Ухвала
від 24.03.2020 по справі 2-242-11
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Єдиний унікальний номер 2-242-11

Номер провадження 22-ц/804/1460/20

Єдиний унікальний номер 2-242-11

Номер провадження 22-ц/804/1460/20

Головуючий в 1 інстанції Мінаєв І.М,

Доповідач Халаджи О. В.

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

24 березня 2020 року м. Бахмут

Суддя Донецького апеляційного суду Халаджи О. В. розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 02 березня 2020 року у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 за участю заінтересованих осіб Калінінського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції Донецької області, Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби у м.Горлівці Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Харків), товариства з обмеженою відповідальністю - підприємства "Ізумруд ЛТД", товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Квант", товариства з обмеженою відповідальністю "Яричів", відкритого акціонерного товариства "Завод "Березанські мінеральні води", фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 , товариства з обмеженою відповідальністю "Цитрон плюс", приватної фірми "Віола", акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк", про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 02 березня 2020 року в задоволені заяви ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України відмовлено.

Із вказаною ухвалою суду не погодилась ОСОБА_1 , та подала апеляційну скаргу.

По вказаній скарзі не може бути відкрито апеляційне провадження у зв`язку з наступним:

Відповідно до ч. 2 п. 1. ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначено найменування суду, до якого подається скарга.

Згідно з підпунктом 3 пункту 3 Розділу ХП Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про судоустрій і статус суддів апеляційні суди, утворені до набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення апеляційних судів у відповідних апеляційних округах. Такі апеляційні суди у відповідних апеляційних округах мають бути утворені та розпочати здійснювати правосуддя не пізніше трьох років з дня набрання чинності цим законом.

Відповідно до пункту 8 розділу ХШ Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону України № 2147-УШ від 03 жовтня 2017 року Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (далі - Закон № 2147УШ), що набув чинності 15 грудня 2017 року, до утворення апеляційних судів в апеляційних округах їхні повноваження здійснюють апеляційні суди, у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

Указом Президента України від 29 грудня 2017 року № 452/2017 Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах Апеляційний суд Донецької області ліквідовано та утворено Донецький апеляційний суд в апеляційному окрузі, що включає Донецьку область, з місцезнаходженням у містах Бахмуті, Донецьку і Маріуполі.

У газеті Голос України №185 (6940) від 03 жовтня 2018 року опубліковано повідомлення голови Донецького апеляційного суду про початок роботи суду, у якому

зазначено, що рішенням зборів суддів Донецького апеляційного суду від 02.10. 2018 року №4 днем початку роботи Донецького апеляційного суду визначено 03 жовтня 2018 року.

Проте, заявником в апеляційній скарзі зазначено, що скарга подається до Апеляційного суду Донецької області, а не до Донецького апеляційного суду (а. с. 73).

Також при поданні апеляційної скарги заявником не було сплачено судовий збір.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 до апеляційної скарги додала клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги. В обґрунтуванні клопотання посилається на п.21 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір та зазначає, що станом на сьогоднішній день вимушена проживати без засобів для існування на підконтрольній території (а.с.81).

Відповідно до ч.1 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку передбаченому законом,але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Посилання заявника на п.21 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір як на підставу для звільнення є безпідставними та необґрунтованими, оскільки за цією статтею звільняються заявники які звертаються до суду в порядку окремого провадження для встановлення факту який відбувся на тимчасово окуповані території України, а не для скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

Відповідно до статті 8 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VІ "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в)одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Згідно роз`яснень, викладених в пункті 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" від 17 жовтня 2014 року № 10 відповідно до статті 8 Закону України № 3674-VI та статті 136 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони. Заявником не надано жодного документа, який б підтверджував її скрутний майновий стан.

За таких обставин в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.

Відповідно до ст. 2, п/п 9 пункту 2 частини 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір з апеляційної скарги на ухвалу суду, поданої фізичною особою, справляється судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Згідно із статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2 102 гривні.

2102 х 0,2 = 420,40 грн.

Виходячи з наведеного, заявнику, пропонується сплатити судовий збір в розмірі 420 грн 40 коп.за наступними реквізитами:

Отримувач: Маріупольське УК/м. Маріуполь/22030101

р/р UA108999980313181206080005051

Код ЄДРПОУ 37989721

Банк одержувач: Казначейство України (ЕАП)

Призначення платежу: *;101;(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст. 185 ЦПК України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Оскільки ОСОБА_1 не надала документів які б підтверджували її скрутне майнове становище, в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити та залишити апеляційну скаргу без руху для сплати судового збору у розмірі 420 грн. 40 коп.,надання оригіналу квитанції апеляційному суду та подання апеляційної скарги з правильною назвою суду та надання відповідну кількість копій скарги до учасників справи - п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Керуючись ст. 185, 357, ЦПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовити.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 02 березня 2020 року - залишити без руху.

Надати п`ять днів, з дня отримання зазначеної ухвали для сплати судового збору і надання оригіналу квитанції апеляційному суду та подання апеляційної скарги з правильною назвою суду та надання відповідну кількість копій скарги до учасників справи

Роз`яснити, що у разі не сплати судового збору та не усунення недоліків апеляційної скарги у визначений термін, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.

Суддя О. В. Халаджи

СудДонецький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення24.03.2020
Оприлюднено25.03.2020
Номер документу88400162
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-242-11

Ухвала від 01.09.2020

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 24.03.2020

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 02.03.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І. М.

Ухвала від 04.02.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І. М.

Рішення від 06.04.2011

Цивільне

Сватівський районний суд Луганської області

Половинка В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні