ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08.04.2020 Справа № 908/878/20
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
за позовом Фізичної особи-підприємця Чуб Світлани Вікторівни, ідентифікаційний код НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 29775 грн 95 коп.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Чуб Світлана Вікторівна звернулась до Господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення з Бердянської районної державної адміністрації заборгованості за договором про відшкодування витрат, понесених у зв`язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується № 3 від 14.01.2019 у розмірі 29775,95 грн, з яких: за основним зобов`язанням 29502,20 грн, штрафні санкції у вигляді 3% річних 273,75 грн за період з 15.10.2019 по 06.11.2019 та судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
У позові вказано третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Комунальне некомерційне підприємство Андріївська центральна районна лікарня Бердянської районної ради , ідентифікаційний код юридичної особи 01993049 (71140, Запорізька область, Бердянський район, смт. Андріївка, вул. Праці, буд. 43)
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.04.2020 справу № 908/878/20 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За вимогами ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
За змістом п. 19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (з наступними змінами та доповненнями), внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 вказаних Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Виходячи з викладеного, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатком іншим сторонам у справі є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.
У переліку додатків до позовної заяви позивач зазначив про надання суду доказів направлення позовної заяви з додатками іншим учасникам справи.
Фактично до позовної заяви позивач додав лише копії фіскальних чеків АТ Укрпошта з яких не вбачається що саме та на яку адресу направлено.
Таким чином, позивачем не дотримано вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, оскільки не надано суду оригіналів описыв вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, які відправлені іншим учасникам справи.
Згідно з вимогами п. п. 3, 5, 8 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 ГПК України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а також зазначити в позові докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
У прохальній частині позову позивач просить стягнути з відповідача 3% річних в сумі 273,75 грн за період з 15.10.2019 по 06.11.2019 ( з 15.10.2019 по 31.10.2019 в сумі 190,54 грн) та за період з 01.11.2019 по 06.11.2019 в сумі 83,21 грн).
У додатках до позову вказано про надання розрахунків штрафних санкцій у вигляді 3% річних за період з 15.10.2019 по 31.10.2019 та за період з 01.11.2019 по 06.11.2019. Фактично до позовних матеріалів додано розрахунки відсотків із зазначенням інших періодів нарахування.
Про не надання розрахунків штрафних санкцій у вигляді 3% річних за період з 15.10.2019 по 31.10.2019 та за період з 01.11.2019 по 06.11.2019 працівниками суду складений відповідний акт.
Отже, при поданні позову позивачем не дотримано вищенаведені норми ГПК України.
Відповідно до ч. ч. 1 - 3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Позивач зазначає у позові третю особу, однак не заявляє клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, не вказує на які права та обов`язки цієї особи щодо кожної із сторін (позивача або відповідача) може вплинути розгляд даної справи, не зазначає в позовній заяві правових підстав для її залучення судом до участі у справі.
У зв`язку з цим позивачу слід надати клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка зазначена в позові, із зазначенням прав та обов`язків цієї особи щодо кожної із сторін (позивача або відповідача), на які може вплинути розгляд даної справи та правових підстав для її залучення судом до участі у справі.
Також суд зазначає, що відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Ні в позовній заяві ні в окремому додатку до позову позивач не надав попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
При цьому суд враховує, що Законом України № 540-IХ від 30.03.2020 Про внесення змін до деяких закон актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) доповнено розділ Х Прикінцеві положення ГПК України пунктом 4, відповідно до якого строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-2019).
З огляду на це суд встановлює строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви у десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, який продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-2019).
Враховуючи вищевикладене, докази на виконання даної ухвали суду про залишення позовної заяви без руху мають бути надані позивачем до суду протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, але не пізніше десяти днів, наступних за днем закінчення дії карантину.
Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця Чуб Світлани Вікторівни від 31.03.2020 (вх. № 973/08-07/20 від 03.04.2020) залишити без руху.
2. Надати позивачеві строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, але не пізніше десяти днів, наступних за днем закінчення дії карантину, шляхом надання суду:
- доказів направлення копії позовної заяви з додатками іншим учасникам справи, а саме
- описів вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, які відправлені іншим учасникам справи;
- обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини;
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка зазначена в позові, із зазначенням прав та обов`язків цієї особи щодо кожної із сторін (позивача або відповідача), на які може вплинути розгляд даної справи та правових підстав для її залучення судом до участі у справі;
- доказів надсилання іншим учасникам справи листом з описом вкладення усіх документів на виконання зазначеної ухвали суду.
3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Звернути увагу позивача, що копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009 .
Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).
Копію даної ухвали направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 08.04.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 08.04.2020.
Суддя А.О. Науменко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2020 |
Оприлюднено | 09.04.2020 |
Номер документу | 88654314 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Науменко А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні