Справа №463/10696/19
Провадження №1-кс/463/1629/20
У Х В А Л А
про застосування запобіжного заходу
30 березня 2020 року Личаківський районний суд м. Львова
Слідчий суддя ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові клопотання старшого групи прокурорів заступника начальника другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, не судимому, працюючому на посаді дільничного офіцера поліції Франківського ВП ГУНП у Львівській області, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
прокурор заступник начальника другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , як сторонакримінального провадження,звернувся зклопотанням дослідчого суддіЛичаківського районногосуду м.Львова, про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_1 строком на два місяці, з покладенням обов`язків: прибувати до прокурора, слідчого та суду за першим викликом; не відлучатись з місця проживання без дозволу прокурора або суду; повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками ОСОБА_6 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншим підозрюваним ОСОБА_5 ; здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Як вбачається з матеріалів клопотання, ОСОБА_5 підозрюється у вчинені злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Зокрема, досудовим розслідуванням встановлено, що 7 грудня 2019 близько 01:00 год. працівники Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП прибули за викликом до квартири АДРЕСА_2 , де виник сімейний конфлікт між ОСОБА_6 та його дружиною ОСОБА_6 . В ході цього ОСОБА_6 було вчинено опір працівнику поліції, у зв`язку чим до нього було застосовано спеціальний засіб - кайданки, після чого його доставлено до Франківського ВП ГУ НП у Львівській області, де були встановлені його анкетні дані. Надалі начальник сектору превенції патрульної поліції Франківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_8 , за дорученням начальника СВ Франківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_9 , отримав для розгляду матеріали ЄО №26073, 26079,26080 від 7 грудня 2019 року за повідомленням ОСОБА_6 за фактом можливого вчинення домашнього насильства з боку чоловіка її ОСОБА_6 , який передав вказані матеріали для розгляду та виконання дільничному офіцеру поліції сектору превенції патрульної поліції Франківського відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 . В той же час у ОСОБА_8 та ОСОБА_10 виник злочинний умисел на незаконне особисте збагачення. Дійшовши між собою згоди щодо дій кожного з співучасників вчинення указаного злочину та розподілу ролей між собою, ОСОБА_5 9 грудня 2019 року близько 12:00 год., зателефонував до дружини ОСОБА_6 ОСОБА_6 та повідомив про необхідність зустрічі у приміщення опорного пункту Франківського ВП ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Айвазовського, 14. В той ж день, близько 20:00 год., ОСОБА_6 , діючи за попередніми вказівками ОСОБА_5 прибув у вказане ним місце, де в кабінеті «Дільничний інспектор міліції Франківського РВ» знаходились дільничний офіцер поліції ОСОБА_5 та начальник сектору превенції патрульної поліції Франківського ВП ОСОБА_8 . Тоді ж, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний злочинний умисел, почали погрожувати кримінальною відповідальністю ОСОБА_6 за домашнє насильство та вказали, що ОСОБА_6 буде притягнутий до кримінальної відповідальності, а саме позбавлення волі до 3 років за опір працівникам поліції під час його затримання.
Окрім того, ОСОБА_5 та ОСОБА_8 ,достовірно знаючи,що дружиною ОСОБА_6 ОСОБА_6 7грудня 2019року власноручнонаписано заявупро відсутністьбудь-якихпретензій досвого чоловіка,оскільки такабула долученадо матеріалівЄО №26073від 7грудня 2019року,продовжуючи чинитипсихологічний тискна ОСОБА_6 , повідомилийому,що зарезультатами розмовиможуть притягнути довстановленої закономвідповідальності усфері запобіганнята протидіїдомашньому насильству,а відомостістосовно нього,як кривдника можутьбути внесенідо Єдиногодержавного реєструвипадків домашньогонасильства,після чоговисунули вимогунадання неправомірноївигоди,розмір якої ОСОБА_8 написав нааркуші паперу,вказавши 200доларів США,а ОСОБА_5 виправив зазначенусуму на 300дол.США,за невжиттяцих заходів,при цьому ОСОБА_5 попередив,що увипадку ненаданнявказаної сумивін проінформуєкерівництво Академії сухопутнихвійськ іменігетьмана ПетраСагайдачного длятого щоб ОСОБА_6 відрахували ізнавчання,а наявніматеріали перевіркинаправлять до суду. ОСОБА_6 будучи поставленимв умови,за якихвідмова відпередачі службовимособам ФранківськогоВП ГУНП уЛьвівській області ОСОБА_5 та ОСОБА_8 неправомірної вигоди врозмірі 300дол.США моглапотягнути безпідставнепорушення йогоправ тазаконних інтересів,змушений бувпогодитись на такі протиправні вимоги, після чого звернувся у правоохоронні органи з метою викриття протиправної діяльності останніх. 11 грудня 2019 року о 17:17 год., ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію спільного із ОСОБА_8 злочинного умислу, зателефонував до ОСОБА_6 та повідомив про необхідність його прибуття до відділу поліції, що по вул. Чупринки, 65 у м. Львові. 12 грудня 2019 близько 19:00 год. ОСОБА_6 , перебуваючи біля приміщення Франківського ВП ГУНП у Львівській області, за адресою Львів вул. Чупринки, 67 зустрівся із ОСОБА_5 , де до них приєднався ОСОБА_8 , після чого ОСОБА_6 на виконання вказівки ОСОБА_8 зайшов в під`їзд цього будинку АДРЕСА_3 , та поклав у вказане ОСОБА_8 місце - електрощитову грошові кошти в сумі 300 дол. США, що станом на 12 грудня 2019 року згідно з офіційним курсом Національного банку України становило 7350 грн, після чого протиправні дії останніх припинені працівниками УСБ України у Львівській області.
25березня 2020року ОСОБА_5 повідомлено пропідозру увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.3ст.368 КК України.
Прокурор клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту мотивує тим, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до десяти років, тому розуміючи тяжкість та невідворотність настання подальшого покарання, неможливість ухилитись від кримінальної відповідальності, у підозрюваного є всі підстави ухилитись від органів досудового розслідування всіма можливими засобами та способами. Крім того, ОСОБА_5 , як працівник правоохоронного органу має відповідні зв`язки та авторитет, який він може використати для впливу на свідків у кримінальному провадженні, з метою зміни ними показань, а також схиляти їх до дачі завідомо неправдивих показань. З урахуванням наведеного, обрати більш м`який запобіжний захід вважає недоцільним, оскільки такий не може забезпечити належного виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.
Прокурор в судовому засіданні подане клопотання підтримав з мотивів, викладених в ньому, додатково пояснив, що підозрюваний обвинувачується у вчинені тяжкого злочину, тому на даному етапі досудового розслідування вважає за необхідне обрати запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.
Захисник відносно задоволення клопотання заперечив і пояснив, що повідомлену підозру вважає необґрунтованою, відсутні ризики визначені ст. 177 КПК України, а тому просив в задоволені клопотання відмовити та застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Підозрюваний відносно задоволення клопотання заперечив та пояснив, що жодного кримінально-караного діяння не вчиняв, вважає, що відсутні ризики визначені ст. 177 КПК України, а тому просив в задоволені клопотання відмовити та застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Заслухавши пояснення учасників процесу, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3, 4 і 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому ризик переховування підозрюваного від правосуддя не може оцінюватись виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
За змістом закону домашній арешт як запобіжний захід може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчинені злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі (ч. 2 ст. 181 КПК України).
З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 11 грудня 2019 року вбачається, що Перший слідчий відділ слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, здійснює досудове розслідування кримінального провадження №62019140000001385, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
За змістом ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (сукупність наявних на даний час доказів припущення про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення) свідчать, зокрема: протокол обшуку від 12 грудня 2019 року; протокол затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 13 грудня 2019 року.
Ризиками, які дають підстави слідчому судді застосувати запобіжний захід слід вважати той факт, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, покарання, яке загрожує йому в разі визнання його винним у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, свідчить про ризик переховування від суду та слідства. Однак слідчий суддя не погоджується з доводами сторони обвинувачення про необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, оскільки ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення місце яке мало ще в грудні 2019 року. Клопотання не містить будь-яких даних, що за період часу з грудня 2019 року по час повідомлення про підозру (25 березня 2020 року) чи розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, підозрюваним вчинялись будь-які дії, які свідчать про неналежну його процесуальну поведінку, чи ухилення з його боку від будь-яких слідчих дій, чи невиконання вимог органу досудового розслідування або прокурора. Ухвалою слідчого судді від 27 березня 2020 року ОСОБА_5 відсторонено від посади дільничного офіцера поліції Франківського ВП ГУНП у Львівській області.
А тому, враховуючи сімейний стан підозрюваного, його участь в бойових діях, вважаю, що на даному етапі досудового розслідування щодо ОСОБА_5 слід застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, зокрема прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з свідками у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншим підозрюваним ОСОБА_8 ; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Керуючись вимогами статей 176-179, 181, 194, 196, 395 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
в задоволені клопотання старшого групи прокурорів заступника начальника другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту ОСОБА_5 відмовити.
Застосувати до ОСОБА_5 запобіжний захід особисте зобов`язання з покладення обов`язків: прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з свідками у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншим підозрюваним ОСОБА_8 ; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Вказані обов`язки покладаються на строк не більше двох місяців, тобто до 29 травня 2020 року включно.
Роз`яснити ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладених на нього вище обов`язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімумудля працездатнихосіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на заступника начальника другого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань прокуратури Львівської області ОСОБА_3 .
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88478345 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Стрепко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні