Ухвала
від 01.04.2020 по справі 755/13789/19
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №:755/13789/19

Провадження №: 1-кс/755/1676/20

"01" квітня 2020 р.

м. Київ

Дніпровський районнийсуд м.Києва ускладі слідчоїсудді ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовихзасідань ОСОБА_2 та заявника/прокурора ОСОБА_3 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотанняпрокурора відділунагляду задодержанням законівСлужбою безпекиУкраїни таДержавною прикордонноюслужбою Українипрокуратури Київськоїобласті ОСОБА_3 про продовженнястроку досудовогорозслідуваннякримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019000000000771 від 04.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 333 КК України, встановив :

Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається

Прокурор у кримінальному провадженні - прокурор відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Київської області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді, у порядку ст.ст. 294, 295-1КПКУкраїни,з клопотаннямпро продовженнястроку досудовогорозслідування,з підставнеобхідності закінченняпроведення процесуальнихта слідчихдій та не можливості їх проведення у межах наявних строків у силу об`єктивних причин.

Встановлені обставини у ході розслідування цього кримінального провадження органом досудового розслідування та наведені заявником у клопотанні відомості на їх підтвердження щодо доцільності продовження строку досудового розслідування

П`ятим відділеннямСУ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області (адреса відділення (Дніпровський район м. Києва) - м. Київ, вул. Ю. Поправки, 14-А, згідно наказу начальника ГУСБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_4 від 02.11.2018 № 624) здійснюється досудове розслідування указаного кримінального провадження.

В ході досудового розслідуванням встановлено, що ТОВ «АП «УРАРП» (в особі генерального директора ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця РФ, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) та компанією «STYRON TRADING INCORPORATION FZE» (Об`єднані Арабські Емірати, є співзасновником ТОВ «АП «УРАРП») укладений договір № 1403-18/1 купівлі-продажу авіаційного двигуна Д-30КП (серійний № 0304404601821). За умовами договору зазначений двигун призначений для установки на повітряне судно типу Ил-76ТД (бортовий номер UR-COZ), яке знаходиться в державному реєстрі державних повітряних суден України.

Відповідно до реєстраційного посвідчення повітряного судна (№ РП 4384 від 04.11.2016), літак Ил-76ТД, бортовий номер UR-COZ, належить шотландській компанії «VOLARIS BUSINESS LP» (фактичний власник громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка м. Києва, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ) та до липня 2018 року перебував в оренді у ТОВ "АЛЬФА ЕЙР" (м. Київ, код ЄДРПОУ 39262644).

16.03.2018 ФОП ОСОБА_7 , на виконання договору на митно-брокерські послуги від 14.03.2018 № 34, укладеного з ТОВ «АП «УРАРП», оформлена митна декларація на експорт авіаційного двигуна Д-30КП (серійний № 0304404601821), в якій одержувачем товару визначено компанією «STYRON TRADING INCORPORATION FZE», країна призначення Об`єднані Арабські Емірати.

За даними, отриманими від Державної служби експортного контролю України, авіаційний двигун Д-30КП є товаром військового призначення, який в установленому порядку допущений до цивільного використання та відповідає найменуванню товарів за позицією ML 10.d Додатку до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 № 1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення» (далі «Порядок»). Дозволи (висновки) на здійснення міжнародних передач авіаційного двигуна Д-30КП ТОВ «АП «УРАРП» Держекспортконтролем не надавались. Зазначений двигун призначений для використання як на цивільних літаках, так і на військових, зокрема таких, як Ил-76.

Відповідно до примітки № 2 позиції ML 10 «Порядку», авіаційні двигуни, призначені або модифіковані для військового використання, схвалені уповноваженим органом цивільної авіації держави - учасниці міжнародного режиму експортного контролю «Вассенаарська домовленість» для використання на «цивільних літальних апаратах» та призначені для використання на «цивільному літальному апараті», зареєстрованому у державному реєстрі цивільних повітряних суден, що підтверджується відповідним реєстраційним посвідченням.

Використовуючи вказану примітку, посадові особи ТОВ «АП «УРАРП» здійснили митне оформлення авіаційного двигуна без отримання відповідного дозволу Держекспортконтролю України.

17.03.2018 авіаційний двигун Д-30КП (серійний № 0304404601821) був вивезений за межі України літаком Ил-76ТД, бортовий номер НОМЕР_1 , що здійснював рейс AAG131.

30.03.2018 після тривалої стоянки в аеропорту м. Тегеран літак повернувся в аеропорт «Бориспіль» без вантажу.

Під час досудового розслідування проведено наступні слідчі (розшукові) та процесуальні дії, як-то: у ТОВ «УРАРП» вилучено документи, що підтверджують факт продажу двигуна Д-30КП (серійний № 0304404601821), його вивезення за кордон, оформлення митної декларації на експорт; в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України вилучено план польотів літака Ил-76ТД (бортовий номер UR-COZ) на 17.03.2018; допитано як свідків: власника літака Ил-76ТД (бортовий номер UR-COZ) ОСОБА_6 , митного брокера, який здійснював митне оформлення двигуна Д-30КП (серійний № 0304404601821) ОСОБА_7 , співробітника ТОВ «ТОЛК Консалтинг», який брав участь в оформленні додаткових документів на двигун Д-30КП (серійний № 0304404601821) ОСОБА_8 , власника ТОВ «УРАРП» ОСОБА_9 , співробітників ТОВ «УРАРП», які безпосередньо супроводжували транспортування двигуна ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , членів екіпажу літака Ил-76ТД (бортовий номер UR-COZ), який виконував 18.03.2018 рейс (Бориспіль - Тегеран) ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ; з Державної служби експортного контролю витребувано відомості щодо отримання дозвільних документів на експорт двигуна Д-30КП (серійний № 0304404601821).

Проте, у провадженні необхідно також виконати наступне: вилучити документи щодо митного оформлення двигуна в Київській митниці Держмитслужби; допитати співробітника митниці, який здійснював митне оформлення двигуна; додатково допитати ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , ОСОБА_8 щодо нововиявлених фактів у провадженні, та з урахуванням отриманих фактичних даних провести інші процесуальні дії з метою прийняття процесуального рішення у провадженні.

Дванадцятимісячний строк досудового розслідування закінчується 04 квітня 2020 року, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не вбачається можливим, оскільки необхідно провести передбачені вище п.п. 1-4 процесуальні дії, які дадуть змогу отримати необхідні фактичні дані для прийняття процесуального рішення у провадженні

Враховуючи вищезазначене, оскільки виконати зазначені процесуальні дії в строк не виявилось можливим завершити досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню та провести в повному обсязі вказані вище процесуальні дії можливо тільки у разі продовження строку досудового розслідування до дня повідомлення особі про підозру на шести місячний строк, тобто до 04.10.2020.

Позиція сторін

Прокурор групи прокурорів - прокурор відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Київської області ОСОБА_3 у судовому засіданні, заявлене клопотання підтримав у повному обсязі, просив задовольнити, з підстав вказаних у його мотивувальній частині, зокрема враховуючи необхідність у даному провадженні проведення певних слідчих та процесуальних дій, з метою встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення.

Мотиви, з яких виходила слідча суддя при постановленні ухвали, і положення закону, яким вона керувалася

Слідча суддя, заслухавши думку прокурора,дослідившинадані нимиматеріали тапроаналізувавши в системному зв`язку усі наявні на час розгляду клопотання відомості, які мають пряме та опосередковане значення при вирішення порушеного питання, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24цього Кодексу, який у ч. 1 ст. 294 КПК України передбачає, що якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строкможе бутинеодноразово продовженийслідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.

Згідно ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбаченихстаттею 294цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

У клопотанніпро продовженнястроку досудовогорозслідування доповідомлення особіпро підозрузазначаються: 1)найменування (номер)кримінального провадження; 2)всі слідчі(розшукові)та іншіпроцесуальні дії,проведені підчас кримінальногопровадження; 3)обставини,що перешкоджализдійснити іншінеобхідні процесуальнідії раніше; 4)строк,необхідний дляпроведення абозавершення процесуальнихдій; 5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.

Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

З огляду, на що проаналізувавши у цій справі, у порядку ст. 94 КПК України, відомості наведені у клопотанні та копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовують дане звернення, слідча суддя уважає, що у світлі посилання на процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу та значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду, як і обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше, є доречним дане клопотання задовольнити, як дійсне.

Так, з`ясовано, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, як і для завершення проведення експертиз (-и). Ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин.

Досліджені під час вирішення цього питання обставини не свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення.

У разі продовження строку досудового розслідування його строк не перевищувати загальний строк передбачений ст. 219 КПК України.

Саме клопотання відповідає вимогам ст. 295-1 КПК України та подане уповноваженими на те особами у розумінні положень цієї статті Кодексу.

Порушень вимог Глави 19. Загальні положення досудового розслідування та § 4. Продовження строку досудового розслідування Глави 24. Закінчення досудового розслідування. Продовження строку досудового розслідування, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

У цій ситуації, як раз продовження строку розслідування цього кримінального провадження, так як це сприятиме досягнення виконанню завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України та виконанню вимог ст. 9 того ж Кодексу.

Враховуючи викладене, слідча суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи та інші) свідчать про те, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження.

Визначаючи строк, необхідний для проведення та завершення процесуальних дій, слідчий суддя, виходячи з норм ст. 28 КПК України, уважає, дійсним строк у 6 місяців, адже такий строк є найкоротшим строком, достатнім для потреб досудового розслідування.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 369-372, 376 КПК України, слідча суддя постановила :

клопотання задовольнити.

Строк досудового розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019000000000771від 04.04.2019,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.333КК України продовжити на шість місяців, а саме до 04.10.2020.

Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає та є обов`язковою до виконання на всій території України.

Слідча суддя ОСОБА_15

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.04.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88557109
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —755/13789/19

Ухвала від 01.04.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 19.02.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 19.02.2020

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 12.09.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 12.09.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 12.09.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

Ухвала від 12.09.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні