Ухвала
від 28.09.2020 по справі 912/2250/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

28 вересня 2020 рокуСправа № 912/2250/19

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В. за участю секретаря судового засіданні Солдатової К.І., розглянув у відкритому підготовчому засіданні справу № 912/2250/19

за позовом: Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради, 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, провул. Лікарняний, 1

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ КОМ І К", 19011, Черкаська область, Канівський район, с. Пшенички,

про зобов`язання виконати гарантійні умови договору підряду

Представники сторін в підготовче засідання не з`явились.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ КОМ І К" про зобов`язання останнього виконати гарантійні умови договору підряду від 19.09.2017 №637, а саме безоплатно усунути недоліки та дефекти робіт по капітальному ремонту приміщення хірургічного відділення в Новоукраїнській ЦРЛ за адресою: Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, провул. Лікарняний, 1, які зафіксовані в дефектному акті від 08.04.2019, протягом одного місяця з дати набрання рішенням суду законної сили.

Ухвалою від 21.02.2020 у справі №912/2250/19 призначено судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз; провадження у справі № 912/2250/19 зупинено на час проведення експертизи.

08.07.2020 на адресу суду надійшла заява Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради № 1117 від 03.07.2020 про відмову від позову та закриття провадження у справі з підстав усунення відповідачем недоліків виконаних робіт.

Із вказаною заявою позивачем подано клопотання про недоцільність проведення судової будівельно-технічної експертизи та скасування ухвали про її призначення.

З урахуванням викладеного, суд ухвалою від 14.07.2020 поновив провадження у справі та витребував з експертної установи матеріали справи для розгляду заяви позивача про відмову від позову; даною ухвалою судового експерта повідомлено про відсутність потреби у проведенні судової експертизи та зупинено провадження у справі.

14.08.2020 матеріали справи повернуто на адресу Господарського суду Кіровоградської області разом з повідомленням експертної установи про залишення ухвали суду про призначення судової експертизи без виконання.

Ухвалою від 18.09.2020 поновлено провадження у справі №912/2250/19; підготовче засідання призначено на 28.09.2020.

28.09.2020 господарський суд продовжив підготовче засідання. Представники сторін в підготовче засідання не з`явились, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення підготовчого засідання.

Як зазначалось вище, 08.07.2020 на адресу суду надійшла заява Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради № 1117 від 03.07.2020 про відмову від позову та закриття провадження у справ.

Розглянувши заяву Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради про відмову від позову та додані до неї матеріали, а також матеріали справи № 912/2250/19 на стадії підготовчого засідання, суд дійшов висновку про задоволення вказаної заяви виходячи з наступного.

Згідно ст. 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд, в тому числі, вирішує заяви та клопотання учасників справи.

За ст. 185 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття провадження у справі.

У відповідності до положень статті 191 Господарського процесуального кодексу України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення. У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі. Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Як встановлено судом, заява про відмову від позову підписана директором позивача. Крім того, у вказаній заяві позивач повідомив, що наслідки відмови від позову та закриття провадження йому відомі.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

Таким чином, суд перевіривши повноваження особи, яка підписала заяву про відмову від позову, на вчинення таких дій, а також те, що позивачу відомі правові наслідки відмови від позову та закриття провадження у справі, суд дійшов до висновку, що дана відмова не суперечить чинному законодавству та не порушує чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів та приймає її.

Частиною 3 статті 231 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

Отже, провадження у справі №912/2250/19 підлягає закриттю на підставі пункту 4 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України.

Щодо розподілу суми судових витрат суд зазначає наступне.

Згідно заяви про відмову від позову та закриття провадження у справі позивач просить вирішити питання щодо судового збору з посиланням на ч. 3 ст. 130 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини четвертої статті 231 Господарського процесуального кодексу України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у вигляді сплаченого судового збору суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 130 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не підтримує своїх вимог унаслідок задоволення їх відповідачем після пред`явлення позову, суд за заявою позивача присуджує стягнення понесених ним у справі витрат з відповідача.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Частиною 1 статті 130 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Вказані положення кореспондуються з частиною 3 статті 7 Закону України "Про судовий збір".

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач усунув недоліки в роботі по з капітального ремонту приміщення вже після порушення провадження у справі та призначення у ній будівельно-технічної експертизи.

Отже стягненню з відповідача підлягає 50% сплаченого позивачем судового збору що складає 960,50 грн. Решта 50% підлягає поверненню з державного бюджету.

Керуючись статтями 46, 130, 182, 185, 191, 231, 233, 234-235, 242, 255 Господарського процесуального кодексу України, Законом України "Про судовий збір", господарський суд

УХВАЛИВ:

Прийняти відмову Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради від позову до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ КОМ І К" про зобов`язання виконати гарантійні умови договору підряду та закрити провадження у справі №912/2250/19 на підставі пункту 4 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗ КОМ І К" (19011, Черкаська область, Канівський район, с. Пшенички, ідентифікаційний код 34257032) на користь Комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради (27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, провул. Лікарняний, 1, ідентифікаційний код 01995249) 960,50 грн судового збору.

Наказ видати.

Повернути зі спеціального фонду Державного бюджету (отримувач коштів - УК у м.Кроп./м.Кропивницький/22030101, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ідентифікаційний код 38037409, р/р UA148999980313121206083011002) Комунальному некомерційному підприємству "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради (27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, провул. Лікарняний, 1, ідентифікаційний код 01995249) 960,50 грн судового збору, сплаченого згідно платіжного доручення № 1267 від 23.07.2019 на загальну суму 1 921,00 грн, оригінал якого залишається в матеріалах справи.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена.

Оригінал ухвали направити Комунальному некомерційному підприємству "Новоукраїнська центральна районна лікарня" Новоукраїнської районної ради за адресою: 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, провул. Лікарняний, 1.

Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "ГАЗ КОМ І К" за адресою: 19011, Черкаська область, Канівський район, с. Пшенички.

Повний текст ухвали складено та підписано 30.09.2020.

Суддя В.В.Тимошевська

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення28.09.2020
Оприлюднено01.10.2020
Номер документу91873547
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2250/19

Ухвала від 28.09.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 18.09.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 14.07.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 27.03.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 21.02.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 23.01.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 26.12.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні