підвищеною небезпекою, затверджений Наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15).
Згідно п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 № 808 «Про затвердження переліку видів діяльності та об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку», до об`єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку належать автозаправні станції та комплекси.
Устаткування, пов`язане із використанням, виготовленням, переробкою, зберіганням, транспортуванням, утилізацією чи знешкодженням небезпечних або шкідливих речовин входить у перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки згідно додатку № 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою КМУ № 1107 від 26.10.2011.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про об`єкти підвищеної небезпеки», об`єктом підвищеної небезпеки є об`єкт, на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об`єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. До потенційно небезпечних об`єктів належать об`єкти, на яких можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються небезпечні речовини, біологічні препарати, а також інші об`єкти, що за певних обставин можуть створити реальну загрозу виникнення аварії.
Відтак, автозаправні станції та комплекси (АЗС та АЗК) відносяться до об`єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних об`єктів. Робота АЗС пов`язана з ризиком виникнення надзвичайних ситуацій, які становлять екологічну та техногенну небезпеку для людей та довкілля.
Органом досудового розслідування встановлено, що за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, поблизу будинку №25, за координатами глобального позиціонування GPS широта: 49.813416, довгота: 24.052883, на земельній ділянці з кадастровим номером 4610136800:02:003:0071, здійснює свою діяльність АЗС, з порушенням правил безпеки на вибухотехнічних підприємствах та без відповідних дозвільних документів.
19-20.03.2020 року на підставі ухвали Галицького районного суду м.Львова від 10.03.2020 року було проведено огляд місцевості та наявних приміщень за адресою: м. Львів, вул. Навроцького, поблизу будинку №25, за координатами глобального позиціонування GPS широта: 49.813416, довгота: 24.052883, на земельній ділянці з кадастровим номером 4610136800:02:003:0071, табуло виявлено автозаправну станцію для заправки автомобілів дизпаливом, яка на праві оренди належать ТзОВ «Успіх БМ», директором якого є ОСОБА_5 .
Протоколом огляду від 19-20.03.2020 року було вилучено предмети та документи, а саме: паливно роздавальну колонку червоно білого кольору «Petroline Prime», два шланги разом із заправочними пістолетами, дизельне поливо, об`ємом 9458 л.
Постановою слідчого від 20.03.2020 року вилучені речі та документи визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Слідчий довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Слідчий довів, що вищевказані речі зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, такі можуть бути використані як доказ факту чи обставин.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази, слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про арешт майна.
Незастосування арешту майна може призвести до настання наслідків, що перешкоджатимуть збереженню речових доказів.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.131, 132, 170, 172, 173, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
клопотання слідчого СВ Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 про накладення арешту на тимчасово вилучене майно задоволити .
В рамках кримінального провадження №12019140090004000 накласти арешт на паливно роздавальну колонку червоно білого кольору «Petroline Prime», два шланги разом із заправочними пістолетами, дизельне поливо, об`ємом 9458 л, які на праві оренди належать ТзОВ «Успіх БМ», директором якого є ОСОБА_5 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88392468 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Зубачик Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні