1Справа № 335/2845/20 1-кс/335/2883/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2020 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника начальникавідділу СУГУНП вЗапорізькій областікапітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, подане в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019000000002664 від 27.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Заступник начальника відділу СУ ГУНП в Запорізькій області капітан поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, для їх подальшого вилучення, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Запорізької обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 .
Особа яка подала клопотання та представник особи, у володінні якої знаходиться речі та документи, до суду не з`явилися, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомили, клопотань не надали.
Оскільки у судове засідання не з`явилися всі учасники процесу, слідчий суддя вважав за можливе розглянути клопотання за їх відсутності без проведення технічної фіксації в порядку ч. 4 ст. 107 КПК України.
Вивчивши клопотання та надані слідчому судді письмові матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Положеннямист. 131 КПК Українивизначено, що тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідност. 160 КПК України,слідчий має право звернутися із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно ч. 5ст. 132 КПК України,під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 5ст. 163 КПК України,слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
В судове засідання заступник начальника відділу СУ ГУНП в Запорізькій області капітан поліції ОСОБА_3 або інша уповноважена особа ІНФОРМАЦІЯ_2 по вищезазначеному клопотанні не з`явилися, про причини неявки в судове засідання не повідомили, а отже, неявка без поважної причини органу досудового розслідування свідчить про фактичне не підтримання поданого ним клопотання та не доведення згаданих обставин, що має оцінюватись як підстава для відмови в задоволенні такого клопотання.
Досліджуючи матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів не відповідає вимогам закону, оскільки не містить достатніх відомостей, передбачених ч. 2ст. 160 КПК України, зокрема в клопотанні не зазначено: виклад обставин кримінального правопорушення, згідно вимог п. 1 ч. 1ст. 91 КПК України; будь-яке вмотивування значення документів, до яких просить доступ, для встановлення обставин у кримінальному провадженні; яким чином можливо використати як доказ інформацію та документи, які знаходиться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Запорізької обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до яких просить надати доступ та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Відмовляючи в задоволенні клопотання у частині надання дозволу іншим особам за дорученням слідчого (их), на здійснення дій щодо тимчасового доступу до речей та документів, слідчий суддя звертає увагу на те, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 41КПК України оперативні підрозділи здійснюють слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора, детектива або прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а згідно з п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
За таких обставин, при відсутності чітко сформульованого клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_3 про надання доступу до документів, слідчий суддя вважає, що органом досудового розслідування не доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах, про доступ до яких просить орган досудового розслідування та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а також не доведено, що самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому при відсутності зазначених доказів, клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.131,132,159-166,309 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 90761054 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні