Справа № 761/29966/16-ц
Провадження № 2/761/3888/2020
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
17 січня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мальцев Д.О., розглянувши питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження по справі:
позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Люкс
адреса: 04070, м. Київ, вул. Межигірська, 22, оф. 2,
відповідач: ОСОБА_1 ;
адреса : АДРЕСА_1 ;
третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Софія Альянс
адреса : 03680, м. Київ, вул. Червоноармійська, 72, оф. 2;
предмет позову: про стягнення збитків;
підстави позову: порушення ч. 4 ст. 319 ЦК України, ст. 151 ЖК України, -
ВСТАНОВИВ:
В серпні 2016 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла вказана позовна заява.
26 лютого 2016 року ухвалою судді Шевченківського районного суду міста Києва Макаренко І.О. відкрито провадження у справі.
02 листопада 2018 року рішенням судді Шевченківського районного суду міста Києва Макаренко І.О відмовлено в задоволенні позову ТОВ Торгова компанія Люкс до ОСОБА_1 , третя особа ТОВ Софія Альянс про стягнення матеріальної шкоди.
12 лютого 2019 року постановою Київського апеляційного суду відмовлено в задоволенні апеляційної скарги ТОВ Торгова компанія Люкс на рішення Шевченківського районного суд м. Києва від 02.11.2018 року.
18 грудня 2019 року постановою Верховного суду задоволено касаційну скаргу ТОВ Торгова компанія Люкс . Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 02.11.2018 року та постанову Київського апеляційного суду від 12.02.2019 року скасовано. Справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.
Згідно положень п. 2 ч. 2 ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 4 ст. 19, п.1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України).
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Відповідно до ст. 196 ЦПК України, для виконання завдання підготовчого засідання в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження проводиться підготовче засідання.
З врахуванням наведеного, особливостей предмета спору, ціни позову, складності справи, суд приходить до висновку про необхідність прийняття справи до свого провадження та переходу до розгляду справи в порядку загального позовного провадження, який почати із стадії підготовчого провадження та призначення підготовчого засідання.
Крім цього, на думку суду продовження розгляду справи на стадії підготовчого провадження буде сприяти реалізації процесуальних прав сторін та виконання обов`язків, а також вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 11, 33, 189, 196-197, 353-355 ЦПК України, суддя-
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі.
Справу розглядати за правилами позовного провадження в загальному порядку.
Почати підготовче провадження з моменту відкриття провадження по справі.
Призначити проведення підготовчого засідання на 10 год. 00 хв. 06 квітня 2020 року в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А, каб. 402.
У підготовче засідання викликати учасників судового процесу.
Встановити строк відповідачу для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали .
У відповідності до ч. 4 ст. 178 ЦПК України, зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також третім особам.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
У відповідності до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов в строк для подання відзиву, а саме - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали.
Сторони та інші учасники справи, у відповідності до ч. 1, 4 ст. 83 ЦПК України, подають докази у справі безпосередньо до суду. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до ч. 9 ст. 83 ЦПК України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними
Копію ухвали про відкриття провадження направити учасникам справи (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Інформацію по справі можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: https://court.gov.ua/sud2610/ .
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду виключно у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду. В іншій частині ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2020 |
Оприлюднено | 25.03.2020 |
Номер документу | 88397192 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мальцев Д. О.
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Висоцька Валентина Степанівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні