ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
06 квітня 2020 року Справа № 915/372/20
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., розглянувши
позовну заяву Акціонерного товариства «ТАСКОМБАНК» ,
юридична адреса: 01032, м. Київ, вул. С. Петлюри, 30 (код ЄДРПОУ 09806443)
представник позивача: адвокат Бутко А.С., 01032, м. Київ, вул. С. Петлюри, 30, каб. 414,
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «СІНЕС» ,
юридична адреса: 54003, м. Миколаїв, вул. Котельна, 1 (код ЄДРПОУ 30243529)
про: стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
30.03.2020 року Акціонерне товариство «ТАСКОМБАНК» звернулось до Господарського суду Миколаївської області із позовом №7177/70 від 19.03.2020 року до Товариства з обмеженою відповідальністю «СІНЕС» про стягнення грошових коштів у сумі 775 091,80 грн, з яких:
- 733 762,52 грн - заборгованість за заявою-договором №ID6612754 про приєднання до Правил обслуговування корпоративних клієнтів в АТ «ТАСКОМБАНК» (продукт «Кредит на розвиток бізнесу» ) від 03.07.2019 року;
- 0,07 грн - заборгованість за відсотками,
- 31 840,00 грн - заборгованість по комісії,
- 1 962,24 грн - штраф,
- 7526,97 грн - пеня.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.03.2020, справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/372/20 та визначено головуючим у справі суддю Ржепецького В.О.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу (ГПК) України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 , 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Позовна заява підписана представником позивача - адвокатом Бутко Анатолієм Сергійовичем.
На підтвердження повноважень адвоката Бутко А.С. до позовної заяви долучено ордер серії КВ №802310 від 19.03.2020 року, підписаний керівником Адвокатського об`єднання «А.Ф. Лігал» , а також копію свідоцтва серії ЛВ №001192 від 26.10.2018 року про право на зайняття адвокатською діяльністю.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 ГПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Верховний Суд у постанові від 23.01.2020 року (справа №913/444/18) дотримується наступної правової позиції.
Правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначає Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", згідно з пунктом 2 частини 1 статті 20 якого під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Підстави для здійснення адвокатської діяльності передбачені статтею 26 названого Закону, відповідно до частин 1-2 якої, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги (ч. 1 ст. 26).
Ордером є письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (ч. 2 ст. 26).
Ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; посилання на договір про надання правової допомоги / доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону Про адвокатуру та адвокатську діяльність ; прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правову допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро / адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро /адвокатського об`єднання, яке видає ордер; дату видачі ордера; підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі Адвокат ); підпис адвоката, який правову допомогу, якщо ордер виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі Адвокат ); підпис керівника адвокатського бюро / адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро / адвокатського об`єднання у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро / адвокатським об`єднанням (п. 12 Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів).
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Згідно з частиною 3 статті 27 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" до договору про надання правової допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права, в тому числі, й презумпція правомірності договору, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним (стаття 204 Цивільного кодексу України).
Відповідно до частини 3 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Згідно з частиною 4 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
При цьому, виходячи зі змісту частин 1, 3 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", ордер може бути оформлений лише на підставі вже укладеного договору.
Тобто, ордер є документом, який лише посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, тоді як увесь обсяг повноважень адвоката діяти від імені клієнта обумовлюється предметом договору про надання правової допомоги та колом визначених в ньому повноважень адвоката .
Так, вирішуючи питання, щодо можливості прийняття до розгляду позовної заяви, поданої від імені юридичної особи її представником, за умови дотримання вимог процесуального Закону та статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", слід уникати зайвого формалізму. Подібну правову позицію викладено у постанов Великої Палати Верховного Суду від 18.12.2019 у справі № 9901/519/19.
При цьому, колегія суддів зазначає, що за наявності сумнівів, суд не позбавлений процесуальної можливості пересвідчитись у наявності в особи повноважень на представництво під час розгляду справи по суті.
Ордер серії КВ №802310 від 19.03.2020 року містить посилання на договір про надання правової допомоги №2 від 02.04.2019 року.
До матеріалів позовної заяви долучено копію договору про надання правової допомоги №2 від 02.04.2019 року, укладеного між Адвокатським об`єднанням «А.Ф. Лігал» та Акціонерним товариством «ТАСКОМБАНК» , від імені якого на підставі довіреності від 08.01.2019 року діяв заступник голови правління Єрмаков Сергій Олександрович.
Довіреність від 08.01.2019 року суду не надана.
Відповідно до ч. 3 ст. 60 ГПК України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, особами, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи Акціонерного товариства «ТАСКОМБАНК» (код ЄДРПОУ 09806443) без довіреності, є Дубєй Володимир Володимирович - керівник.
Позивачем не надано суду доказів на підтвердження повноважень Єрмакова Сергія Олександровича на підпис від імені позивача договору про надання правової допомоги №2 від 02.04.2019 року.
Відповідно до п. 9.2 договору про надання правової допомоги №2 від 02.04.2019 року, цей договір укладається строком до 07.01.2020 року (включно), але у будь-якому випадку до повного виконання сторонами своїх зобов`язань за цим договором.
До матеріалів позовної заяви долучено копію додаткового договору №2 від 28.12.2019 року до договору про надання правової допомоги №2 від 02.04.2019 року, яким сторони домовились продовжити строк дії договору про надання правової допомоги №2 від 02.04.2019 року - до 07.01.2021 року.
Додатковий договір №2 від 28.12.2019 року від імені позивача на підставі довіреності від 04.11.2019 року підписано заступником голови правління Кухарчуком Анатолієм Вікторовичем.
Довіреність від 04.11.2019 року суду не надана.
Отже, доказів на підтвердження повноважень Кухарчука Анатолія Вікторовича на підпис від імені позивача додаткового договору №2 від 28.12.2019 року до договору про надання правової допомоги №2 від 02.04.2019 року суду також не надано.
Таким чином, повноваження представника позивача - адвоката Бутко Анатолія Сергійовича не підтверджені належним чином.
Враховуючи викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 164, 174 Господарського процесуального кодексу України
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Акціонерного товариства «ТАСКОМБАНК» №7177/70 від 19.03.2020 року - залишити без руху.
2. Роз`яснити позивачу, що строк для усунення недоліків не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Додаток для позивача (01032, м. Київ, вул. С. Петлюри, 30, каб. 414): акт відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області від 30.03.2020 року на 1 арк.
Суддя В.О. Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2020 |
Оприлюднено | 08.04.2020 |
Номер документу | 88601536 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні