Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
08 квітня 2020 року м. Рівне Справа № 918/220/20
Господарський суд Рівненської області у складі головуючої судді Бережнюк В.В. , розглянувши матеріали справи
за позовом Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоефективність Україна"
про стягнення 251 416,64 грн. штрафних санкцій
Секретар судового засідання Лиманський А.Ю.
Представники:
від позивача: не з`явився
від відповідача: не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради звернулося до господарського суду Рівненської області із позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоефективність Україна" про стягнення 251 416,64 грн. штрафних санкцій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив умови Договору №252 підряду на капітальний ремонт (заміна вікон і дверей) ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №5 Вараської міської ради від 30.10.2018 р., в частині своєчасного виконання робіт, передбачених Договором. Тому покликаючись на умови Договору позивач нарахував відповідачу штрафні санкції.
Ухвалою від 10.03.2020 р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 08.04.2020 р.
03 квітня 2020 року до суду надійшов відзив на позов із підтверджуючими доказами від Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоефективність Україна".
У судове засідання представники позивача та відповідача не з`явилися. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Однак, від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату для надання можливості підготувати письмову відповідь на відзив.
Клопотання судом задовільняється.
Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Статтею 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" передбачено, що карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред`явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.32 цього Закону обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря у разі, коли в окремому населеному пункті, у дитячому виховному, навчальному чи оздоровчому закладі виник спалах інфекційної хвороби або склалася неблагополучна епідемічна ситуація, що загрожує поширенням інфекційних хвороб. Обмеженням підлягають ті види господарської та іншої діяльності, що можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб.
Види і тривалість обмежувальних протиепідемічних заходів встановлюються залежно від особливостей перебігу інфекційної хвороби, стану епідемічної ситуації та обставин, що на неї впливають.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", прийнятої відповідно до ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", установлено на усій території України карантин з 12 березня до 3 квітня 2020 року, заборонивши:
відвідування закладів освіти її здобувачами;
проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).
Загальнонаціональний карантин продовжено на 21 день - до 24 квітня 2020 року включно. Таке рішення ухвалив уряд 25 березня 2020 року. Зокрема, у рішенні Кабміну йдеться про запровадження режиму надзвичайної ситуації на всій території України.
Рада суддів України листом від 16.03.2020 № 9рс-186/20 рекомендувала на період карантину встановити особливий режим роботи судів України, зокрема: роз`яснити громадянам можливість відкладення розгляду справи у зв`язку із карантинними заходами; учасникам судових засідань подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами; утриматися від відвідування приміщення суду, а всі необхідні документи надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд, факсом або дистанційними засобами зв`язку.
Враховуючи, що на усій території України діє карантин з 12 березня до 24.04.2020 р., суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи на строк до закінчення карантинних заходів.
Керуючись ст. ст. 202, 234 та 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Розгляд справи відкласти на "06" травня 2020 р. на 11:40 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна 26 а, в залі судового засідання (кабінеті) № 09.
2. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Явка представників сторін не визнається обов`язковою.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/ .
Суддя Бережнюк В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2020 |
Оприлюднено | 10.04.2020 |
Номер документу | 88654036 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Бережнюк В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні