Ухвала
від 02.04.2020 по справі 920/298/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Суми

02.04.2020 Справа № 920/298/20 Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., перевіривши матеріали позовної заяви № б/н від 17.02.2020 (вх. № 1060 від 30.03.20)

за позовом: Краснопільської селищної ради (42400, Сумська область, смт. Краснопілля, вул. Мезенівська, 2, код ЄДРПОУ 04390104)

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю БК Хом-Сторі (42351, Сумська область, Сумський район, с. В. Сироватка, вул. Польова, 33, код ЄДРПОУ 41216293)

про розірвання договору відповідального зберігання та повернення майна,

ВСТАНОВИВ:

Позивач подав позовну заяву до відповідача, в якій просить суд розірвати договір відповідального зберігання від 17.12.2018 та зобов`язати відповідача повернути: ферма 4 - 1 шт. вартістю 2140,35 грн.; ферма 5 - 2 шт. вартістю 26974,87 грн.; ферма 7 - 1 метр вартістю 485,78 грн.; брус 16,16 м. куб. вартістю 72042,26 грн.; плити - 98 шт. вартістю 23745,79 грн.; пиломатеріал обрізний - 7 м.куб. вартістю 35490,42 грн., а також стягнути з відповідача судовий збір, сплачений при поданні позову.

Відповідно до п.3, ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно з п.2 ч.1 ст. 163 ГПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.

Частиною 2 статті 163 ГПК України встановлено, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.

Згідно з п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір .

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, визначеної процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.

Відповідно до приписів ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У поданій позовній заяві позивачем заявлено позовну вимогу про розірвання договору та повернення майна.

Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову. Судовий збір за вимоги про витребування майна визначається, як із спору майнового характеру.

З огляду на предмет позову, як встановлено судом вище, дана позовна заява носить дві вимоги, а саме: вимогу немайнового характеру та майнового характеру, оскільки вимога про захист права, з якою позивач звернуся до суду про повернення майна, піддається грошовій оцінці.

За змістом п.п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Платіжним дорученням № 68 від 18.02.2020 позивачем сплачено судовий збір в сумі 2102,00 грн.

Тобто судовий збір сплачено за вимогу немайнового характеру.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи наведене, позивачу необхідно сплатити за вимогу майнового характеру судовий збір у розмірі 2413,19 грн. (160879,47*1,5%).

Таким чином, доплаті підлягає судовий збір в розмірі 2413,19 грн. за вимогу майнового характеру.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Позивач у позовній заяві вказав неповне найменування відповідача.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Позивачем, як доказ надіслання на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками надано опис вкладення, в переліку якого зазначено лише позовну заяву та копію договору. Отже даний опис вкладення не містить переліку додатків до позовної заяви.

Крім того, суд роз`яснює, що відповідно до п. 5 і 8 ч. 3 ст. 162 ГПК Українипозовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. Перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте до позовної заяви, в якій є посилання на певні документи та конкретні обставини, не додано відповідних доказів.

Згідно з частинами першою, десятою статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення встановлених судом недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву № б/н від 17.02.2020 (вх. № 1060 від 30.03.2020) Краснопільської селищної ради залишити без руху.

2. Встановити Краснопільській селищній раді строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання суду доказів доплати судового збору в сумі 2413,19 грн. за вимогу майнового характеру; доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, відомостей щодо повного найменування відповідача до 22.04.2020 , але не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Відповідно до частин третьої, четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 Господарського процесуального кодексу України. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Яковенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення02.04.2020
Оприлюднено06.04.2020
Номер документу88556485
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/298/20

Судовий наказ від 29.10.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Рішення від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 08.09.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 11.08.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 30.06.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 04.06.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 05.05.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 02.04.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні