Справа № 188/345/20
Провадження № 2/188/236/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2020 року Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Бурда П.О., розглянувши матеріали цивільної справи заяви ОСОБА_1 до Лозівської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області, заінтересована особа Управління Держземагенства у Петропавлівському районі Дніпропетровської області, заінтересована особа відділ Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Петропавлівського управління юстиції, про встановлення факту належності земельної ділянки,
встановив:
16.03.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, у якій просить суд:
встановити факт належності державного акту на право приватної власності на землю серія ІУ-ДП № 050543, зареєстрованого в Книзі державних актів на право приватної власності на землю за Пп №8329, виданого на підставі розпорядження голови Петропавлівської районної державної адміністрації за № 98-р від 22.03 2002 на земельну ділянку розміром 4,250 га, на ім`я ОСОБА_2 його матері ОСОБА_3 , яка до моменту смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ;
зобов`язати Лозівську сільську раду надати рішення про передачу у приватну власність земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 для обслуговування житлового будинку та ведення підсобного господарства;
визнати факт спадкування на ці земельні ділянки та будинок і визнати право власності в порядку спадкування за ОСОБА_1 як спадкоємцем першої черги.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, вивчивши позовну заяву і додані до неї матеріали, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, тому що її подано з порушенням вимог ст.ст. 175 - 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) України.
Стаття 19 ЦПК України визначає, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:
1) наказного провадження;
2) позовного провадження (загального або спрощеного);
3) окремого провадження.
Позовне провадження - це вид провадження у судовому процесі, у якому розглядається спір двох сторін (позивача та відповідача), який виникає з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин. Позовній формі захисту властива форма та порядок звернення до суду, однаковий порядок розгляду спору. Це надає процесуальні гарантії права на судовий захист. Позовне провадження є основною формою судового провадження в господарському, цивільному та адміністративному процесах. В адміністративному процесі така форма є єдиною. Позовне провадження поділяється на загальне та спрощене - застосовується до окремих категорій спорів, пріоритетом у розгляді яких є швидкість.
Наказне провадження - це особливий спрощений вид цивільного судочинства, спрямований на розвантаження судів загаль¬ної юрисдикції від справ, які не потребують повної та детальної процедури розгляду, на спрощений та ефективний захист безспірних прав осіб шляхом видачі судового нака¬зу, який є судовим рішенням та одночасно виконавчим документом про стягнення з боржника грошових коштів або витре¬бування майна за заявою.
Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч. 1 ст. 234 ЦПК).
Позовна заява ОСОБА_1 подана з порушенням п. 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, а саме:
У позовній заяві не зазначено:
реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача, код ЄДРПОУ відповідача, телефон відповідача, електронну пошту позивача, відповідача та заінтересованих осіб;
не зазначено ціну позову у вимозі про визнання права власності на майно, де позов підлягає грошовій оцінці;
зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Стаття 176 ЦПК України передбачає, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України заявник зобов`язаний додати до заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Заявником додано до заяви квитанцію № 0.0.1542508495.1 від 04.12.2019 на суму 768,40 грн судовий збір сплачено не за ставкою, яка діє з 01.01.2020, тобто в меншому розмірі, ніж визначено в Законі України Про судовий збір , тільки за одну позовну вимогу, в той час, як їх заявлено три, і сплачено на неправильний рахунок.
Заявнику необхідно надати суду нову квитанцію про сплату судового збору за дів немайнові вимоги в розмірі 840,80 грн за кожну в сумі 1681,60 грн, які потрібно сплатити на такі реквізити:
Отримувач коштів: Петропавлівське УК/Петропавлівський район/22030101
Призначення платежу: *;101;56875856; Судовий збір за позовом ОСОБА_1 , Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області;
ЄДРПОУ: 36725512
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
р/р UA688999980313111206000004235
Код класифікації доходу бюджету: 22030101.
Крім того, виходячи з вартості земельних ділянок і будинку слід визначити ціну позову за майновою вимогою і сплатити на той же рахунок судовий збір в розмірі 1% вартості цього майна, але не менше, ніж 840,80 грн.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України заявник зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази заявник може додати до заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55 передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Вказуючи на належність засвідчення копії, суд зазначає, що фотокопія має бути належної якості, щоб на ній можна було прочитати весь текст документа, чітко було видно всі реквізити, поля документа не було порушено, з відміткою про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів Згідно з оригіналом , назви та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, та печатки (для нотаріального завірених копій, копій, що подаються адвокатом як представником (за наявності такої печаті), чи які подаються юридичними особами публічного та приватного права).
Додані до позовної заяви копії документів всупереч вимогам п. 5.26, 5.27 ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, ст. 95, ст. 177 ЦПК України є не засвідченими належним чином.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч. 1).
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Назва позовної заяви та зміст позовних вимог, наведених позивачем у вступній частині заяви, суперечить змісту заявлених вимог, викладених ним у резолютивній частині заяви.
Учасниками справи у позовному провадженні є позивач, відповідач і треті особи, а у окремому провадженні заявник та заінтересовані особи.
Не допускається об`єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Отже заявнику необхідно визначитися, у якому провадженні він звертається до суду: позовному чи окремому, виготовити заяву відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України, сплатити належним чином судовий збір та завірити відповідно до вимог п. 5.26, 5.27 ДСТУ 4163-2003 долучені до матеріалів справи докази.
Викладене дає підстави для висновку, що заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку на усунення зазначених недоліків.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 235, 294, 318 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 до Лозівської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області, заінтересована особа Управління Держземагенства у Петропавлівському районі Дніпропетровської області, заінтересована особа відділ Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Петропавлівського управління юстиції, про встановлення факту належності земельної ділянки залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків п`ять днів з моменту отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому від рішення суду оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя П. О. Бурда
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2020 |
Оприлюднено | 31.03.2020 |
Номер документу | 88485831 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Бурда П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні