справа № 208/4512/19
№ провадження 2/208/649/20
УХВАЛА
19 вересня 2019 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області
у складі:
головуючого, судді Нельге Д.В.,
за участю секретаря Каграманян Е.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку, передбаченому ч.2 ст.247 ЦПК України, матеріали цивільної справи за позовом Органу опіки та піклування адміністрації Заводського району Кам`янської міської ради до ОСОБА_1 Про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів ,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Заводського районного суду м. Дніпродзержинська знаходиться цивільна справа за вищевказаним позовом, у якому позивач просить суд позбавити відповідача батьківських прав відносно малолітніх дітей останньої.
У підготовчому судовому засіданні суд, з метою захисту інтересів малолітньої особи, дійшов висновку про можливість отримати відомості, зазначені у ч.4 ст.164 СК України, на підставі ч.2 ст.13 ЦПК України, з огляду на наступне.
Згідно ч.4 ст.164 СК України, під час ухвалення рішення про позбавлення батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім`ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.
На час проведення підготовчого судового засідання, інформація, зазначена у ч.4 ст.164 СК України, в матеріалах справи відсутня.
Згідно п.4 ч.5 ст.12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.3 ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч.4 ст.12 ЦПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Разом з цим, у підготовчому провадженні заяв та клопотань від учасників судового процесу про витребування доказів - не надходило.
Згідно ст.222 ЦПК України, головуючий з`ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин у підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Водночас, згідно ч.3 ст.45 ЦПК України, суд сприяє створенню належних умов для здійснення малолітньою або неповнолітньою особою її прав, визначених законом та передбачених міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Як встановлено судом, діти, матір яких позивач просить позбавити батьківських прав, є малолітніми.
Згідно ч.2 ст.13 ЦПК України, суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.7 ст.81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Таким чином, з метою створення належних умов для здійснення малолітньою особою її прав, визначених законом, суд дійшов висновку про наявність підстав для витребування доказів судом з власної ініціативи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.116, 118 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Зобов`язати Кам`янський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді надати суду наступну інформацію: чи здійснює Кам`янський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді соціальний супровід:
1) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ?
Роз`яснити, що, згідно ст.83 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
Суддя Нельга Д. В.
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2019 |
Оприлюднено | 26.03.2020 |
Номер документу | 88414812 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Нельга Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні