ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
27 березня 2020 рокуСправа № 912/2250/19
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В., розглянувши клопотання судового експерта Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експерти №1015/1016/20-27 від 04.03.2020 у справі № 912/2250/19
за позовом: Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради, 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, провул. Лікарняний, 1
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ КОМ І К", 19011, Черкаська область, Канівський район, с. Пшенички,
про зобов`язання виконати гарантійні умови договору підряду
Представники сторін в засідання суду не з`явились,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ КОМ І К" про зобов`язання останнього виконати гарантійні умови договору підряду від 19.09.2017 №637, а саме безоплатно усунути недоліки та дефекти робіт по капітальному ремонту приміщення хірургічного відділення в Новоукраїнській ЦРЛ за адресою: Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, провул. Лікарняний, 1, які зафіксовані в дефектному акті від 08.04.2019, протягом одного місяця з дати набрання рішенням суду законної сили.
Ухвалою від 21.02.2020 у справі №912/2250/19 призначено судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз; провадження у справі № 912/2250/19 зупинено на час проведення експертизи.
10.03.2020 на адресу суду надійшов лист Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз №1015/1016/20-27 від 04.03.2020 з клопотанням експерта про погодження терміну проведення експертизи понад три місяці; забезпечення безперешкодного доступу до об`єкта дослідження, належних умов правці та присутності сторін по справі.
Крім того експерт просить сторін попередньо узгодити з ним дату та час обстеження об`єкту дослідження.
Ухвалою від 11.03.2020 клопотання судового експерта призначено до розгляду в засіданні суду 27.03.2020.
Для розгляду вказаного клопотання суд вважає за необхідне поновити провадження у даній справі.
Представники сторін в засідання суду 27.03.2020 не з`явились. Натомість, на електронну адресу суду надійшли письмові пояснення позивача про проведення засідання за відсутності його представника.
Крім того, згідно вказаних пояснень позивачем повідомлено про те, що не заперечує стосовно проведення експертизи в термін більше трьох місяців.
Стосовно дати проведення огляду, то позивач вказане питання залишає на розсуд суду.
Відповідно до ч. ч. 3, 6 ст. 69 Господарського процесуального кодексу України експерт зобов`язаний надати обґрунтований та об`єктивний письмовий висновок на поставлені йому питання. Експерт має право: ознайомлюватися з матеріалами справи; заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом; викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об`єктів дослідження; для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків; користуватися іншими правами, що надані Законом України "Про судову експертизу".
У клопотанні експертної установи повідомлено, що у зв`язку зі значним завантаженням експертів, які виконують даний вид експертизи провести призначену експертизу у визначені законодавством строки не вбачається можливим. Експертиза може бути виконана у строк понад три місяці.
Строки проведення експертних досліджень та порядок встановлення цих строків у залежності від складності дослідження та з урахуванням експертного навантаження передбачено підпунктом 1.13 пункту 1 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень.
Частиною 1 ст. 2 Закону України "Про судову експертизу" визначено, що законодавство України про судову експертизу складається із цього Закону, інших нормативно-правових актів.
Відповідно до п. 1.8 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 27.07.2015 року №1350/5) підставою для проведення експертиз відповідно до чинного законодавства є процесуальний документ (постанова, ухвала) про призначення експертизи, складений уповноваженою на те особою (органом), або письмове звернення потерпілого чи сторони захисту кримінального провадження (далі - документ про призначення експертизи (залучення експерта)), у якому обов`язково зазначаються реквізити, перелік питань, поставлених експерту, а також об`єкти, що підлягають дослідженню.
Згідно п. 1.13 вказаної Інструкції, строк проведення експертизи встановлюється залежно від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах:
10 календарних днів - щодо матеріалів з невеликою кількістю об`єктів та вирішуваних питань і простих за характером досліджень;
30 календарних днів - щодо матеріалів із середньою кількістю об`єктів та вирішуваних питань або середньої складності за характером досліджень;
60 календарних днів - щодо матеріалів з великою кількістю об`єктів та вирішуваних питань або складних за характером досліджень;
понад 60 календарних днів - щодо матеріалів із великою кількістю об`єктів та вирішуваних питань (більше десяти), виходячи з фактично необхідного для експерта часу або особливо складних за характером досліджень (досліджень з використанням криміналістичного обладнання (лазерного, оптичного, електронного), проведення експериментальних досліджень, застосування декількох методів);
понад 90 календарних днів - якщо експертиза є особливо складною чи багато об`єктною, потребує вирішення більше десяти питань або вирішення питань, які потребують декількох досліджень, чи налічує понад п`ять томів матеріалів справи або є комплексною чи потребує залучення фахівців з інших установ (у тому числі судово-медичних), підприємств, організацій і не може бути виконана в зазначені строки.
Більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.
У разі значного завантаження експерта та знаходження в нього на виконанні одночасно понад десяти експертиз, у тому числі комісійних та комплексних, вказані терміни можуть бути переглянуті або встановлені додатково з урахуванням необхідного реального часу на їх виконання.
У разі відмови органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у погодженні запропонованого розумного строку проведення експертизи матеріали справи повертаються з пропозицією призначити експертизу іншим суб`єктам судово-експертної діяльності, визначеним у статті 7 Закону України "Про судову експертизу".
В обґрунтування виконання експертизи у термін більший ніж 90 днів, експерт посилається на значну завантаженість.
Згідно письмових пояснень позивача вбачається, що останній не заперечує проти проведення експертизи у строк понад три місяці.
З підстав викладеного, встановивши необхідність проведення у даній справі судової будівельно-технічної експертизи, з метою справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення спору, відсутність заперечень з боку учасників справи, суд погоджує проведення експертизи у більш тривалий строк, а тому клопотання експертної установи про погодження строків проведення експертизи в термін понад 3 місяці підлягає задоволенню.
Щодо визначення дати огляду об`єкту дослідження суд враховує наступне.
В телефонному режимі судовий експерт повідомив суду, що наразі огляди не проводяться у зв`язку запровадженням на території України карантинних заходів.
суд також враховує, що з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 постановою Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" №211 від 11.03.2020 (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України №215 від 16.03.2020) установлено з 12.03.2020 до 03.04.2020 на усій території України карантин.
Враховуючи наведене, з метою дотримання положень Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 та з метою збереження життя та здоров`я громадян України, господарський суд вважає за необхідне розгляд клопотання Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експерти №1015/1016/20-27 від 04.03.2020 у справі №912/2250/19 відкласти в частині визначення дати та часу огляду об`єкту дослідження.
Також суд вважає за необхідне повідомити судового експерта про здійснення Комунальним некомерційним підприємством "Новоукраїнська районна лікарня" попередньої оплати за проведення експертизи у розмірі 6 537,60 грн згідно платіжного доручення № 13 від 26.03.2020.
Відповідно до приписів п. 2 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку, зокрема, призначення судом експертизи.
Таким чином, враховуючи, що у даній справі згідно вказаної норми процесуального закону була призначена судова експертиза і на даний момент її результат не одержано, провадження у справі підлягає зупиненню на період проведення судової експертизи.
Керуючись ст.ст. 228, 230, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження у справі № 912/2250/19.
2. Клопотання Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експерти №1015/1016/20-27 від 04.03.2020 у справі №912/2250/19 задовольнити частково.
3. Погодити виконання призначеної у справі експертизи в термін більше трьох місяців.
4. Клопотання Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експерти №1015/1016/20-27 від 04.03.2020 у справі №912/2250/19 в частині визначення дати та часу огляду об`єкту дослідження відкласти до закінчення на території України карантину.
Про дату та час засідання суду з вказаного питання учасників справи та судового експерта буде повідомлено додатково.
5. Повідомити судового експерта про здійснення Комунальним некомерційним підприємством "Новоукраїнська районна лікарня" попередньої оплати за проведення експертизи у розмірі 6 537,60 грн згідно платіжного доручення № 13 від 26.03.2020.
6. У відповідності до ст. 228 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі № 912/2250/19 зупинити на період проведення судової експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Копії ухвали направити Комунальному некомерційному підприємству "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради за адресою: 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, провул. Лікарняний, 1 та Товариству з обмеженою відповідальністю "ГАЗ КОМ І К" за адресою: 19011, Черкаська область, Канівський район, с. Пшенички; Кропивницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз за адресою: 25031, м. Кропивницький, вул. Волкова, 2.
Ухвалу підписано 27.03.2020.
Суддя В.В.Тимошевська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2020 |
Оприлюднено | 30.03.2020 |
Номер документу | 88450103 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Тимошевська В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні