Справа № 544/29/19
№ пров. 2/544/12/2020
Номер рядка звіту 9
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
19 березня 2020 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого - судді Ощинської Ю.О.,
за участю секретаря судового засідання Пірогова В.Г.,
представника позивача - адвоката Левицького В.І. (діє на підставі ордера про надання правової допомоги),
представників відповідача - Скорика В.І. та Пшеничної Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження у залі суду по вул. Ярмарковій, 17 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору приватний нотаріус Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Тетяна Олексіївна про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за заповітом та про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
у с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в обґрунтування якого вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 . Внаслідок її смерті відкрилася спадщина, до складу якої увійшло право її померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 матері, бабусі позивачки, ОСОБА_3 на земельну частку (пай) в умовних кадастрових гектарах, площею 4,94 га, яка розташована на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району та належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 233692, виданого на підтаві розпорядження Пирятинської районної адміністрації № 351 від 04.12.1996, яку донька померлої ОСОБА_2 прийняла, проте не оформила нотаріально своїх спадкових прав. ОСОБА_2 усе належне їй майно заповіла своїй донці ОСОБА_1 .
Позивач звернулася до приватного нотаріуса Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Тетяни Олексіївни з заявою про прийняття спадщини, але в отриманні свідоцтва про право на спадщину на вищевказану земельну частку (пай) їй було відмовлено, оскільки правовстановлюючий документ на вказане спадкове майно - сертифікат на право на земельну частку ( пай) втрачено та у зв`язку з відсутністю документів, що підтверджують належність даного майна спадкодавцю, а саме у сертифікаті на земельну частку (пай) не вірно зазначено прізвище спадкодавця, замість ОСОБА_4 зазначено ОСОБА_4 , тому позивач просить встановити факт належності ОСОБА_7 сертифіката на земельну частку (пай) серії ПЛ в„– 233692 виданого на ім`я ОСОБА_3 про право на земельну частку (пай) в умовних кадастрових гектарах, площею 4,94 га, яка розташована на території Сасинівської сільської ради, виданого на підставі розпорядження Пирятинської районної адміністрації № 351 від 04.12.1996, про що в Книзі реєстрації видачі сертифікатів на земельну частку (пай) по КСП ім. Ілліча здійснено запис № 545 та визнати за нею в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну частку (пай) в умовних кадастрових гектарах площею 4,94 га, яка розташована на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області та належала померлій ОСОБА_4 на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 233692, виданого на підставі розпорядження Пирятинської районної адміністрації № 351 від 04.12.1996.
05 квітня 2019 року від представника відповідача Сасинівської сільської ради до суду надійшов відзив на позовну заяву про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за заповітом у якому останній зазначив, що проти задоволення позову заперечує з наступних причин: у постанові про відмову у вчиненні нотаріальних дій вказує, що ОСОБА_2 прийняла спадщину після ОСОБА_9 , але не вказує яким чином була прийнята спадщина. До позову не надано жодного доказу який би підтверджував факт прийняття спадщини і на підставі чого нотаріусом прийнято рішення. Відповідно повідомлення Глобинської державної нотаріальної контори Полтавської області згідно алфавітних книг та інформаційної довідки зі Спадкового реєстру, спадкову справу на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 не заведено.
У Сасинівській сільській раді зберігаються Погосподарські книги з 1944 року, які здавалися в Полтавський обласний архів для упорядкування і були повернуті до сільської ради, відповідно до яких на території Сасинівської сільської ради з 1944-1946 роки ні ОСОБА_3 , ні ОСОБА_3 проживали. З 1947 по 1956 роки проживала на території Сасинівської сільської ради і працювала в колгоспі ім. Леніна ОСОБА_3 , а не ОСОБА_3 . Згідно погосподарської книги 1955-1957 років, ОСОБА_3 09.04.1956 вибула з села і більше не поверталася та не проживала на території Сасинівської сільської ради оскільки будь яка інформація відсутня. в обліках сільської ради.
В архівному відділі Пирятинської РДА Полтавської області відсутні списки громадян які відповідно до рішення загальних зборів КСП потрапили в розпаювання і за якими можна ідентифікувати особу, яка отримала земельну ділянку. Сертифікат на земельну частку (пай) видавався при пред`явленні документа, що посвідчує особу. При одержанні ОСОБА_3 сертифіката на земельну частку (пай) на ім`я ОСОБА_3 останній при пред`явленні паспорта, було б проведено виправлення в сертифікаті або видано новий сертифікат на прізвище ОСОБА_3 . Також відповідно до вказаного вище з 1947 по 1956 роки на території Сасинівської сільської ради проживала і працювала в колгоспі ім. Леніна ОСОБА_3 , а ОСОБА_3 і остання також полишила село і не поверталася з 1956 року.
В Міжрайонному управлінні у Гребінківському та Пирятинському районах Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на ОСОБА_3 сертифікат на земельну частку (пай) не видавався. Сертиифікат на земельну частку (пай) видаєтьсяся при пред`явленні документа, що освідчує особу. Згідно Погосподарських книг ОСОБА_3 виїхала з с. Сасинівка у 1956 року ще молодою, а розпаювання було 1995-1996 роках, тому ОСОБА_3 могла одержать земельну частку (пай) тільки по місцю проживання і виходу на пенсію, а не на території Сасинівської сільської ради, де вона не проживала.
Ухвалою Пирятинського районного суду Полтавської області від 17 жовтня 2019 року провадження у даній справі було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Глобинського районного суду Полтавської області № 527/2175/19 за заявою ОСОБА_1 про становлення факту належності правовстановлюючого документу. 17 грудня 2019 року провадження у справі було поновлено.
16 грудня 2019 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Сасинівської сільської ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу у якій остання просить встановити факт належності ОСОБА_9 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 у с. Сасинівка Пирятинського району Полтавської області, правовстановлюючого документу, а саме сертифіката на земельну частку (пай) серії ПЛ в„– 233692 виданого на ім`я ОСОБА_3 про право на земельну частку (пай) в умовних кадастрових гектарах площею 4,94 га, розташованої на території Сасинівської сільської ради, що виданий на підставі рішення розпорядження Пирятинської районної адміністрації № 351 від 04.12.1996, про що в Книзі реєстрації видачі сертифікатів на земельну ділянку частку (пай) по КСП ім. Ілліча здійснено реєстрацію за № 545
Ухвалою суду від 18 грудня 2019 року об`єднано в одне провадження позов ОСОБА_1 до Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє вимог щодо предмету спору приватний нотаріус Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Тетяна Олексіївна,про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та позов ОСОБА_1 до Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє вимог щодо предмету спору приватний нотаріус Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Тетяна Олексіївна, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за заповітом.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, до суду надала заяву у якій просила справу слухати у її відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просила їх задовольнити з підстав викладених у позові.
Представник позивача позовні вимоги свого довірителя підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.
Представники відповідача Сасинівської сільської ради у судовому засіданні проти задоволення позову заперечували з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору приватний нотаріус Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Т.О. у судове засідання не з`явилася, просила справу слухати у її відсутність, про що надала суду відповідну заяву, проти задоволення позову не заперечувала.
Судом в порядку ст.ст. 90, 230 ЦПК України для встановлення фактичних даних, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, були допитані свідки.
Свідок ОСОБА_11 у судовому засіданні дав пояснення про те, що ОСОБА_3 є його рідною тіткою, батьковою сестрою, ОСОБА_3 проживала у с. Сасинівка, після розпаювання колгоспу мала пай, але про це 22 роки ніхто не знав. У ОСОБА_3 у 1943 році народилася донька ОСОБА_12 , тітка працювала на фермі телятницею, до 1968 року проживала у селі, періодично їздила до доньки у с. Пустовойтове, у 1968 році, коли свідок закінчив школу, тітка проживала у селі. Тітка ОСОБА_4 мала прізвище ОСОБА_4 , потім вийшла заміж і змінила прізвище на ОСОБА_4 . Померла тітка у 1997 році. У селі тітку найчастіше називали ОСОБА_4 або ОСОБА_4 . Коли свідок повернувся з армії у листопаді 1973 року тітка продовжувала проживати у селі, потім поїхала до доньки, бо остання хворіла, їй відрізали ноги.
Свідок ОСОБА_15 у судовому засіданні пояснив, що він народився проживав і працював у с. Сасинівка. Тітка ОСОБА_3 це його рідна тітка, сестра його батька. Тітка працювала на фермі? із села тітка виїхала коли він іще не був у армії, у 1969 році. Тітка працювала у колгоспі з прізвищем ОСОБА_4 , прізвище змінила на ОСОБА_4 , коли вийшла заміж. Коли повернувся х армії тітка працювала у колгоспі, по вуличному називали її ОСОБА_4 . Потім тітка поїхала жити до доньки, бо та хворіла, їй відрізали обидві ноги і т. ОСОБА_3 поїхала її доглядати де і померла.
Свідок ОСОБА_16 надала письмові пояснення (за згодою учасників долучені до матеріалів справи), у яких зазначила, що народилася і все життя проживала у с. Сасинівка, ОСОБА_3 знала з дитинства. З розповіді батьків знає про те, що ОСОБА_3 під час війни вийшла заміж заОСОБА_21 чоловік з війни не повернувся. ОСОБА_3 працювала у бригаді і на фермі, коли вийшла на пенсію ОСОБА_3 виїхала до доньки. У с. Сасинівка прізвище ОСОБА_4 поширене, але ОСОБА_3 була одна. У селі ОСОБА_4 називали ОСОБА_4 .
Статтями 12, 81 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Суд, вислухавши сторони, свідків, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі зібрані по справі докази у їх сукупності, приходить до наступного.
Судом установлено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 народилася ОСОБА_3 , про що свідчить видане повторне свідоцтво про народження серія НОМЕР_2 від 02.02.1961.
Після реєстрації шлюбу 01.10.1942 з ОСОБА_17 , ОСОБА_3 змінила прізвище на ОСОБА_3
На ім`я ОСОБА_3 на основі розпорядження Пирятинської районної адміністрації від 04.12.1996 за № 351 видавався сертифікат на земельну частку (пай) серія ПЛ № 233692, що підтверджується записом у Книзі реєстрації сертифікатів на земельну частку (пай) по КСП ім. Ілліча , реєстраційний № НОМЕР_3 . Сертифікат у архіві відділу відсутній. Державний акт не виготовлявся (а.с. 24).
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, що підтверджено свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_4 , виданим 16 травня 2018 року Глобинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління у Полтавській області (а.с. 23).
Спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 прийняла її донька ОСОБА_2 , проте не оформила нотаріально своїх спадкових прав (а.с. 15). Вказане свідчить про фактичне користування спадщиною, а також шляхом проживання.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджено свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_5 , виданим 21 червня 2016 року Пустовійтівською сільською радою Глобинського району Полтавської області (а.с. 20).
Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом чи за законом.
Відповідно ч. 1 ст. 1218 ЦПК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно довідки виданої виконавчим комітетом Пустовійтівської сільської ради Глобинського району Полтавської області від 13.12.2018 № 629/02-44 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 дійсно проживає та зареєстрована у АДРЕСА_1 (а.с. 27).
ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті матері ОСОБА_2 (а.с. 13-14, 16-19) шляхом подання заяви про прийняття спадщини до приватного нотаріуса Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Т.О., у наслідок чого було заведено спадкову справу № 161/2016 від 11.10.2016 (а.с. 72-91).
Позивач звернулася до приватного нотаріуса Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Т.О. з заявою про видачу на її ім`я свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну частку ( пай), площею 4,94 га ( в умовних кадастрових гектарах), розташовану на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району, яка належала ОСОБА_9 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , спадкоємицею якої була її дочка ОСОБА_2 , яка прийняла спадщину, але не оформила своїх спадкових прав, проте їй було відмовлено, у зв`язку з відсутністю документів, що підтверджують належність даного майна спадкодавцю та втратою правовстановлюючий документ на вказане спадкове майно - сертифікат на право на земельну частку (пай) (а.с. 11-12).
Оскільки відповідно до відомостей наданих держгеокадастром сертифікат видавався та відсутній на момент звернення в архівному відділі, позивачем було подано оголошення у газеті Пирятинські вісті , випуск № 28 (11121) від 13.07.2018 опубліковано оголошення у якому зазначено, що втрачений сертифікат на земельну частку (пай) по КСП імені Ілліча від 24.12.1996 № 545, виданий на ім`я ОСОБА_3 вважати недійсним (а.с. 25-26).
Відповідно до погосподарських книг з 1944 року по сьогодні ОСОБА_3 в погосподарському обліку не значиться, на території Сасинівської сільської ради не проживала та не була зареєстрована, що підтверджується довідками виконавчого комітету Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області № 54 від 05.02.2019 та № 74 від 27.02.2019 (а.с. 50-51).
Згідно довідки виконавчого комітету Сасинівської сільської ради Пирятинського району № 73 від 27.02.2019 у по господарських книгах за 1944-1946 роки на території Сасинівської сільської ради ОСОБА_3 та ОСОБА_3 не проживали (а.с. 52).
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_5 проживала у с. Сасинівка Пирятинського району Полтавської області у період з 1947 року по 09.04.1957 разом зі своєю донькою ОСОБА_18 ІНФОРМАЦІЯ_7 та у цей період працювала у колгоспі ім. Леніна під прізвищем ОСОБА_4 (а.с. 53-59).
В архівному відділі Пирятинської РДА Полтавської області відсутні списки громадян які відповідно до рішення загальних зборів КСП потрапили в розпаювання і за якими можна ідентифікувати особу, яка отримала земельну ділянку. Сертифікат на земельну частку (пай) видавався при пред`явленні документа, що посвідчує особу. При одержанні ОСОБА_3 сертифіката на земельну частку (пай) на ім`я ОСОБА_3 останній при пред`явленні паспорта, було б проведено виправлення в сертифікаті або видано новий сертифікат на прізвище ОСОБА_3 . Також відповідно до вказаного вище з 1947 по 1957 роки на території Сасинівської сільської ради проживала і працювала в колгоспі ім. Леніна ОСОБА_3 .
Відповідно довідки Міжрайонного управління у Гребінківському та Пирятинському районах у Полтавській області Головного управління Держгеокадастру на ім`я ОСОБА_3 сертифікат на земельну частку (пай) на території Пирятинського району не виготовлявся та не реєструвався (а.с. 62).
Сертифікат на земельну частку (пай) виготовлявся на ім`я ОСОБА_3 , що підтверджується записом № 575 у книзі реєстрації сертифікатів на земельну частку (пай) по КСП ім. Ілліча від 24.12.1996 (а.с. 103).
Державним актом на право колективної власності на землю серія ПЛ 4 колективному сільськогосподарському підприємству ім. Ілліча с. Сасинівка Пирятинського району Полтавської області для виробництва сільськогосподарської продукції передано у колективну власність 2885,3 гектарів землі у межах згідно з планом, відповідно дог рішення Пирятинської районної Ради народних депутатів від 26.05.1995. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право колективної власності на землю за № 4. Додатком до даного державного акта є список громадян - членів колективного сільськогосподарського підприємства ім. Ілліча у якому за № 546 значиться ОСОБА_3 (а.с. 108-119).
Відповідно копії протоколу № 17 від 11 березня 1968 року Колгоспної ради соціального забезпечення колгоспу ім. Ілліча Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про встановлення стажу роботи у колгоспі імені Ілліча ОСОБА_3 , 1919 року народження, працювала з січня 1935 року по вересень 1941 року та з вересня 1943 року по січень 1951 року у колгоспі імені Ілліча на різних роботах (а.с. 140)
Згідно копії довідки виданої правлінням колгоспу ім. Ілліча Пирятинського району Полтавської області за 1990 рік ОСОБА_3 працював в колгоспі ім. Ілліча з 1951 року по 1960 рік (а.с. 142).
Згідно записів у погосподарській книзі № 15, особовий рахунок № НОМЕР_6 , ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , до дня смерті була зареєстрована у АДРЕСА_2 (а.с. 141).
На даний час позивач, як спадкоємець майна ОСОБА_2 за заповітом позбавлена можливості зареєструвати своє право на земельну частку (пай), яка належала ОСОБА_20 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 спадкоємицею якої була її дочка, мати позивачки, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_8 та яка прийняла спадщину, але не оформила своїх спадкових прав відповідно до чинного законодавства (а.с. 186-193, 197).
Пункт п`ятий частини другої ст. 293 ЦПК України, визначає, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Факт, про встановлення якого просить заявник, має для неї юридичне значення, так як його встановлення необхідне ОСОБА_1 для належним чином оформлення права на спадкове майно.
Факт того, що ОСОБА_4 та ОСОБА_4 є однією і тією ж особою підтверджується як показаннями свідків так і свідоцтвом про народження, одруження, а також архівними довідками з трудового архіву та погосподарської книги, відповідно до яких встановлено і одну дату народження, місце проживання та місце роботи.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно зі ст. 2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) , основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією. Крім сертифіката, документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ № 7 від 16.04.2004р., сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та видачі державного акта про право власності на землю (пункт 17 розд. X "Перехідні положення" ЗК). Член колективного сільськогосподарського підприємства (далі - КСП), включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК, у тому числі й у випадку, коли з різних причин ця особа не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай).
Дослідивши письмові докази по справі, суд уважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та враховуючи, що позивачу з незалежних від неї причин відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 , але крім неї на спадщину ніхто не претендує і вона бажає її отримати, при цьому обраний позивачем спосіб захисту її прав є належно обраним, суд вважає за можливе встановити факт, що сертифікат на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 233692 виданий виданий на ім`я ОСОБА_3 належить ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну частку (пай) в умовних кадастрових гектарах площею 4,94 га, яка розташована на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району та належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ПЛ № 233692, виданого згідно розпорядження Пирятинської районної адміністрації № 351 від 04.12.1996.
Керуючись ст.ст. 12, 83, 206, 259, 264, 293, 315 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1268 ЦК України, с у д
у х в а л и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Сасинівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору приватний нотаріус Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Тетяна Олексіївна про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за заповітом та про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити у повному обсязі.
Встановити факт, що сертифікат на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 233692 виданий на підставі розпорядження Пирятинської районної адміністрації № 351 від 04.12.1996 на земельну частку (пай) в умовних кадастрових гектарах площею 4,94 га, яка розташована на території Сасинівської сільської ради, зареєстрованого в Книзі реєстрації видачі сертифікатів на земельну частку (пай) по КСП ім. Ілліча здійснено запис № 545, виданого на ім`я ОСОБА_3 належить ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну частку (пай) в умовних кадастрових гектарах площею 4,94 га, яка розташована на території Сасинівської сільської ради Пирятинського району та належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ПЛ № 233692, виданого згідно розпорядження Пирятинської районної адміністрації № 351 від 04.12.1996.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду через Пирятинський районний суд Полтавської області.
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженка с. Покровське Артемівського району Донецької області, мешканка АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_7 , паспорт серії НОМЕР_8 виданий Глобинським РВ УМВС України в Полтавській області 30.11.1998.
Відповідач: Сасинівська сільська рада, адреса місця знаходження: с. Сасинівка Пирятинського району Полтавської області, вул. Миру, 8, код ЄДРПОУ 21046271.
Третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: приватний нотаріус Глобинського районного нотаріального округу Полтавської області Колінько Т.О., адреса місця знаходження: м. Глобине Полтавської області, вул. Центральна, 210.
Суддя Ю.О. Ощинська
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2020 |
Оприлюднено | 01.04.2020 |
Номер документу | 88505114 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Ощинська Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні