ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
25 березня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/500/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом`якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про визнання незаконним та скасування наказу від 19.02.2020 р. № 612/5 "Про скасування реєстраційної дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань",
встановив :
Позивач через свого представника звернулась до суду з вищевказаним адміністративним позовом до відповідача, в якому просить визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства юстиції України від 19.02.2020 № 612/5 "Про скасування реєстраційної дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".
Ухвалою суду від 02.03.2020 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання на 25.03.2020. Також, ухвалою від 02.03.2020 судом запропоновано ОСОБА_1 навести доводи щодо необхідності залучення вказаних нею у позові юридичних осіб в якості третіх осіб та на якій із сторін спору; обгрунтувати яким чином судове рішення може вплинути на їх права та обов`язки у разі залучення/незалучення, а відповідачу, в свою чергу, запропоновано подати до суду відзив на позовну заяву.
Відповідач не виконав вимоги ухвали про відкриття провадження у справі, відзиву на позовну заяву не надав. Натомість, 19.03.2020 його представник надіслав клопотання з проханням продовжити строк Міністерству юстиції України та надати додатковий час для подання до суду відзиву, у зв`язку із запровадженням в Україні протиепідемічних заходів й ускладненням пересилання кореспонденції. Також, з урахуванням ситуації, що склалася на території України із поширенням захворювання, вже іншим клопотанням представник просив відкласти розгляд справи на іншу дату, але не раніше 17.04.2020, та її розгляд проводити за участю представника.
23.03.2020 до суду від представника позивача надійшла електронна заява про залучення ОСОБА_2 в якості представника Петриковської Ольги Володимирівни із наданням відповідного доступу до електронної справи № 540/500/20 в підсистемі електронний суд. З урахуванням положень ст. 44 КАС України, розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 №30 (у редакції рішення Ради суддів України від 12.04.2018 № 16; надалі - Положення про АСДС), суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника ОСОБА_2 щодо надання останній за наявності відповідної реєстрації в системі "електронний суд" доступу до електронної справи № 540/500/20.
Також, 23.03.2020 від представника позивача надійшло клопотання про перенесення розгляду справи, у зв`язку із встановленням Кабінетом Міністрів України, з 12.03.2020 по 03.04.2020, карантинних заходів на усій території України.
Розглянувши клопотання представників сторін щодо відкладення розгляду справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020, постановою КМУ від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" установлено з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України карантин.
Судове засідання 23.03.2020 проводиться в письмовому провадженні у зв`язку із запровадженням режиму карантину.
Виходячи з вищевикладеного та враховуючи ситуацію, що склалася на території України та Херсонської області, спричинену коронавірусом COVID-19, суд вважає необхідним відкласти розгляд справи у підготовчому засіданні до завершення обмежувальних протиепідемічних заходів, а також задля повторної необхідності надання відповідачу часу на подання суду відзиву та додаткових доказів.
Керуючись ст.ст. 205, 223, 229, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив :
Відкласти розгляд справи у підготовчому засіданні на 27.04.2020 о 10 год. 00 хвил.
Рекомендувати відділу аналітично-статистичної роботи та інформаційних технологій Херсонського окружного адміністративного суду надати представнику позивача ОСОБА_2 , за наявності в неї відповідної реєстрації в системі "електронний суд", доступу до електронної справи № 540/500/20.
Повторно запропонувати ОСОБА_1 навести доводи щодо необхідності залучення юридичних осіб в якості третіх осіб та на якій із сторін спору; обгрунтувати яким чином судове рішення може вплинути на їх права та обов`язки у разі залучення/незалучення.
Повторно запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву. Роз`яснити відповідачеві, що відповідно до частини 3, 4 статті 162 КАС України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Ухвалу надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею.
Ухвала підписана 27.03.20.
Суддя В.В. Хом`якова
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2020 |
Оприлюднено | 30.03.2020 |
Номер документу | 88457062 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Хом'якова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні