ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 квітня 2020 року м. Київ № 640/6235/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., розглянувши позовну заяву Управління соціального захисту населення Павлоградської міської ради до Міністерства фінансів України про визнання дій неправомірними,
установив:
Управління соціального захисту населення Павлоградської міської ради звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Міністерства фінансів України, в якій просить:
- визнати дії Міністерства фінансів України щодо неналежного фінансування субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій) вивезення побутового сміття та рідких нечистот у 2017-2018 роках, - неправомірними.
Згідно з пунктом 3, 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Так, згідно з частинами першою, другою статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
До позову долучено фіскальний чек та опис вкладення в цінний лист в якості доказу направлення копії позову з додатками відповідачу, проте в даних правовідносинах суб`єктом владних повноважень виступає Міністерства фінансів України а тому позивач в силу положень частини першої статті 161 КАС України має надати копії позовної заяви та долучених до неї документів відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 122 КАС України).
Так, позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо неналежного фінансування субвенцій за 2017-2018 роки, проте до суду з даним позовом звернувся лише 11 березня 2020 року, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до суду, без заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.
Відповідно до частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно з частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Павлоградської міської ради до Міністерства фінансів України про визнання дій неправомірними, - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків шляхом подання до суду:
- копій позову з додатками для відповідача;
- заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.
Ухвала відповідно до частини другої статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Чудак
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2020 |
Оприлюднено | 06.04.2020 |
Номер документу | 88574379 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Калугіна Наталія Євгенівна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Чудак О.М.