Ухвала
від 07.04.2020 по справі 927/286/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

07 квітня 2020 року м. Чернігів справа № 927/286/20

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Шморгуна В. В., розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від 31.03.2020

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна логістична компанія «Патріот» ,

код ЄДРПОУ 41704947, вул. Соснова, 3, смт Власівка, м. Світловодськ, Кіровоградська область, 27552

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Статус Форм» ,

код ЄДРПОУ 42019726, проспект Миру, 139, м. Чернігів, 14033

Предмет спору: про стягнення 472 311,34 грн,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Транспортна логістична компанія «Патріот» звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Статус Форм» , у якому просить стягнути з відповідача 420 119,93 грн заборгованості за поставлений товар, 43 999,67 грн пені, 4814,82 грн - 3% річних та 3376,92 грн інфляційних втрат, що усього становить 472 311,34 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором поставки №29/07-п від 29.07.2019.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Відповідно до пункту 4 розділу Х Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.

Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Разом з тим, певна частина державних органів та суб`єктів господарювання продовжує працювати під час такого карантину, у тому числі, у режимі віддаленого доступу, а тому, як вважає суд, таких учасників справи не може бути позбавлено можливості реалізувати свої процесуальні права шляхом подання відповідних документів до закінчення карантину.

Відповідно до ч. 2 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.

Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID 19 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №239 від 25.03.2020) відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 12 березня до 24 квітня 2020 року в Україні введено карантин.

Крім того, з урахуванням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, висновків Всесвітньої організації охорони здоров`я щодо визнання розповсюдження COVID-19 у країнах світу пандемією, з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та відповідно до статті 14 та частини другої статті 78 Кодексу цивільного захисту України розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації" установлено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 24.04.2020.

При цьому суд зазначає, що згідно зі статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Відповідно до ст. 27 Конституції України обов`язком держави є захист життя людини.

Згідно з п. 2, 3 ч. 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право, зокрема, подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Частиною 1 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196-205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.

У свою чергу приписами ч. 3 ст. 196 Господарського процесуального кодексу України надано учасникам справи право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності . Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

У частині 1, 3 статті 202 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: 1) неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; 2) повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки; 3) неявки представника в судове засідання, якщо в судове засідання з`явилася особа, яку він представляє, або інший її представник; 4) неявки в судове засідання учасника справи, якщо з`явився його представник, крім випадків, коли суд визнав явку учасника справи обов`язковою.

З огляду на вищевикладене, з метою недопущення розповсюдження особливо небезпечної інфекційної хвороби COVID-19 та необхідності забезпечення захисту здоров`я людей, зокрема учасників судового процесу і співробітників суду, суд вважає за необхідне запропонувати учасникам справи відповідно до ч. 3 ст. 196 Господарського процесуального кодексу України повідомити суд про можливість проведення судових засідань під час дії карантину без участі їх представників, за наявними в справі матеріалами.

Зважаючи на приписи пункту 4 розділу Х Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України, необхідність з`ясування думки учасників про можливість проведення судових засідань під час дії карантину без їх представників та час подання відповідних документів учасниками справи, дату, час і місце проведення підготовчого засідання має бути встановлено судом додатково.

Керуючись ст. 12, 120, 176, 233-235, п. 4 розділу Х Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Встановити відповідачу строк для подання до суду та позивачу у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, відзиву на позов з доданими до нього документами - не пізніше 15 днів з дня закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), якщо ухвала суду була отримана відповідачем під час дії карантину, або не пізніше 15 днів з дня отримання ухвали суду, якщо ухвала суду була отримана відповідачем після закінчення такого карантину.

Докази направлення відзиву позивачу надати суду у встановлений судом строк.

4. Встановити позивачу строк для подання до суду та відповідачу у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, відповіді на відзив з доданими до неї документами - не пізніше 5 днів з дня закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), якщо відзив був отриманий позивачем під час дії карантину, або не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву, якщо відзив був отриманий позивачем після закінчення такого карантину.

Докази направлення відповіді на відзив відповідачу надати суду у встановлений судом строк.

5. Встановити відповідачу строк для подання до суду та позивачу у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, заперечень з доданими до них документами - не пізніше 5 днів з дня закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), якщо відповідь на відзив була отримана відповідачем під час дії карантину, або не пізніше 5 днів з дня отримання відповіді на відзив, якщо ця відповідь була отримана відповідачем після закінчення такого карантину.

Докази направлення заперечень позивачу надати суду у встановлений судом строк.

6. Запропонувати учасникам справи письмово повідомити суд про можливість проведення судових засідань під час дії карантину без їх представників.

7. Призначити підготовче засідання. Дату, час і місце проведення підготовчого засідання встановити додатково.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://cn.arbitr.gov.ua/sud5028 .

Суддя В.В. Шморгун

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення07.04.2020
Оприлюднено08.04.2020
Номер документу88612614
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/286/20

Рішення від 13.08.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 06.08.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 20.07.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 07.04.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні