УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 638/17307/17
Провадження № 6/638/113/20
24.03.2020 Дзержинський районний суду м. Харкова в складі:
Головуючого судді: Омельченко К.О.
При секретарі: Юрченко Д.С.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про визнання та надання дозволу на примусове виконання за кордоном рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 28.03.2019 року по цивільній справі № 638/17307/17 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укргазтехкомплекс про стягнення заробітної плати пропорційно фактично відпрацьованого часу, заборгованості по заробітній платі, невиплачених відпускних, вихідної допомоги при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку після звільнення та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати , -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою та клопотанням про визнання і виконання за кордоном рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 28.03.2019 року по цивільній справі № 638/17307/17 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укргазтехкомплекс про стягнення заробітної плати пропорційно фактично відпрацьованого часу, заборгованості по заробітній платі, невиплачених відпускних, вихідної допомоги при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку після звільнення та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати. Свою заяву обґрунтовує тим, що вказаним рішенням його позовні вимоги задоволені частково. Станом на 17 вересня 2019 року на примусовому виконанні у Святошинському районному відділі Державної виконавчої служби міста Киів Головного територіального управління юстиції у місті Киеві (далі - Святошинський РВ ДВС ГТУЮ у місті Києві) знаходиться зведене виконавче провадження (10 виконавчих документів) про стягнення грошевих коштів з ТОВ Укргазтехкомлекс (боржника) на загальну суму 4 070 489,07 грн., до складу якого входить виконавчий лист Дзержинського районного суду міста Харкова від 13.05.2019 року № 638/17307/17 про стягнення з боржника на користь стягувача ОСОБА_1 заборгованості із заробітної плати та інших виплат, пов`язаних із трудовими відносинами, у загальному розмірі 175 065,39 грн. Державним виконавцем Святошинського РВ ДВС ГТУЮ у місті Киеві Гуріною Д.І. в межах зведеного виконавчого провадження вчиняються виконавчі діі, але жодного стягнення з боржника на користь ОСОБА_1 не здійснене. 14 липня 2019 року до Міністерства юстиції України заявником було скеровано запит з метою з`ясувати можливості виконання рішення суду на території РФ. Наданою відповіддю заявника було проінформовано про особливості визнання рішення суду України та надання компетентним органом іноземної держави дозволу на його виконання у зв*язку з чим заявник звернувся до суду.
В судове засідання заявник надав заяву про розгляд заяви та клопотання за його відсутністю.
Відповідно до вимог ст.182 ЦПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Таким чином, у відповідності до вимог ст.182 ЦПК України, суд приймає пояснення ОСОБА_1 .
Оскільки у судове засідання не прибув заявник ОСОБА_1 , який повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання, надіслав у порядку ст.182 ЦПК України, пояснення щодо клопотання, то суд, не виходячи до нарадчої кімнати, відповідно до ч.4 ст.259 ЦПК України, постановив ухвалу про розгляд справи у відсутності зазначеного учасника справи, враховуючи, що перешкод для розгляду справи немає.
Також, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи, що розгляд зазначеної справи здійснюється в судовому засіданні у відсутності учасника справи, то суд не вбачає підстав для здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України.
Розглянувши заяву та клопотання, додані до них та до пояснення ОСОБА_1 документи, вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укргазтехкомплекс про стягнення заробітної плати пропорційно фактично відпрацьованого часу, заборгованості по заробітній платі, невиплачених відпускних, вихідної допомоги при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку після звільнення та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати, суд пройшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.431 ЦПК України, питання, пов`язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує суд, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Порядок оформлення та направлення клопотань про визнання і виконання за кордоном рішень судів України врегульовано Розділом 4 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 року № 573/15264.
Згідно з вимогами пунктів 4.1., 4.2., 4.3. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 року за №1092/5/54, зареєстрованої в МЮ України 02.07.2008 року за №573/15264 (з наступними змінами), якщо інше не передбачено міжнародним договором України, заінтересована особа або орган може звернутися з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України в цивільній чи господарській справі, що набрало законної сили. Клопотання подається заінтересованою особою безпосередньо до іноземного суду за місцем виконання рішення. У випадках, передбачених міжнародним договором України, клопотання може бути подано до суду України, який ухвалив рішення.
З метою звернення з клопотанням про визнання та виконання рішення суду України до компетентного органу запитуваної держави заінтересована особа звертається до суду України, який ухвалив рішення, для отримання документів, передбачених міжнародним договором України (п.4.7. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень).
Заінтересована особа або орган складає клопотання мовою запитуваної держави. Якщо клопотання та документи, що до нього додаються, складено українською мовою, до них додається переклад на мову запитуваної держави, засвідчений відповідно до законодавства України (п.4.9. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень).
У разі, якщо згідно з міжнародним договором України клопотання подається заінтересованою особою до суду України, який ухвалив рішення, такий суд надсилає клопотання та додані до нього документи до Мін`юсту через головне територіальне управління юстиції. Мін`юст протягом 14 календарних днів з дня отримання надсилає клопотання до Центрального органу запитуваної держави для передачі на розгляд до її компетентного органу, а в разі потреби повертає для доопрацювання компетентним судом України або заінтересованою особою (п.4.10. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень).
Так, відповідно до п.п. 4.1., 4.6-4.8. Інструкції визначено, що якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законодавством запитуваної держави, клопотання заінтересованої особи чи органу може бути складено згідно з формою, що наведена в додатку 6 до цієї Інструкції. Клопотання друкується на чистих аркушах паперу без штампів суду.
Якщо міжнародний договір України не визначає переліку документів, що додаються до клопотання, судом України надаються:
засвідчена належним чином копія судового рішення (або у відповідному випадку - вироку);
довідка про те, що рішення (вирок) набрало законної сили, якщо це не випливає безпосередньо з тексту рішення чи вироку, за формою згідно з додатком Довідка друкується на чистих аркушах паперу, без штампів суду;
довідка стосовно виконання частини рішення (вироку) або невиконання рішення (вироку) на території України за формою згідно з додатком 8. Довідка друкується на чистих аркушах паперу, без штампів суду;
якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні - довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день та час судового розгляду (за формою згідно з додатком 9), та копії документів справи, що підтверджують повідомлення відповідача належним чином про час та місце судового розгляду справи. Довідка друкується на чистих аркушах паперу, без штампів суду.
Якщо заінтересована особа подає клопотання до суду України, який постановив рішення, відповідний суд додає до клопотання документи, передбачені відповідним міжнародним договором України або пунктом 4.7 цієї Інструкції.
Україна та Російська Федерація є учасниками Конвенції Про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам від 22.01.1993 року, яка ратифікована Україною Законом України Про ратифікацію Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 10.11.1994 року № 240/94-ВР (далі - Мінська Конвенція).
Згідно зі статтею 51 Конвенції, кожна з Договірних Сторін на умовах, передбачених цією Конвенцією, визнає і виконує наступні рішення, винесені на території інших Договірних Сторін, зокрема, рішення установ юстиції по цивільних і сімейних справах, включаючи затверджені судом мирові угоди по таких справах і нотаріальні акти у відношенні грошових зобов`язань.
Відповідно до ст. 53 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, проходження процедури визнання та виконання рішення іноземного суду на території України відноситься до компетенції суду.
Згідно з ст. 54 Конвенції, клопотання про визнання і дозвіл примусового виконання рішень, передбачених у ст. 51 Конвенції (зокрема рішення установ юстиції по цивільних і сімейних справах, включаючи затверджені судом мирові угоди по таких справах і нотаріальні акти у відношенні грошових зобов`язань, рішення судів по кримінальних справах про відшкодування збитку) розглядаються судами Договірної Сторони, на території якої повинно бути здійснене примусове виконання. Суд, що розглядає клопотання про визнання і дозвіл примусового виконання рішення, обмежується встановленням того, що умови, передбачені цією Конвенцією, дотримані. Порядок примусового виконання визначається за законодавством Договірної Сторони, на території якої повинно бути здійснене примусове виконання.
Клопотання про дозвіл примусового виконання рішення і прикладені до нього документи забезпечуються завіреним перекладом на мову запитуваної Договірної Сторони або на російську мову.
Отже, обов`язок суду є надання за зверненням заінтересованої особи належній формі відповідного переліку документів для подальшого оформлення заінтересованою особою та подання клопотання про визнання і виконання за кордоном рішення суду України.
Заочне рішення Дзержинського районного суду м. Харкова у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укргазтехкомплекс про стягнення заробітної плати пропорційно фактично відпрацьованого часу, заборгованості по заробітній платі, невиплачених відпускних, вихідної допомоги при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку після звільнення та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати від 28.03.2019 року набрало законної сили, відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, рішення на території України не виконувалось.
Враховуючи, що рішення Дзержинського районного суду м. Харкова у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укргазтехкомплекс про стягнення заробітної плати пропорційно фактично відпрацьованого часу, заборгованості по заробітній платі, невиплачених відпускних, вихідної допомоги при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку після звільнення та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати від 28.03.2019 року набрало законної сили, до нього додано документи за переліком, що відповідають вимогам Конвенції Про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам від 22.01.1993 року та Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, суд вважає, що підлягають задоволенню заява і клопотання ОСОБА_1 про направлення клопотання про визнання і виконання на території Російської Федерації вищевказаного рішення суду.
Керуючись ст.182 ЦПК України, Конвенцією Про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам від 22.01.1993 року, Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, суд
постановив:
Заяву ОСОБА_1 про направлення судом до компетентного суду Російської Федерації клопотання про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 28.03.2019 року на території Російської Федерації у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укргазтехкомплекс про стягнення заробітної плати пропорційно фактично відпрацьованого часу, заборгованості по заробітній платі, невиплачених відпускних, вихідної допомоги при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку після звільнення та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати - задовольнити.
Надіслати клопотання ОСОБА_1 про визнання та виконання на території Російської Федерації рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 28.03.2019 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Укргазтехкомплекс про стягнення заробітної плати пропорційно фактично відпрацьованого часу, заборгованості по заробітній платі, невиплачених відпускних, вихідної допомоги при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку після звільнення та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) для надіслання до Міністерства юстиції України для передачі до Центрального органу Російської Федерації на розгляд компетентного органу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2020 |
Оприлюднено | 06.04.2020 |
Номер документу | 88585167 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Омельченко К. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні