ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"31" березня 2020 р.м. Одеса № 916/813/20
Господарський суд Одеської області у складі судді Смелянець Г.Є.,
розглянувши матеріали вх.№848/20
до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю СІГАЛ 2017 (65048, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 19, код ЄДРПОУ 41522344)
про спонукання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Управління капітального будівництва Одеської міської ради звернулося до господарського суду Одеської області з позовом про зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю СІГАЛ 2017 звернутись до управління капітального будівництва Одеської міської ради із заявою про визначення розміру пайової участі у створені і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси при реконструкції нежитлової будівлі під адміністративно-офісний центр за адресою: м. Одеса, вул.Артилерійська, 4/1 та надати документи, які підтверджують вартість будівництва об`єкта.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем зобов`язань щодо звернення до органів місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі, відповідно до вимог, які передбачені п. 3 ч. 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні .
Відповідно до ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У ч. 1 ст. 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ч.ч.1,2,4,5 ст.91 ГПК України, яка містить вимоги щодо письмових доказів, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з п.5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації „Вимоги оформлення документів (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003р. №55, відмітку про засвідчення копії документ складаються зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту.
Між тим, докази направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу, а саме: накладна 6500706300397, опис вкладення та фіскальний чек від 27.03.2020р. надані до позовної заяви у копіях, які не засвідчені належним чином.
Отже, до позовної заяви не додано документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позов Управління капітального будівництва Одеської міської ради залишається господарським судом без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищевикладене, господарський суд повідомляє позивача, що способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду заяви про усунення недоліків, з урахуванням виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву Управління капітального будівництва Одеської міської ради залишити без руху.
2.Встановити Управлінню капітального будівництва Одеської міської ради строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали суду шляхом:
- надання до суду оригіналів або у належним чином засвідчених копіях фіскального чеку від 27.03.2020р., опису вкладення від 27.03.2020р., та накладної № 6500706300397 від 27.03.2020р.
3.Повідомити Управління капітального будівництва Одеської міської ради, що в силу вимог ч.4 ст.174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає чинності 31.03.2020р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Є. Смелянець
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2020 |
Оприлюднено | 01.04.2020 |
Номер документу | 88502954 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Смелянець Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні