Справа № 953/3722/20
н/п 2/953/1638/20
УХВАЛА
про відкриття провадження у цивільній справі
"26" березня 2020 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Золотарьова Л.І., розглянувши цивільну справу №953/3722/20 за позовом ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Харківської міської ради (юридична адреса: м .Харків, пл.. Конституції,7) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
04.03.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить, з урахуванням уточненої позовної заяви від 23.03.2020 року, визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 . Який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - у три місяці.
Як на підставу позову посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько - ОСОБА_2 , після його смерті відкрилася спадщина. Мати позивача, ОСОБА_3 , розірвала шлюб з померлим в 2004 році, коли позивачу було сім років, та з того часу не підтримувала шлюбно-сімейні відносини із останнім та взагалі будь-які відносини. Після розірвання шлюбу батько не надавав жодної матеріальної допомоги на утримання свого сина, не приймав ніякої участі у його вихованні, вони взагалі практично не бачилися. ОСОБА_2 помер тоді, коли сину майже виповнилося 18 років. Але позивачу не було відомо про смерть батька. І тільки в лютому 2020 року від знайомого позивач випадково дізнався, що батько помер.
Ухвалою суду від 10.03.2020 р. позовну заяву залишено без руху, недоліки усунуті.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України. Відсутні підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 4 ст. 19 ЦПК України).
Згідно з п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Враховуючи, що предмет та підстави позову пов`язані зі спадкуванням, то розгляд справи має здійснюватися за правилами загального позовного провадження, з обов'язковим проведенням підготовчого провадження відповідно до ст.ст. 189, 196 ЦПК України, тому у справі необхідно призначити підготовче засідання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 187, 189, 196 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Підготовче судове засідання у справі призначити на 06.04.2020 р. на 16 год. 45 хв. та проводити з повідомленням сторін у залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 7-б, зал. №5.
Встановити відповідачу 20-тиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.ч. 4,5 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До відзиву додаються: докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (ч.1 ст. 199 ЦПК України) .
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (ч.1 ст. 199 ЦПК України).
Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. (ч.ч. 3,8 ст. 83 ЦПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному вебпорталі Судова влада України за веб-адресою: http://ki.hr.court.gov.ua/sud2018/
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2020 |
Оприлюднено | 27.03.2020 |
Номер документу | 88445156 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Золотарьова Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні