Ухвала
від 07.04.2020 по справі 921/213/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 квітня 2020 року м. ТернопільСправа № 921/213/20 Господарський суд Тернопільської області

Суддя Боровець Я.Я., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 16.03.2020 (вх.№250 від 26.03.2020) Товариства з обмеженою відповідальністю "Екофрутс" до відповідача Лосятинської сільської ради Кременецького району Тернопільської області про визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю "Екофрутс" та територіальною громадою сіл Лосятин, Борщівка в особі Лосятинської сільської ради Кременецького району Тернопільської області право спільної часткової власності на нежитлову будівлю: будівлю під навісу №1 літ. "Н1" з добудовою складу літ. "Н2" загальною площею 517,4 кв.м., що розташована по вул. Ясна, 12А у с.Лосятин Кременецького району Тернопільської області, із визначенням часток: Товариства з обмеженою відповідальністю "Екофрутс" у розмірі 79/100, територіальної громади сіл Лосятин, Борщівка в особі Лосятинської сільської ради Кременецького району Тернопільської області - 21/100.

встановив наступне:

За правилами господарського процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам статей 162, 164 ГПК України.

Частиною 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно частини 5 статті 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Тобто, подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через уповноважених представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Приписами статті 237 Цивільного кодексу України визначається поняття та підстави представництва, відповідно до ч.ч 1, 3 якої представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє; представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Представник від імені особи, яку він представляє, здійснює тільки певні юридичні дії внаслідок повноваження. Наявність у представника повноважень є обов`язковою умовою будь - якого представництва.

Реалізація права на звернення до суду є процесуальною дією в суді, яка має здійснюватися або самою особою у порядку самопредставництва, або її процесуальним представником.

Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (ч. 2 ст. 16 ГПК України).

Як визначено частиною 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до частини 1 статті 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Підписання та/або подання позовної зави є процесуальними формами реалізації повноважень з представництва.

Так, дана позовна заява підписана від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "Екофрутс" - адвокатом Сідорова І.С.

Суд зазначає, що адвокатом згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" є фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.

Частиною 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Перелік документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, встановлений частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", якими можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Відповідно до частини 3 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Згідно частини 4 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Таким чином, надаючи право адвокату здійснювати представництво та захист своїх інтересів клієнт обумовлює обсяг наданих адвокату повноважень, який визначається змістом довіреності або відповідним договором на надання правової допомоги.

За змістом норм статей 19 та 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" не витікає безумовне право адвоката підписувати позовні заяви, а відтак таке право має бути безпосередньо надано клієнтом адвокату.

Нормами ГПК України передбачено, що належними доказами на підтвердження повноваження адвоката як представника в господарському процесі є довіреність або ордер, при цьому суд приймаючи позовну заяву, подану від імені сторони адвокатом, має пересвідчитися щодо наявності у адвоката саме повноважень щодо подачі до господарського суду позовної заяви від імені клієнта.

Договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору (стаття 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").

Отже, договір про надання правової допомоги визначає взаємні права й обов`язки адвоката (адвокатського об`єднання) та клієнта, який звернувся за правовою допомогою, а також обсяг повноважень адвоката (адвокатського об`єднання) при здійсненні представництва інтересів клієнта, в тому числі в судах .

На підтвердження підписання позовної заяви, заявником долучено ордер серії ВО за №1003864 від 16.03.2020 на надання правничої ( правової) допомоги, виданий на підставі договору про надання правової допомоги за №18 від 20.02.2020.

Однак, долучений до матеріалів позовної заяви ордер серії ВО за №1003864 від 16.03.2020 не містить жодних відомостей стосовно обсягу прав та обов`язків, наданих ТОВ "Екофрутс" - адвокату Сідоровій І.А., таких як: право на підписання від імені позивача позовної заяви.

При цьому, в додатках до позовної заяви відсутній договір про надання правової допомоги за №18 від 20.02.2020, посилання на який міститься у зазначеному ордері.

А тому, ордер серії ВО за №1003864 від 16.03.2020 не може бути достатнім (належним) доказом на підтвердження наявності в адвоката Сідорова І.А. достатнього обсягу повноважень на підписання від імені позивача позовної заяви.

Отже, суд позбавлений можливості перевірити наявність чи відсутність обсягу повноважень у адвоката Сідорова І.А. щодо права останньої на підписання позовної заяви.

Таким чином, заявником не додано належних доказів, що підтверджують обсяг повноважень представника позивача - адвоката Сідорова І.А. щодо надання права на підписання позовної заяви від імені клієнта, як-от: договору про надання правової допомоги за №18 від 20.02.2020, чим порушено ч. 5 ст.164 ГПК України.

Згідно вимог частини 1 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина 2 статті 174 ГПК України).

Отже, у зв`язку із наведеним, позовна заява підлягає залишенню без руху на підставі частини 1 статті 174 ГПК України, для надання можливості позивачем усунути недоліки позовної заяви, шляхом подання до суду: договору про надання правової допомоги за №18 від 20.02.2020.

Згідно частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Відповідно до приписів частини 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

З 30 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року суддя Боровець Я.Я. перебував у відпустці.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 16.03.2020 (вх.№250 від 26.03.2020) ТОВ "Екофрутс"- залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 календарних днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4 . Копію ухвали надіслати заявнику, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:

Заявник: ТОВ "Екофрутс" (вул. Варшавська, 23, с. Лосятин, Кременецький район, Тернопільська область).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано "07" квітня 2020 року.

Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя Я.Я. Боровець

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.04.2020
Оприлюднено08.04.2020
Номер документу88612197
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/213/20

Рішення від 25.06.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 18.06.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 29.04.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 07.04.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні