УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
м. Вінниця
30 березня 2020 р. Справа № 120/1113/20-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, перевіривши матеріали:
за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ),
про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
12.03.2020 до суду надійшла позовна заява за підписом ОСОБА_2 , подана від імені та в інтересах позивача ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, в якій позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Чернівецької селищної ради, що полягає у неприйнятті рішення за результатами розгляду клопотання позивача від 03.12.2019 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовним розміром 2,0 га, на території Чернівецької селищної ради Чернівецького району Вінницької області;
- зобов`язати Чернівецьку селищну раду повторно розглянути клопотання позивача від 03.12.2019 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовним розміром 2,0 га, на території Чернівецької селищної ради Чернівецького району Вінницької області з урахуванням висновків суду та прийняти рішення, яким надати позивачу дозвіл на виготовлення проекту землеустрою.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що 03.12.2019 позивач разом з іншими особами звернувся до відповідача з колективним клопотанням про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га на кожного заявника окремо, на території Чернівецької селищної ради Чернівецького району Вінницької області. До клопотання заявники додали всі необхідні документи. Однак відповідач листом від 14.01.2020 відмовив у наданні дозволів на виготовлення проектів землеустрою посилаючись на відсутність вільних ділянок сільськогосподарського призначення, а також те, що бажані земельні ділянки запроектовані під громадське пасовище. Позивач вважає відмову відповідача протиправною, а тому за захистом своїх прав та інтересів звертається до суду.
Ухвалою суду від 17.03.2020 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху з підстав її невідповідності вимогам, встановленим статтею 160 КАС України, з наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.
24.03.2020 від представника позивача надійшло клопотання, яким усунуто недоліки позовної заяви, про які зазначено в ухвалі суду від 17.03.2020.
Вирішуючи питання про можливість прийняття до розгляду позовної заяви, яка від імені позивача Цмокалюка А.В. підписана його представником за довіреністю Мусіровським О.А., суд зважає на таке.
В силу положень абзацу 2 підпункту 11 пункту 16-1 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України з 01.01.2020 представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах здійснюється виключно прокурорами або адвокатами.
Разом з тим, відповідно до ст. 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Отже, Конституцією України передбачено винятки із загального правила щодо обов`язкового представництва інтересів особи в суді виключно адвокатом, а також представництва органів державної влади та органів місцевого самоврядування виключно прокурорами або адвокатами починаючи з 01.01.2020. Такі винятки поширюються, зокрема, на так звані "малозначні справи".
Згідно з ч. 1, 2 ст. 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.
Частиною першою статті 59 КАС України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою (ч. 2 ст. 59 КАС України).
Враховуючи наведені норми та з огляду на те, що ця справа є малозначною і може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження, суд доходить висновку про можливість прийняття до розгляду позовної заяви ОСОБА_2 , який діє як представник позивача Цмокалюка А.В. на підставі довіреності за № 14 від 17.02.2020, посвідченої секретарем виконавчого комітету Березівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області Заболотним М.П.
Будь-яких інших перешкод для відкриття провадження в адміністративній справі не встановлено.
За цих обставин суд вважає можливим прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
Визначаюись щодо того, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, суд враховує положення ч. 2 ст. 257 КАС України, згідно з якими за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 260 КАС України).
Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладене та беручи до уваги характер спірних правовідносин, предмет доказування і склад учасників справи суд доходить висновку про можливість її розгляду та вирішення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Водночас, на думку суду, прийняття законного і обґрунтованого рішення по суті спору не потребує заслуховування усних пояснень представників сторін у судовому засіданні.
Крім того, представник позивача просить суд витребувати від відповідача належним чином засвідчену копію колективного клопотання від 03.12.2020 про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою з доданими до нього документами.
Вирішуючи вказане клопотання, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В силу вимог ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 80 КАС України).
Враховуючи вищезазначені норми процесуального права та беручи до уваги те, що докази, про витребування яких просить представник позивача, дійсно мають значення для правильного вирішення справи та стосуються предмета доказування, суд доходить висновку про можливість задоволення клопотання позтивача про витребування доказів.
Крім того, суд вважає необхідним з власної ініціативи витребувати у відповідача копію рішення Чернівецької селищної ради або ж інших документів, згідно з якими спірна земельна ділянка запроектована під громадське пасовище.
При цьому суд зауважує, що усі витребувані документи мають бути належної якості, доступними для читання та оцінки інформації, яка на них міститься.
Керуючись ст.ст. 12, 32, 72, 77, 80, 171, 256, 257, 260, 262, 294 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Чернівецької селищної ради Чернівецького району Вінницької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
2. Розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
3. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, а в силу положень статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву в порядку, визначеному ст. 162 КАС України. Подання відзиву є правом відповідача, однак неподання без поважних причин відзиву суб`єктом владних повноважень може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
5. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив в порядку, визначеному ст. 163 КАС України.
6. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку, визначеному ст. 164 КАС України.
7. Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
8. Витребувати у Чернівецької селищної ради Чернівецького району Вінницької області та зобов`язати її у 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду належним чином засвідчені копії колективного клопотання позивача та інших осіб від 03.12.2019 про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га на кожного із заявників окремо, на території Чернівецької селищної ради Чернівецького району Вінницької області, копії доданих до нього документів, а також копію рішення Чернівецької селищної ради або ж інших документів, згідно з якими спірна земельна ділянка запроектована під громадське пасовище.
9. Роз`яснити Чернівецькій селищній раді Чернівецького району Вінницької області, що відповідно до ч. 7, 8 ст. 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення судової ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
10. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
11. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи, а відповідачу також копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Сало Павло Ігорович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2020 |
Оприлюднено | 31.03.2020 |
Номер документу | 88497596 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Сало Павло Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні