Ухвала
від 08.04.2020 по справі 578/434/20
КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 578/434/20

провадження № 1-кс/578/153/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2020 року смт Краснопілля

Слідчий суддя Краснопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 з участю с/з ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Краснопільського відділення поліції (с. Краснопілля) Охтирського відділу поліції Головного управління національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,

у с т а н о в и в:

В провадженні ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактичне місцезнаходження якого АДРЕСА_1 , перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019201120000083 від 17.07.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ДПТНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у 2017 та 2019 роках укладено договори підряду з товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »), згідно якого заклад освіти зобов`язується власними силами виконати роботи з вирощування сільськогосподарських культур на вказаних земельних ділянках за замовленням та з використанням матеріалів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

Фактично ж протягом 2017-2019 років обробіток вказаних земельних ділянок проводило ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » власними ресурсами та технікою, що свідчить про укладання удаваного договору підряду та наявність прихованого договору оренди. Зокрема, мало місце використання сільськогосподарським товаровиробником земельної ділянки навчального закладу з метою виробництва сільськогосподарської продукції, та фактично відбулась передача права користування земельною ділянкою за визначену плату для здійснення підприємницької діяльності, що є складовими договору оренди землі.

В силу ч. 1 ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом (ч.2 ст.93 КПК України).

Згідно ч.4 ст.38 КПК України, орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що з метою повного, всебічного встановлення всіх обставин справи, встановлення осіб які вчинили дане кримінальне правопорушення, виникла необхідність вилучення оригіналів (або належним чином завірених копій) документів, що зберігаються в приміщенні ДПТНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , які підтверджують факт перебування у постійному користуванні навчального закладу земельних ділянок державної форми власності, призначених для проведення сільськогосподарських робіт, а також документів, що підтверджують проведення на них сільськогосподарських робіт у 2017-2020 роках, згідно переліку.

Підтвердженням перебування таких документів в ДПТНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є те, що вказаний навчальний заклад є користувачем земельних ділянок державної форми власності та є стороною у договорах підряду.

07.04.2020 слідчий за погодженням із прокурором звернувся до слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області із клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, згідно переліку.

В судове засідання слідчий, прокурор та представник Державного професійно-технічного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання неприбули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, приходжу до наступних висновків.

Відповідно дост. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1ст. 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених уст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно частини 5 статті 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадженняу своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В інший спосіб отримати документи, які мають значення для кримінального провадження, на даний час неможливо.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Документи, про надання тимчасового доступу до яких заявляє у клопотанні слідчий, відповідно до положень частини 5 статті 163 КПК України, не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, але самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 107, 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання задовольнити.

Надати тимчасовий доступ слідчому Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області капітану поліції ОСОБА_3 , капітану поліції ОСОБА_4 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , капітану поліції ОСОБА_6 , лейтенанту поліції ОСОБА_7 , майору поліції ОСОБА_8 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 до речей та документів, які зберігаються в приміщенні Державного професійно-технічного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_2 з подальшим вилученням оригіналів або належним чином завірених їхкопій впаперовому та(або)в електронномувигляді, які підтверджують факт перебування у постійному користуванні навчального закладу земельних ділянок державної форми власності, призначених для проведення сільськогосподарських робіт, а також документів, що підтверджують проведення на них сільськогосподарських робіт у 2017-2020 роках, а саме:

-державні акти про передачу державних земель у постійне користування ДПТНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (в тому числі й земельні ділянки з кадастровими номерами 5922355100:07:001:0379 та 5922355100:08:001:0282);

-акти приймання-передачі земель у постійне користування;

-договори підряду (спільного використання, оренди) таких земельних ділянок;

-документи щодо наявності у ДПТНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » сільськогосподарської та іншої техніки для проведення обробітку даних земельних ділянок;

-документи щодо підтвердження участі працівників (учнів) училища у проведенні обробітку даних земельних ділянок протягом 2017-2020 років;

-бухгалтерські документи, щодо понесених затрат на обробіток вказаних земельних ділянок (приймання, розвантаження, складування і належне зберігання насіннєвого матеріалу, вирощеного врожаю);

-бухгалтерські документи, щодо нарахування та виплати заробітної плати працівникам та учням, що проводили обробіток вказаних земель;

-документи про залучення до обробітку земель іншої техніки та ресурсів (в тому числі й працівників і техніки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »);

-бухгалтерські документи, щодо проведених виплат за орендовану техніку та інші ресурси;

-акти здавання-приймання виконаних робіт та акти здавання-приймання результатів виконаних робіт;

-бухгалтерські документи, щодо розрахунків за виконану роботу.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКраснопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення08.04.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу88688063
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —578/434/20

Ухвала від 08.04.2020

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

Ухвала від 08.04.2020

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні