Ухвала
від 06.04.2020 по справі 440/1760/20
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

06 квітня 2020 рокум. ПолтаваСправа № 440/1760/20

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Слободянюк Н.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації про:

- визнання протиправними дій Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ;

- зобов`язання призначити та виплатити ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини ОСОБА_2 в розмірі, що встановлений статтею 12 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми", тобто 41280,00 грн;

- зобов`язання призначити та виплатити ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини ОСОБА_3 в розмірі, що встановлений статтею 12 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми", тобто 41280,00 грн.

Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

У ході з`ясування вищенаведених питань суддею встановлено наступне.

Частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з частиною другою статті 132 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Частиною першою статті 4 вказаного Закону визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з частиною другою цієї статті за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, сплачується судовий збір за ставкою у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому частиною третьою статті 6 згаданого Закону встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 01 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102,00 грн.

Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру: 1) про визнання протиправними дій щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на ОСОБА_2 та зобов`язання призначити таку допомогу та 2) про визнання протиправними дій щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на ОСОБА_3 та зобов`язання призначити таку допомогу.

Таким чином, сума судового збору за подання вказаного позову складає 1681,60 грн /0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб х 2/.

До позовної заяви позивачем не додано документа про сплату судового збору.

Натомість позивачем у прохальній частині позовної заяви заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по суті справи, або вирішити питання про сплату судового збору одночасно з ухваленням рішення по суті, поклавши обов`язок сплати не на ту сторону, на користь якої буде ухвалено рішення суду.

Вказане клопотання обґрунтоване позивачем посиланням на пункт 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" та ту обставину, що вона звертається до суду в інтересах малолітніх дітей.

Вирішуючи клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб.

Водночас відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" № 2811-ХII від 21 листопада 1992 року громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Згідно із частиною першою статті 3 вказаного Закону відповідно до цього Закону призначаються види державної допомоги сім`ям з дітьми, зокрема допомога при народженні дитини.

Частиною першою статті 10 зазначеного Закону встановлено, що допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

З аналізу наведених норм слідує, що допомога при народженні дитини надається одному із батьків, а не самій дитині, а відтак довід позивача про те, що вона звернулася до суду в інтересах своїх малолітніх дітей, суд вважає необґрунтованим.

Таким чином, відсутні підстави для звільнення позивача від сплати судового збору на підставі пункту 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір".

Також відсутні підстави для відстрочення сплати судового збору, адже доказів на підтвердження свого незадовільного майнового стану до клопотання не додано, тоді як, виходячи з аналізу положень частини першої статті 133 КАС України, суд може відстрочити сплату судових витрат на визначений строк, враховуючи майновий стан сторони.

Отже, клопотання позивача про звільнення від сплати чи відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає та позовна заява не відповідає вимогам частини третьої статті 161 КАС України.

Згідно з частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,-

У Х В А Л И Л А:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати або відстрочення сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Кобеляцької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліку - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недолік необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору у сумі 1681,60 грн (за реквізитами: одержувач: УК у м. Полтаві /м. Полтава/22030101; код ЄДРПОУ: 38019510; банк: Казначейство України (ЕАП); рахунок: UA518999980313141206084016002; призначення платежу: Судовий збір, за позовом____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Полтавський окружний адміністративний суд або доказів на підтвердження підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліку позовної заяви, вона буде повернута.

Копію ухвали направити особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Н.І. Слободянюк

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.04.2020
Оприлюднено08.04.2020
Номер документу88618699
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —440/1760/20

Ухвала від 15.10.2020

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.І. Слободянюк

Ухвала від 12.10.2020

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.І. Слободянюк

Рішення від 15.05.2020

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.І. Слободянюк

Ухвала від 17.04.2020

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.І. Слободянюк

Ухвала від 06.04.2020

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.І. Слободянюк

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні