Справа № 761/1052/20
Провадження № 2/761/3790/2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 січня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Фролова І.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фудембір , третя особа - Державна служба з питань праці про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу і відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фудембір , третя особа - Державна служба з питань праці про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу і відшкодування моральної шкоди.
Під час вивчення матеріалів вказаної позовної заяви було встановлено, що вони не відповідають вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
У відповідності до п.2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Разом з тим, позивачем не вказано ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України третьої особи, що не відповідає вимогам п.2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
За умовами п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, позивач в своїх позовних вимогах просить суду стягнути з відповідача на свою користь заборгованість по заробітній платі за період з 01 грудня 2019 року по 01 січня 2020 року в сумі 4 700 грн.
Однак, жодних доказів на підтвердження зазначених обставин, позивачем не надано, що не узгоджується із положеннями п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Згідно п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, вказані дані позивачем не зазначені у позові.
Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Однак, заява подана до суду лише у двох екземплярах.
Разом з тим, згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За умовами п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
При цьому, позивачем, зокрема, заявлено позовну вимогу щодо відшкодування моральної шкоди, а відтак, за пред`явлення такої позовної вимоги позивач не підлягає звільненню від сплати судового збору.
У відповідності до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір розмір ставки судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлено у 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, позивачу слід надати докази сплати судового збору у розмірі 840, 80 грн.
У зв`язку з наведеним, позивачу слід вказати ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України третьої особи, докази, які б підтвердили обставини викладені в позовній заяві в частині стягнення заробітної плати, попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, надати докази сплати судового збору у розмірі 840, 80 грн. за позову (на р/р UA628999980313151206000026011 , МФО 899998, код ЄДРПОУ 37995466, одержувач УК у Шевчен.р-ні/Шевченк.р-н/22030101) у встановленому законом порядку.
У разі виправлення недоліків у вказаній частині, нову позовну заяву необхідно подати разом із копіями заяв відповідно до кількості учасників процесу.
Згідно ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на наведене, суд прийшов до висновку про необхідність усунення вищевказаних недоліків та надання заявнику строку для їх усунення.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 175, 185 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фудембір , третя особа - Державна служба з питань праці про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу і відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали суду.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк подання вважати неподаною та повернути заявнику разом зі всіма доданими до нього документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2020 |
Оприлюднено | 07.04.2020 |
Номер документу | 88606628 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Фролова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні