номер провадження справи 27/6/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.03.2020 Справа № 908/54/20
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Дроздової С.С. при секретарі судового засіданні Шолоховій С.В., розглянувши матеріали справи
За позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (79000 м. Львів, вул. Коперніка, 4, ідентифікаційний код юридичної особи 20812013)
до відповідача: Приватного підприємства «ПЛАС» (69095 м. Запоріжжя, вул. Українська, 46, ідентифікаційний код юридичної особи 39066797)
про стягнення 136 000 грн. 00 коп.
за участю
представника позивача: не з`явився
представник відповідача: не з`явився
СУТЬ СПОРУ:
09.01.2020 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про стягнення з Приватного підприємства «ПЛАС» 68 000 грн. 000 коп. штрафу, 68 000 грн. 00 коп. пені.
Відповідно до витягу з протоколу розподілу судової справи між суддями від 09.01.2020 р. здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/54/20 та визначено до розгляду судді Дроздовій С.С.
Ухвалою суду від 13.01.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 908/54/20, присвоєно справі номер провадження 27/6/20.
Справа № 908/54/20 розглядається за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 10.02.2020.
07.02.2020 Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів звернулося до Господарського суду Запорізької області з заявою № 63-02/475 від 03.02.2020 (вх. № 2870/08-08/2 від 07.02.2020) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку, проведення якої доручити Господарському суду Львівської області.
Ухвалою суду від 10.02.2019 заяву Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції залишено без задоволення. Відповідно до ст. 183 ГПК України, підготовче засідання було відкладено на 03.03.2020.
Ухвалою суду від 03.03.2020 підготовче засіданні було закрито та призначено розгляд справи по суті в судовому засіданні 16.03.2020.
У судовому засіданні 16.03.2020 справу розглянуто, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був попереджений належним чином.
Після судового засідання, 17.03.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача № 63-02/1181 від 13.03.2020 (вх. № 5727/08-08/20 від 17.03.2020) про розгляд справи без участі його представника, за наявними у справі матеріалами.
У попередньому судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги, на підставах викладених у позовній заяві. Просив суд задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача штраф у розмірі 68 000 грн. 00 коп. та пеню в розмірі 68 000 грн. 00 коп.
Представник відповідача у жодне судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомляв. Клопотань про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника відповідача або про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило, письмового відзиву не надано. Про дату, час та місце проведення судового засідання відповідач був повідомлений своєчасно та належним чином шляхом направлення на його адресу відповідних ухвал суду. Своїм правом бути присутнім у судовому засіданні відповідач не скористався.
Згідно зі ст. 93 ЦК України місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження юридичної особи Приватного підприємства «ПЛАС» є: 69095 м. Запоріжжя, вул. Українська, 46, що відповідає адресі відповідача, зазначеній у позовній заяві.
Частиною 10 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові рішення відповідно до цієї статті вручаються шляхом надсилання (видачі) відповідній особі копії (тексту) повного або скороченого судового рішення, що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Згідно зі ст. 10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 15.05.2003 №755-IV якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Крім того, суд наголошує на тому, що ухвали суду були надіслані відповідачу завчасно, з урахуванням Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013 № 958 , та Господарського процесуального кодексу України , що також підтверджується штемпелем суду про відправлення вихідної кореспонденції на звороті відповідних судових процесуальних документів.
При цьому, статті 42 , 46 Господарського процесуального кодексу України зобов`язують сторони користуватись рівними їм процесуальними правами.
Враховуючи те, що норми статей 182 , 183 Господарського процесуального кодексу України , щодо обов`язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, що необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а пункт 3 частини 1 статті 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та заперечень та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, а тому вважає за можливе розглядати справу за наявними в ній і додатково поданими на вимогу суду матеріалами і документами.
Згідно ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Положеннями ст. 178 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
У зв`язку з вищезазначеним, справа розглядається у відповідності до ч. 9 ст. 165 , ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає
Згідно ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Будь-яких письмових заяв і клопотань на день розгляду справи від відповідача до суду не надійшло.
За таких обставин у суду є достатні підстави вважати, що ним вжито належних заходів до повідомлення відповідача про дату, час та місце судового слухання, але відповідач не скористався своїм правом на участь свого представника у судовому засіданні.
У відповідності до ст. 42 ГПК України учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
З урахуванням викладеного, суд вирішив за доцільне розглянути справу по суті за наявними матеріалами, за відсутністю відповідача.
Розглянувши матеріали справи та фактичні обставини справи, суд
УСТАНОВИВ:
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, способами захисту цивільних прав та інтересів може бути - визнання права.
26.10.2017 адміністративною колегією Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення № 38р/к у справі № 2-01-11/2017 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу, яким визнано що Приватне підприємство «ПЛАС» вчинило порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» , у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, а саме:
- шляхом узгодження своєї поведінки під час участі в конкурсних торгах на закупівлю Облаштування громадського простору на вул. Миколайчука у м. Львові (капітальний ремонт) (код СРУ 45000000-7-будівельні роботи) порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачені пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України Про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій. шляхом спотворення результатів торгів.
За зазначені порушення, на відповідача накладено штраф на загальну суму 68 000 грн. 00 коп.
Відповідно до частини 1 статті 56 Закону України Про захист економічної конкуренції рішення (витяг з нього за вилученням інформації з обмеженим доступом, а також визначеної відповідним державним уповноваженим Антимонопольного комітету України, головою територіального відділення Антимонопольного комітету України інформації, розголошення якої може завдати шкоди інтересам інших осіб, які брали участь у справі), розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень надається для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в інший спосіб.
Рішення з повідомленням від 01.11.2017 № 13/03-2037 надіслане відповідачу поштовим відправленням (рекомендоване) акціонерного товариства Укрпошта № 7901103416127, однак, дане поштове відправлення було повернуте позивачу.
У зв`язку з неможливістю вручити відповідачу рішення Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, на підставі частини 1 статті 56 Закону України Про захист економічної конкуренції , оприлюднило в офіційному друкованому органі - газеті Урядовий кур`єр від 29.12.2017 № 246 (6115) - інформацію про прийняте рішення, тобто, рішення вважається таким, що вручене відповідачу з 09.01.2018.
Відповідно до частини третьої та п`ятої статті 56 Закону особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.| Протягом п`яти днів з дня сплати штрафу суб`єкт господарювання зобов`язаний надіслати відповідно до Антимонопольного комітету України або його територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу.
Нарахування пені зупиняється на час розгляду чи перегляду
господарським судом: справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу; відповідного рішення (постанови) господарського суду.
Щодо визначення часового проміжку зупинення нарахування пені - постанова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 16.04.2019 у справі № 910/11550/18 - Абзацами третім - п`ятим частини п`ятої зазначеної статті Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено зупинення нарахування пені на час розгляду чи перегляду господарським судом: справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу; відповідного рішення (постанови) господарського суду. Отже, тривалість такого зупинення визначається виключно періодом часу, протягом якого фактично здійснювався зазначений розгляд чи перегляд (наприклад, у суді першої інстанції - від дня порушення провадження у справі до дня прийняття рішення в ній; у судах апеляційної та касаційної інстанцій - від дня прийняття апеляційної чи касаційної скарги до дня прийняття постанови), і в цей період не включається час знаходження матеріалів справи у суді, коли згадані розгляд чи перегляд не здійснювалися .
Згідно зі статтею 60 Закону України Про захист економічної конкуренції заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.
Відповідно до ч. 8 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції протягом п`яти днів з дня сплати штрафу суб`єкт господарювання зобов`язаний надіслати до Комітету документи, що підтверджують сплату штрафу.
На підставі вищенаведених обставин та норм Закону України Про захист економічної конкуренції констатується, що останнім днем сплати відповідачем штрафу, що накладений згідно з рішенням було 12.03.2018; двомісячного строку оскарження відповідачем рішення до господарського суду було 12.03.2018.
Відповідач оскаржив рішення до Господарського суду Львівської області.
04.01.2018, згідно з відповідною ухвалою, відкрив провадження у справі № 914/21/18 щодо визнання недійсними рішення;
24.04.2018 Господарським судом Львівської області прийнято рішення у справі № 914/21/18, відповідно до якого відмовлено у задоволенні позову відповідача про визнання недійсним рішення від 26.10.2017 року №38р/к.
Згідно постанови Львівського апеляційного господарського суду від 09.07.2019 у справі № 914/21/18 апеляційну скаргу Приватного підприємства "Плас", вих. № 22/05-2 від 22.05.2018 на рішення Господарського суду Львівської області від 24.04.2018 у справі № 914/21/18 та додані до неї матеріали повернуто скаржнику.
Отже, рішення № 38р/к є законним та відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції та ст. 22 Закону України Про Антимонопольний комітет України с обов`язковим до виконання.
Станом на день подання позовної заяви позивач не отримував від відповідача документів, що підтверджують сплату штрафу, накладеного рішенням № 38р/к.
Враховуючи не сплату відповідачем суми штрафу, позивач звернувся до суду із цим позовом про стягнення з відповідача штрафу та пені за прострочення сплати штрафу.
Суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, на підставі наступного.
Пунктом 1 ст. 3 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» від 26.11.1993 № 3659-ХП (далі - Закон України N 3659-ХII) передбачено, що одним з основних завдань Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах різності суб`єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Пунктами 1, 4, 15 ч. 1 ст. 7 Закону України N 3659-ХII визначено, що у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України має повноваження розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проводити розслідування за цими заявами і справами; перевіряти суб`єкти господарювання, об`єднання, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю щодо дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції та під час проведення розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції; звертатися до суду з позовами, заявами і скаргами у зв`язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції, а також із запитами щодо надання інформації про судові справи, що розглядаються цими судами відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції.
Рішенням Антимонопольного комітету України № 38р/к від 26.10.2017 по справі № 2-01-11/2017 Приватне підприємство «ПЛАС» притягнуто до відповідальності у вигляді накладення штрафу в розмірі 68 000 грн. 00 коп.
Статтею 24 Закону України № 3659-ХІІ визначено, що рішення та розпорядження, що приймаються органами Антимонопольного комітету України, головами його територіальних відділень відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, надаються особам, які беруть участь у справі, у вигляді їх копій, посвідчених у порядку, встановленому законодавством. Особливості порядку надання та оприлюднення рішень, розпоряджень встановлюються законодавством про захист економічної конкуренції.
Відповідно до ч. 7 ст. 56 Закону України N 2210-III у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням органи Антимонопольного комітету України стягують штраф у судовому порядку.
Частиною 5 ст. 56 Закону України N 2210-III передбачено, що за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.
Нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу.
Відповідно до рішення Антимонопольного комітету України № 38р/к від 26.10.2017 по справі № 2-01-11/2017 розмір штрафу становить 68 000 грн. 00 коп.
Як встановлено судом, позивач при накладенні штрафу не вийшов за межі наданої йому компетенції.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України N 2210-III заявник, відповідач, третя особа (у розумінні конкурентного законодавства) мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.
Як зазначалося вище, 24.04.2018 Господарським судом Львівської області прийнято рішення у справі № 914/21/18, відповідно до якого відмовлено у задоволенні позову відповідача про визнання недійсним рішення від 26.10.2017 року № 38р/к.
Згідно постанови Львівського апеляційного господарського суду від 09.07.2019 у справі № 914/21/18 апеляційну скаргу Приватного підприємства "Плас", вих. № 22/05-2 від 22.05.2018 на рішення Господарського суду Львівської області від 24.04.2018 у справі № 914/21/18 та додані до неї матеріали повернуто скаржнику.
Відповідач до 12.03.2018 штраф не сплатив, доказів здійснення оплати суду не надав.
Період нарахування пені за прострочення сплати штрафу становить з 25.04.2018 по 30.06.2018. Кількість днів прострочення сплати штрафу становить 67 днів.
Розрахунок пені складає: 68 000 х 1,5% х 67 = 68 340 грн. 00 коп.
Відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням Антимонопольного комітету України.
Оскільки, нарахована пеня у розмірі 68 340 грн. 00 коп. є більшою, ніж сума штрафу (68 000 грн. 00 коп.), позивач правомірно заявив до стягнення з відповідача пеню у розмірі 68 000 грн. 00 коп.
Відповідно до чинного законодавства України, позовні заяви повинні подаватись до суду в разі порушення відповідачем законних прав та інтересів позивача. Тобто, подання позовної заяви є способом захисту порушених прав та законних інтересів правомірної сторони.
Частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У рішенні Європейского суду з прав людини від 19.03.1997 р. (п. 40) по справі «Горнсбі поти Греції» зазначено: «…Право на звернення до суду було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов`язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду однієї зі сторін. Важко уявити ситуацію, щоб пункт 1 статті 6 докладно описував процедурні Гарантії, що надаються сторонам цивільного судового процесу - у провадженні, що є справедливим, відкритим і оперативним - і не передбачив при цьому гарантій виконання судових рішень; тлумачення статті 6 як такої, що стосується виключно права на звернення до суду і проведення судового розгляду, могло б призвести до ситуацій, несумісних із принципом верховенства права, що його Договірні сторони зобов`язалися дотримуватися, коли вони ратифікували Конвенцію.
Відповідно до ст.ст. 7, 13 Господарського процесуального кодексу України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Відповідно до статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст.ст. 73, 77 ГПК України).
Відповідачем не спростований факт порушення законодавства про захист економічної конкуренції, не надані докази сплати штрафу.
Таким чином, вимоги позивача про стягнення з відповідача штрафу у розмірі 68 000 грн. 00 коп. та 68 000 грн. 00 коп. пені нормативно обґрунтовані, документально підтверджені і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 129 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача, оскільки спір доведено до суду з його вини.
Керуючись ст.ст. 42, 123, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів до Приватного підприємства «ПЛАС» , м. Запоріжжя задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «ПЛАС» (69095 м. Запоріжжя, вул. Українська, 46, ідентифікаційний код юридичної особи 39066797) на користь Державного бюджету України 68 000 (шістдесят вісім тисяч) грн. 00 коп. штрафу, 68 000 (шістдесят вісім тисяч) грн. 00 коп. пені. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Приватного підприємства «ПЛАС» (69095 м. Запоріжжя, вул. Українська, 46, ідентифікаційний код юридичної особи 39066797) на користь Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (79000 м. Львів, вул. Коперніка, 4, ідентифікаційний код юридичної особи 20812013) 2 040 (дві тисячі сорок) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення оформлено та підписано 25.03.2020.
Суддя С.С. Дроздова
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2020 |
Оприлюднено | 26.03.2020 |
Номер документу | 88406970 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні