У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
06 квітня 2020 року м. Чернігів справа № 927/211/20
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши матеріали позовної заяви від 12.03.2020 №555
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Батьківщина" ЛТД,
вул. Науменка, 42, с. Харкове, Талалаївський район, Чернігівська область, 17270
до відповідача: Талалаївської районної державної адміністрації,
вул. Центральна, 3, смт Талалаївка, Талалаївський район, Чернігівська область, 17270
про визнання недійсним договору
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Батьківщина" ЛТД звернулось до Господарського суду Чернігівської області з позов до Талалаївської районної державної адміністрації про визнання недійсним договору оренди б/н від 15.06.2012, укладеного між Талалаївською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що на підставі договору оренди від 15.06.2012 б/н за ОСОБА_1 зареєстровано право оренди на земельну ділянку загальною площею 22,00 га, розташовану на території Харківської сільської ради, законним первісним орендарем якої є позивач на підставі договору оренди від 30.11.2007. Позивач вважає, що договір оренди б/н від 15.06.2012 не дає можливості позивачу реалізувати охоронювані законом права як законного орендаря земельної ділянки.
Ухвалою суду від 20.03.2020 позовну заяву залишено без руху, позивачу надано строк, протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду, усунути недоліки позовної заяви від 12.03.2020 №555 шляхом подання до суду належним чином завіреної копії договору оренди б/н від 15.06.2012, укладеного між Талалаївською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1.
30.03.2020, у встановлений судом строк, від позивача надійшло до суду пояснення №645 від 27.03.2020, в якому зазначено, що у позивача відсутній договір оренди б/н від 15.06.2012, укладений між Талалаївською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1. Позивач не є стороною договору і не має можливості отримати вказаний договір, тому просить суд витребувати його у відповідача, про що надано відповідне клопотання. Разом з цим, позивачем зазначено, що в позовні заяві ним помилково вказано учасників справи (третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Відділ у Талалаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області та Харківську сільську раду). Також в клопотанні позивач вказує на те, що станом на дату отримання ним ухвали від 20.03.2020, позивач - ТОВ "Батьківщина" ЛТД припинено шляхом приєднання до ТОВ "ТАС АГРО ПІВНІЧ", яке в свою чергу є правонаступником майна, прав та обов`язків ТОВ "Батьківщина" ЛТД. Позивач просить суд замінити ТОВ "Батьківщина" ЛТД на ТОВ "ТАС АГРО ПІВНІЧ". Позивачем додано до пояснення клопотання про витребування доказів №646 від 27.03.2020, уточнену позовну заяву №647 від 27.03.2020, витяг з ЄДР відносно ТОВ "Батьківщина" ЛТД та докази направлення уточненої позовної заяви учасникам справи.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, у якій в тому числі зазначає за якими правилами позовного провадження буде розглядатись справа (частина 2 статті 176 ГПК України).
Оскільки, відповідно до статті 12 та статті 247 ГПК України справа №927/211/20 не підпадає під категорію малозначної справи, суд дійшов висновку, що її слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Щодо клопотання позивача про заміну ТОВ "Батьківщина" ЛТД його правонаступником - ТОВ "ТАС АГРО ПІВНІЧ", суд зазначає наступне.
У відповідності до ст. 108 Цивільного кодексу України, перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов?язки попередньої юридичної особи.
Частинами 1,2 ст. 52 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, виготовленого станом на 26.03.2020, ТОВ "Батьківщина" ЛТД припинено за рішенням засновників в результаті реорганізації, про що внесено запис від 23.03.2020 №10591120017000267. З пояснень позивача вбачається, що ТОВ "Батьківщина" ЛТД припинено шляхом приєднання до ТОВ "ТАС АГРО ПІВНІЧ", яке в свою чергу є правонаступником майна, прав та обов`язків ТОВ "Батьківщина" ЛТД.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку, що клопотання позивача про заміну позивача у даній справі ТОВ "Батьківщина" ЛТД (код ЄДРПОУ 31479937) на його правонаступника ТОВ "ТАС АГРО ПІВНІЧ (код ЄДРПОУ 30148071) є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.3 ст. 52 Господарського процесуального кодексу України, про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Щодо клопотання позивача про витребування доказів, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень ч.1-4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
За приписами ч. 1,2 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Дослідивши клопотання позивача, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Крім того, позивачем в уточненій позовній заяві зазначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_3 .
Однак позивачем відповідно до вимог ст. 50 ГПК України не зазначено яким чином рішення у даній справі може вплинути на її права або обов`язки щодо однієї із сторін та не визначено на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі.
Керуючись статтями 50, 52, 81, 162, 165, 166, 168, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 05 травня 2020 року о 09:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 305.
4. Клопотання ТОВ "Батьківщина" ЛТД про процесуальне правонаступництво у справі №927/211/20 задовольнити.
5. Замінити позивача у справі №927/211/20 ТОВ "Батьківщина" ЛТД (код ЄДРПОУ 31479937) на його правонаступника ТОВ "ТАС АГРО ПІВНІЧ" (код ЄДРПОУ 30148071).
6. Витребувати у Талалаївської районної державної адміністрації належним чином завірену копію договору оренди б/н від 15.06.2012, укладеного між Талалаївською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 (наявні додатки або додаткові угоди до нього). Встановити строк надання доказів - до 04.05.2020.
7. Встановити відповідачу строк не пізніше 15 календарних днів з дня вручення даної ухвали відповідно до ст. 165 ГПК України надати відзив на позовну заяву та докази, які підтверджують викладені у відзиві обставини, надіславши одночасно копію відзиву з доказами позивачу; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
8. Запропонувати позивачу у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив відповідно до ст. 166 ГПК України, надіславши одночасно копію даної відповіді на відзив відповідачу; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
9. Запропонувати відповідачу у п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив відповідно до ст. 167, 184 ГПК України надати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування, аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; одночасно надіслати копію заперечень позивачу та третім особам; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
10. Запропонувати учасника справи направити у судове засідання своїх уповноважених представників.
При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 ГПК України документи на підтвердження їх повноважень та документи, які посвідчують особу.
11. Звернути увагу учасників справи на те, що:
- за приписами частини 8 статті 80 ГПК України докази не подані у встановлений законом або судом строк до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
При цьому, з огляду на зміст частини 9 вказаної статті, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи;
- згідно з частиною 2 статті 207 ГПК України заяви та клопотання, які без поважних причин не будуть подані в строк, визначений судом, суд залишає без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.
Документи по справі можуть бути направлені на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області: e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; засоби зв`язку: факс 77-44-62, тел. 676-311.
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2020 |
Оприлюднено | 07.04.2020 |
Номер документу | 88612759 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні