1Справа № 335/2845/20 1-кс/335/1544/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2020 року м. Запоріжжя
Слідчийсуддя Орджонікідзевськогорайонного судум.Запоріжжя ОСОБА_1 ,розглянувши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого,
ВСТАНОВИВ:
02.04.2020 року до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшла скарга ОСОБА_2 від 31.03.2020 року на бездіяльність слідчого, яка полягає у не розгляді його клопотання про визнання потерпілим у кримінальному провадженні.
Як вбачається з тексту скарги, в провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області перебуває кримінальне провадження № 42019000000002664 від 27.12.2019 року про скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.191 КК України.
Заявник вважає, що внаслідок вказаного кримінального правопорушення йому було завдано матеріальної та моральної шкоди, як платнику податків та мешканцю Запорізької області.
16.01.2020 року ОСОБА_2 звернувся до СУ ГУНП в Запорізькій області з письмовим клопотанням про залучення його в якості потерпілої особи у вказаному кримінальному провадженні, що підтверджується копією цього клопотання з відміткою ГУНП про прийняття.
Згідно твердження заявника, станом на день його звернення до суду зі скаргою, таке клопотання слідчим не розглянуто.
Дослідивши скаргу приходжу до наступних висновків.
Відповідно до вимог ч.1 ст.220 КПК України, клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій та у випадках, установлених цим Кодексом, іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника, слідчий, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
Статтею 303КПК України передбачено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування до слідчого судді.
Так, відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України, може бути оскаржено в тому числі і нездійснення слідчим або прокурором інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Згідно ч.1 ст.304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дій або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформляється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.304 КПК України, скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
З клопотанням до СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_2 звернувся 16.01.2020 року, а зі скаргою до суду лише 31.03.2020 року (отримано судом 02.04.2020 року), значно перевищивши 10-денний строк на оскарження.
При цьому, заявник у скарзі не порушує питання про поновлення пропущеного процесуального строку.
Пропущений процесуальний строк не підлягає автоматичному поновленню, а виходячи принципу диспозитивності, суд не може з власної ініціативи вирішувати це питання.
Будь-яких доказів на підтвердження обставин наявності перешкод для звернення ОСОБА_2 до суду з метою реалізації права на оскарження згідно ст.303КПК України у термін, визначений кримінальним процесуальним законодавством, у скарзі не вказано.
Крім того, заявником клопотання про поновлення строку для звернення до суду зі скаргою не подавалося і тому по суті не розглядалося, в результаті чого, слідчий суддя, в силу п. 3 ч. 2 ст.304 КПК України, не може вважати скаргу поданою в межах встановлених процесуальних законодавством строків, а тому, відповідно до положень ч. 2 ст. 304 КПК України,скарга ОСОБА_2 підлягає поверненню заявнику.
Згідно ч. 7 ст. 304 КПК України, повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що скаргу необхідно повернути заявнику.
Керуючись ст.ст. 303-304 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого повернути заявнику.
Копію хвали про повернення скарги невідкладно надіслати особі яка її подала, разом із скаргою.
Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, в порядку, передбаченому КПК України.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня отримання копії судового рішення особою, яка її оскаржує, безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення вищезазначених строків, або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Слідчий суддя
Орджонікідзевського району
м. Запоріжжя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 88559633 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні