Ухвала
від 26.03.2020 по справі 916/3482/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про розгляд клопотання

"26" березня 2020 р.Справа № 916/3482/19 Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,

дослідивши клопотання Головного управління ДПС в Одеській області про зупинення провадження

у справі

за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю „Сентурі»

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „Теплотраса-Інвест» (65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, буд. 70; код ЄДРПОУ 40243483)

про визнання банкрутом

Встановив:

Ухвалою підготовчого засідання суду від 28.12.2019р. відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ „Теплотраса-Інвест» ; визнано вимоги ТОВ „Сентурі» до ТОВ „Теплотраса-Інвест» в сумі 6 629 863,44 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника ТОВ „Теплотраса-Інвест» ; призначено розпорядником майна боржника ТОВ „Теплотраса-Інвест» арбітражного керуючого Чульського О.С.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 26.02.2020р. закрито провадження в частині розгляду заяви Головного управління ДПС в Одеській області про визнання кредиторських вимог до ТОВ „Теплотраса-Інвест» в сумі 22 609 488 грн.; визнано грошові вимоги Головного управління ДПС в Одеській області до ТОВ „Теплотраса-Інвест» в сумі 75 613 грн. із задоволенням у третю чергу.

23.03.2020р. від Головного управління ДПС в Одеській області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до моменту нормалізації епідемічної ситуації в країні та про розгляд даного клопотання без участі представника. Кредитором вказано, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 , Указом Президента України від 13.03.2020р. №87/2020 Про рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 13.03.2020р. Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинене коронавірусом SARS-CoV-2 встановлені заходи щодо запобігання негативного розвитку епідемічної ситуації та забезпечення додержання ст. 49 Конституції України.

При цьому, Головним управлінням ДПС в Одеській області у клопотанні не вказано процесуальних норм, на підставі яких воно подано.

Ч. 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Ст. 169 ГПК України передбачено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Ч. 1 ст. 170 ГПК України передбачено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

З аналізу вищезазначених норм ГПК України вбачається, що клопотання про зупинення провадження у справі вирішується судом шляхом постановлення ухвали, при цьому, порядок його розгляду не встановлено.

Тому, суд встановлює порядок розгляду вказаного клопотання поза межами судового засідання.

Ч. 1 ст. 227 ГПК України передбачено, що суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадках: 1) смерті або оголошення померлою фізичної особи, яка була стороною у справі або третьою особою з самостійними вимогами щодо предмета спору, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво; 2) необхідності призначення або заміни законного представника учасника справи; 3) перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції; 4) прийняття рішення про врегулювання спору за участю судді; 5) об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 227 ГПК України з питань, зазначених у цій статті, суд постановляє ухвалу.

Згідно ч. 1 ст. 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: 1) перебування учасника справи на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі; 2) призначення судом експертизи; 3) направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 84 цього Кодексу; 4) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави; 5) виключено; 6) прийняття ухвали про тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом; 7) перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.

Ч. 3 ст. 228 ГПК України передбачено, що з питань, зазначених у цій статті, суд постановляє ухвалу.

Відповідно до ч. 2 ст. 232 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

Ст. 229 ГПК України передбачені строки, на які зупиняється провадження у справі.

Згідно ч. 17 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі про банкрутство юридичної особи не підлягає зупиненню.

Враховуючи те, що положеннями ГПК України не передбачено підстави для зупинення провадження у справі у зв`язку із встановленням заходів щодо запобігання негативного розвитку епідемічної ситуації та Кодекс України з процедур банкрутства не передбачає взагалі процесуальної можливості зупинення справи про банкрутство, оскільки його ч. 17 ст. 39 встановлена заборона на таке зупинення, суд відмовляє у задоволенні клопотання Головного управління ДПС в Одеській області про зупинення провадження у справі.

Керуючись ч. 17 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 227, 228, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання Головного управління ДПС в Одеській області про зупинення провадження у справі.

Ухвала набрала законної сили 26 березня 2020 р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів.

Копію ухвали надіслати: Головному управлінню ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5).

Суддя Л.І. Грабован

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення26.03.2020
Оприлюднено27.03.2020
Номер документу88430303
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3482/19

Ухвала від 13.07.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 13.07.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 13.07.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 01.07.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 14.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Постанова від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 06.04.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 26.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 23.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні