Справа № 212/883/20
1-кс/212/607/20
У Х В А Л А
про дозвіл на обшук
07 квітня 2020 року м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого Покровського ВП Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області, погоджене прокурором Криворізької місцевої прокуратури ОСОБА_4 внесене в кримінальному провадженні №42019041730000124 від 11 грудня 2019 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 199 КК України , про проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В:
07 квітня 2020 року до Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області із клопотанням про проведення обшуку звернувся слідчий СВ Покровського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , клопотання слідчого обґрунтовано тим, що слідчим відділенням Покровського ВПКВП ГУНПв Дніпропетровськійобласті проводитьсядосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні №42019041730000124 від 11.12.2019 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 199 КК України.
В ході досудового слідства встановлено, що 10.12.2019 року від громадянина ОСОБА_5 надійшла заява про те, що в період часу з 01.11.2019 по 10.12.2019 невстановлені особи створили схему реалізації фальсифікованої алкогольної продукції торгівельної марки «Пшенична», «Краля» на території м. Кривого Рогу, з використанням марок акцизного податку для маркування алкогольної продукції з явними ознаками підроблення.
Так в ході досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_5 який пояснив наступне, що останній є начальником служби безпеки ТОВ «Баядера Логістик» та згідно покладених на ОСОБА_5 обов`язків, зобов`язаний проводити систематичний аналіз моніторингу ринку обігу алкогольних напоїв на території м. Кривого Рогу та в межах компетенції виявляти фальсифіковану алкогольну продукцію. Так, останнім було отримано інформацію, щодо не законної діяльності групи осіб, які організували підпільний цех з виготовлення фальсифікованої алкогольної продукції торгівельних марок «Хлібний Дар», «Козацька Рада», «Пшенична», «Краля» та інших відомих брендів. Вказана алкогольна продукція маркована підробленими марками акцизного податку України.
Дану незаконну діяльність організували ОСОБА_6 , в якості виконавця противоправної діяльності він залучив ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , які безпосередньо здійснюють виготовлення фальсифікату. Окрім вказаних осіб ОСОБА_6 залучив ОСОБА_9 , який здійснює збут фальсифікованої продукції.
Окрім вище викладеного ОСОБА_10 стало відомо про те, що ОСОБА_6 здійснює реалізацію спирту на території міста Кривого Рогу, а саме ОСОБА_11 та ОСОБА_12 . Дані особи здійснюють виготовлення фальсифікованої продукції.
З метою встановлення осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного правопорушення було надано доручення оперативним підрозділам Покровського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області на встановлення місця за яким здійснюється виготовлення, зберігання та транспорту на якому перевозиться фальсифікована алкогольна продукція.
За результатом проведених заходів встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресом: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 . На теперішній час використовує автомобіль Фольцваген «Кадді», д/н НОМЕР_1 , за допомогою вказаного автомобіля здійснює перевезення фальсифікованої алкогольної продукції та спирту.
За адресою фактичного проживання АДРЕСА_2 ОСОБА_13 може зберігати чорнові записи, щодо реалізації фальсифікованої горілки, грошові кошти здобуті злочинним шляхом та інші речі та документи які свідчать про противоправну діяльність.
Також встановлено ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешкає за адресою: АДРЕСА_3 . Використовує автомобіль Форт «Транзит» д/н НОМЕР_2 , за допомогою вказаного автомобіля здійснює перевезення фальсифікованої алкогольної продукції та спирту.
За адресою фактичного проживання АДРЕСА_3 ОСОБА_7 може зберігати чорнові записи, щодо реалізації фальсифікованої горілки, грошові кошти здобуті злочинним шляхом та інші речі та документи які свідчать про протиправну діяльність.
Під час проведення заходів направлених на встановлення осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення було встановлено, що ОСОБА_6 винаймає автомобіль для перевезення спирту, а саме Фольцваген «Транспортер» д/н НОМЕР_3 та в подальшому здійснює перевезення спирту до місць зберігання.
Також встановлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 з метою зберігання спирту, фальсифікованої алкогольної продукції, обладнання для забезпечення масового виробництва фальсифікованої алкогольної продукції використовують орендоване приміщення гаражу № НОМЕР_4 блоку № 1 ГБК «Север» розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Конституційна.
Відповідно до інформації Державного реєстру прав на нерухоме майно відомості про власника чи іншого права володіння на гараж № НОМЕР_5 блоку № НОМЕР_6 ГБК «Север» розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Конституційна, відсутні.
Відповідно до інформації виконкому Покровської у місті ради про перелік гаражно - будівельних кооперативів Покровського району керівником кооперативу «Север» (код ЄДРПОУ 20262133) є ОСОБА_14 .
Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості проведення досудового розслідування за вищезазначеним фактом, зокрема для отримання відомостей, які є необхідними для розкриття вказаного злочину та встановлення особи, яка вчинила злочин, а також відшукання майна яке було здобуте у результаті його вчинення, з урахуванням того, що в інший спосіб не можливо отримати відомості та предмет злочину, виникла необхідність в проведення обшуку приміщення гаражу № НОМЕР_4 блоку № НОМЕР_7 ГБК «Север» розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Конституційна.
У вище зазначеному приміщенні можуть знаходитись предмет злочину алкогольної продукції з явними ознаками підроблення марки акцизного податку України, грошові кошти, які були добуті злочинним шляхом, документи які підтверджують зберігання, збут чи реалізацію алкогольної продукції, інформацію, яка зберігається у електронному та письмовому вигляді щодо клієнтів яким було реалізовано алкогольну продукцію, мобільні телефони, сім картки операторів мобільного зв`язку за допомогою який здійснюється зв`язок з клієнтами щодо збуду алкогольної продукції, персональні комп`ютери, флеш накопичувачі, жорсткі диски, копіювальне обладнання за допомогою якого може здійснюватись виготовлення марки акцизного податку України, обладнання що використовується для виготовлення алкогольної продукції (лійки, шланги, капельниці, пластикові ємності для змішування, зберігання сировини, градусники, спиртометри, етикетки, кришки, пробки,обладнання для закручування пробок, картонні коробки, тетрапаки, дрелі та інші предмети, які мають значення для встановлення об`єктивної істини та тих обставин, що складають предмет доказування в кримінальному провадженні).
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Вислухавши слідчого та розглянувши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про проведення обшуку з наступних підстав.
Так, відповідно до положень ст.234 ч.1 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно ч.3ст.234КПК України,клопотання слідчого,погоджене зпрокурором,повинне міститивідомості про: найменуваннякримінального провадженнята йогореєстраційний номер; короткийвиклад обставинкримінального правопорушення,у зв`язкуз розслідуваннямякого подаєтьсяклопотання; правовукваліфікацію кримінальногоправопорушення ззазначенням статті(частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; підставидля обшуку; житлочи іншеволодіння особиабо частинужитла чиіншого володінняособи,де плануєтьсяпроведення обшуку; особу,якій належитьжитло чиінше володіння,та особу,у фактичномуволодінні якоївоно знаходиться; індивідуальніабо родовіознаки речей,документів,іншого майнаабо осіб,яких плануєтьсявідшукати,а такожїхній зв`язокіз вчиненимкримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
Частиною 5 ст.234 КПК України встановлено, що слідчий суддявідмовляє узадоволенні клопотанняпро обшук,якщо прокурор,слідчий недоведе наявністьдостатніх підставвважати,що: буловчинено кримінальнеправопорушення; відшукуваніречі ідокументи маютьзначення длядосудового розслідування; відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; відшукуваніречі,документи абоособи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі чиіншому володінніособи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Відповідно до вимог ст.235 КПК України,ухвала слідчогосудді продозвіл наобшук житлачи іншоговолодіння особиз підстав,зазначених уклопотанні прокурора,слідчого,надає правопроникнути дожитла чиіншого володінняособи лишеодин раз. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про:
1)строк діїухвали,який неможе перевищуватиодного місяцяз дняпостановлення ухвали; 2)прокурора,слідчого,який подавклопотання прообшук; 3)положення закону,на підставіякого постановляєтьсяухвала; 4)житло чиінше володінняособи абочастину житлачи іншоговолодіння особи,які маютьбути підданіобшуку; 5)особу,якій належитьжитло чиінше володіння,та особу,у фактичномуволодінні якоївоно знаходиться; 6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Слідчий суддя встановив, що відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_5 від 20.01.2020 року, свідок ОСОБА_5 слідчому дав наступні покази, що підроблення алкогольної продукції організував ОСОБА_6 та до цієї діяльності залучив ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .
В судовому засіданні слідчий суддя встановив, що відповідно до рапорту працівника поліції, ОСОБА_6 , та ОСОБА_7 з метою зберігання спирту, фальсифікованої алкогольної продукції, обладнання для забезпечення масового виробництва фальсифікованої алкогольної продукції, використовують нерухомість, в тому числі: приміщення гаражу № НОМЕР_4 блоку № НОМЕР_7 ГБК «Север» розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Конституційна.
Слідчий суддя встановив, що відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відомості про власника чи іншого права володіння на гараж № НОМЕР_4 блоку № НОМЕР_7 ГБК «Север» розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Конституційна, відсутні.
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя вважає, що для повного та всебічного розслідування кримінального провадження, отримання доказів по провадженню, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності, необхідно проведення обшуку: приміщення гаражу № НОМЕР_4 блоку № НОМЕР_7 ГБК «Север» розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Конституційна, враховуючи наступне:
-слідчим доведено, що можливо було вчинене кримінальне правопорушення, передбаченого ст..199 ч.2 КК України,
-відшукувані речі мають значення для досудового розслідування, так як є знаряддям та предметом злочину та існує потреба в їх вилученні та проведення подальших слідчих дій;
- відомості, які містяться у відшукуваних речах, можуть бути доказами під час судового розгляду та відшукувані речі, знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи, так як безпосереднім знаряддям та предметом злочину.
- обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання документів та речей, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, враховуючи ту обставину, що предмети та речі можуть бути знищенні зацікавленими особами, та їх неможливо отримати в інший спосіб та в інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.2, 107,223, 234,235,309 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання слідчого СВ Покровського КВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про проведення обшуку, задовольнити.
Надати дозвіл Прокурорам Криворізької місцевої прокуратури № 2, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42019041730000124 від 11.12.2019 ОСОБА_4 , ОСОБА_15 , слідчому СВ Покровського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Покровського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_16 , слідчому СВ Покровського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_17 , та іншим слідчим, що входять до групи слідчих у вказаному кримінальному провадженні, на проведення обшуку приміщення гаражу № НОМЕР_4 блоку № НОМЕР_7 ГБК «Север» розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Конституційна.
З метою виявлення та вилучення алкогольної продукції з явними ознаками підроблення марки акцизного податку України, грошові кошти, які були добуті злочинним шляхом, документи які підтверджують зберігання, збут чи реалізацію алкогольної продукції, інформацію, яка зберігається у електронному та письмовому вигляді щодо клієнтів яким було реалізовано алкогольну продукцію, мобільні телефони, сім картки операторів мобільного зв`язку за допомогою який здійснюється зв`язок з клієнтами щодо збуду алкогольної продукції, персональні комп`ютери, флеш накопичувачі, жорсткі диски, копіювальне обладнання за допомогою якого може здійснюватись виготовлення марки акцизного податку України, обладнання що використовується для виготовлення алкогольної продукції (лійки, шланги, капельниці, пластикові ємності для змішування, зберігання сировини, градусники, спиртометри, етикетки, кришки, пробки,обладнання для закручування пробок, картонні коробки, тетрапаки, дрелі та інші предмети, які мають значення для встановлення об`єктивної істини та тих обставин, що складають предмет доказування в кримінальному провадженні).
Строк дії ухвали про дозвіл на обшук до 30 квітня 2020 року, включно.
Відповідно до ч.1 ст.235 КПК України, ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала підлягає обов`язковому виконанню та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88633107 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Дехта Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні