Справа №274/2492/20
Провадження № 2/0274/1232/20
У Х В А Л А
"10" квітня 2020 р. м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Хуторна І.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Садківської сільської ради Бердичівського району Житомирської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом , -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду в особі свого представника - адвоката Ковальчука Андрія Олександровича з вказаним позовом, у якому визнати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позов пред`явлено з тих підстав, що у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на вказаний житловий будинок за померлим ОСОБА_2 , йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на цей будинок.
Одночасно з позовом позивач подав клопотання, у якому просить звільнити його від сплати судового збору з тих підстав, що він перебуває в скрутному матеріальному становищі.
Відповідно до положень ст. 8 Закону України Про судовий збір та ст. 136 ЦПК України підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати є скрутний майнового стан особи.
Поряд з тим, до клопотання не додано доказів, які б дали можливість оцінити майновий стан позивача.
Тому в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору чи відстрочення його сплати слід відмовити.
Встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статті 175 ЦПК України.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
П. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності -визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
У порушення вищевказаних норм позивачем не визначено вартості будинку, право власності на який він просить за ним визнати та не вказано у позовній заяві ціни позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана: підлягає сплаті судовий збір - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу належить зазначити у позовній заяві ціну позову та сплатити судовий збір, виходячи із ціни позову, що відповідає дійсній вартості спірного майна.
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів Бердичів. УК/м.Бердичiв/22030101,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37752874,
Код банку отримувача (МФО) 899998,
Рахунок отримувача UA148999980313161206000006005,
Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу *;101;
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 136, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Садківської сільської ради Бердичівського району Житомирської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом.
Надати позивачу строк 10 днів, з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, про які зазначено в ухвалі.
Позивачу слід вказати у позовній заяві ціну позову, виходячи із якої доплатити судовий збір що відповідає дійсній вартості будинку за реквізитами вказаними в ухвалі та подати про це суду письмові докази або ж надати докази на підтвердження пільги по сплаті судового збору.
Роз`яснити позивачеві що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається йом.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена щодо визначення судових витрат шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Позивач має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк подання апеляційної скарги продовжується на строк дії такого карантину.
Суддя: І.Ю. Хуторна
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2020 |
Оприлюднено | 13.04.2020 |
Номер документу | 88697565 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Хуторна І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні